Dziewczynka, włosy
instagram.com/shilahmadison
Weronika Wasiak - 29 Kwietnia 2021

Dziewczynka z zespołem włosów niedających się uczesać skończyła 10 lat. Niesamowite, jak wygląda

Dziewczynka mieszkająca w Australii od urodzenia zmagała się z zespołem włosów niedających się uczesać. Bujna fryzura kilkulatki robiła piorunujące wrażenie na internautach, natomiast jej samej przysparzała sporo kłopotu. Dziś Shilah ma już 10 lat i zmieniła się nie do poznania.

Dla malutkiej dziewczynki, która stawia swoje pierwsze kroki i poznaje świat, długie, bujne, a w szczególności niedające się okiełznać włosy były nie lada utrapieniem. Włosy Australijki rosły razem z nią, ale niestety, wciąż niemożliwe było stworzenie z nich jakiejkolwiek fryzury. Jak dziś wygląda Shilah? Na jej widok oczy wychodzą z orbit.

Dziewczynka z zespołem włosów niedających się uczesać

10 lat temu internet usłyszał o małej Silah Madison Calvert-Yin z Australii, która znacząco wyróżniała się na tle rówieśników. W czasie, gdy innym dzieciom włosy dopiero zaczynały rosnąć, włosy małej Silah były długie, gęste i, co gorsza, niedające się okiełznać.

Wszyscy dziwili się na widok czupryny dziewczynki, nie zdając sobie sprawy, że dla niej samej niekoniecznie jest to powodem do radości.

Dziecko urodziło się z siwymi włosami. Rodzice bali się najgorszego, diagnoza zmieniła wszystkoDziecko urodziło się z siwymi włosami. Rodzice bali się najgorszego, diagnoza zmieniła wszystkoCzytaj dalej

Odkąd Silah skończyła kilka miesięcy, jej włosy rosły w nieprawdopodobnym tempie, kierując się ku górze zamiast w dół, i sprawiały jej mamie coraz więcej kłopotu. Na samym początku nikt jednak jeszcze nie wiedział, że jest to efekt zespołu włosów niedających się uczesać, czyli rzadkiej anomalii, charakteryzującej się dziwnym wyglądem włosów - mają nietypowy przekrój, są bardzo jasne, niekiedy nawet srebrzyste i sterczące.

Niecodzienna fryzura kilkulatki wzbudzała ogromne zainteresowanie.

Córka była w szpitalu na prostym zabiegu stomatologicznym. Wtedy anestezjolog zapytał mnie: czy nie powinnaś byś zaniepokojona tym, co dzieje się z twoją córką? Nie wiedziałam zupełnie, o czym on mówi - mówiła jej mama.

Zmieniła się nie do poznania

Wszyscy byli pewni, że z biegiem czasu włosy Silah będą rosnąć jeszcze bardziej, a w przyszłości staną się jej znakiem rozpoznawczym. Dziś Australijka ma 10 lat, i niektórych może mocno zdziwić fakt, że jej fryzura jest zupełnie inna, niż zakładano.

Włosy, co prawda, wciąż wyglądają nieco inaczej i są bardzo puszyste, jednak teraz dziewczynka może bez problemu stworzyć na głowie wymarzoną fryzurę.

Co więcej, Silah z dumą prezentuje je na zdjęciach, podkreślając, że są jej atutem.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: Instagram

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News