portalparentingowy.pl
Rodzina na spacerze

fot. Cristalov, canva.com

Kancelaria Premiera przypomina o Tarczy Antyinflacyjnej. "Chronimy rodziny"

20 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Na profilu Kancelarii Premiera ukazał się spot promujący Rządową Tarczę Antyinflacyjną. Internauci mogą dowiedzieć się z niego o działaniach podjętych przez rząd mających na celu ochronę polskich rodzin. Obejmują one obniżenie podatków, opłat i wprowadzenie dodatku osłonowego.

"Chronimy polskie rodziny. Obniżamy podatki" - głosi hasło Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej. W mediach społecznościowych Kancelarii Premiera ukazał się krótki spot promujący działania polskiego rządu. Ma wspomóc rodziny w zmaganiach z narastającą inflacją.

"Chronimy polskie rodziny"

Ze względu na rosnącą inflację polski rząd został zmuszony do wprowadzenia Tarczy Antyinflacyjnej. Jednym z jej celów jest ochrona polskich rodzin i złagodzenie skutków inflacji. Kancelaria Premiera zapewnia o obniżeniu podatków za gaz, prąd, ogrzewanie i paliwo, a także obiecuje wprowadzenie dodatku osłonowego w wysokości od 400 do 1400 zł.

- Wprowadzenie Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej oznacza istotne uszczuplenie dochodów budżetowych państwa, ale to przede wszystkim korzyść dla mieszkańców, którzy ogrzewają gazem swoje mieszkania, domy i miejsca pracy. Zawsze stoimy po stronie obywateli, dlatego chcemy złagodzić dotykające społeczeństwo skutki inflacji — czytamy na oficjalnej stronie chronimyrodziny.gov.pl

Joanna Opozda z Antkiem Królikowskim

Joanna Opozda wybrała imię dla dziecka. "Antek nie jest jeszcze do końca przekonany"

CZYTAJ DALEJ

Wsparcie dla rodzin

– Cieszę się, że po ogłoszonym pakiecie z zeszłego tygodnia, wielu analityków i ekonomistów wskazuje, że nie tylko jest to pakiet wspierający budżety domowe, ale także obniża on presję inflacyjną o 1-1,5 proc. – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas prezentacji projektu Tarczy Antyinflacyjnej.

W praktyce polskie rodziny mogą liczyć na:

- obniżkę stawki VAT na gaz ziemny,

- zniesienie akcyzy na energię elektryczną,

- obniżkę VAT na ciepło z 23 do 8 proc.,

- zmniejszenie akcyzy na paliwo.

Ponadto rząd zapewnia o wprowadzeniu dodatku osłonowego, który ma zrekompensować rosnące koszty energii elektrycznej. Każde gospodarstwo domowe będzie mogło liczyć na dopłaty w wysokości od 400 do 1400 zł. O wysokości kwoty zadecyduje liczba członków rodziny:

- 1 osoba — dopłata 400 zł w skali roku dla gospodarstw domowych jednoosobowych o dochodach do 2100 zł miesięcznie i 500 zł dla gospodarstw ogrzewanych węglem.
- 2-3 osoby — dopłata 600 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 2-3 osobowych o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie i 750 zł dla gospodarstw ogrzewanych węglem.
- 4-5 osób dopłata 850 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 4-5 osobowych o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie i 1062,50 zł dla gospodarstw ogrzewanych węglem.
- ≥ 6 osób — dopłata 1150 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 6. osobowych i więcej o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie i 1437,50 zł dla gospodarstw ogrzewanych węglem.


Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • 11 lat temu wygrała "Mam talent!". Nie do wiary, jak dziś wygląda Magda Welc

  • Porażające, co przeżyła na porodówce. Nagle na salę wtargnęło 20 obcych osób

  • Ida Nowakowska zdradziła, co podaruje dziecku na święta. "Aby pamiętał o przodkach"


Czy dobrze znasz się na dzieciach? Ten quiz wyjaśni wszystkie wątpliwości!

Pytanie 1 z 10

Na czym polega zespół Angelmana?

Chłopiec z burgerem

Czego nie podawać dzieciom? Lista zakazanych produktów

Dieta dziecka w żadnym wypadku nie może wyglądać tak samo jak dieta dorosłej osoby. Żołądki maluchów są zbyt delikatne, a ich organizmy nie potrafią sobie skutecznie poradzić z zatruciem czy zakażeniem. Właśnie dlatego proces rozszerzania ich diety jest długi i żmudny. Oto lista produktów, których w żadnym wypadku nie należy podawać dzieciom.

Zobacz galerię >

Tagi:

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Życie rodzinne

City break z dzieckiem. Czy jechać z maluchem do dużego miasta?

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Raport. Tyle kosztuje wychowanie dziecka w Polsce

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Zmiany w wypłatach 500 plus. Wejdą w życie już w czerwcu

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Podpowiadamy, w co ubrać się na Komunię dziecka

Czytaj więcej >
Siedziba ZUS

Życie rodzinne

ZUS przyjmuje już wnioski o RKO od uchodźców z Ukrainy

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Podpowiadamy, co dać dziecku w prezencie na Pierwszą Komunię

Czytaj więcej >