portalparentingowy.pl
Rodzina na spacerze

fot. Cristalov, canva.com

Kancelaria Premiera przypomina o Tarczy Antyinflacyjnej. "Chronimy rodziny"

20 Grudnia 2021

(Ostatnia zmiana: 9 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Na profilu Kancelarii Premiera ukazał się spot promujący Rządową Tarczę Antyinflacyjną. Internauci mogą dowiedzieć się z niego o działaniach podjętych przez rząd mających na celu ochronę polskich rodzin. Obejmują one obniżenie podatków, opłat i wprowadzenie dodatku osłonowego.

"Chronimy polskie rodziny. Obniżamy podatki" - głosi hasło Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej. W mediach społecznościowych Kancelarii Premiera ukazał się krótki spot promujący działania polskiego rządu. Ma wspomóc rodziny w zmaganiach z narastającą inflacją.

"Chronimy polskie rodziny"

Ze względu na rosnącą inflację polski rząd został zmuszony do wprowadzenia Tarczy Antyinflacyjnej. Jednym z jej celów jest ochrona polskich rodzin i złagodzenie skutków inflacji. Kancelaria Premiera zapewnia o obniżeniu podatków za gaz, prąd, ogrzewanie i paliwo, a także obiecuje wprowadzenie dodatku osłonowego w wysokości od 400 do 1400 zł.

- Wprowadzenie Rządowej Tarczy Antyinflacyjnej oznacza istotne uszczuplenie dochodów budżetowych państwa, ale to przede wszystkim korzyść dla mieszkańców, którzy ogrzewają gazem swoje mieszkania, domy i miejsca pracy. Zawsze stoimy po stronie obywateli, dlatego chcemy złagodzić dotykające społeczeństwo skutki inflacji — czytamy na oficjalnej stronie chronimyrodziny.gov.pl

Joanna Opozda z Antkiem Królikowskim

Joanna Opozda wybrała imię dla dziecka. "Antek nie jest jeszcze do końca przekonany"

CZYTAJ DALEJ

Wsparcie dla rodzin

– Cieszę się, że po ogłoszonym pakiecie z zeszłego tygodnia, wielu analityków i ekonomistów wskazuje, że nie tylko jest to pakiet wspierający budżety domowe, ale także obniża on presję inflacyjną o 1-1,5 proc. – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas prezentacji projektu Tarczy Antyinflacyjnej.

W praktyce polskie rodziny mogą liczyć na:

- obniżkę stawki VAT na gaz ziemny,

- zniesienie akcyzy na energię elektryczną,

- obniżkę VAT na ciepło z 23 do 8 proc.,

- zmniejszenie akcyzy na paliwo.

Ponadto rząd zapewnia o wprowadzeniu dodatku osłonowego, który ma zrekompensować rosnące koszty energii elektrycznej. Każde gospodarstwo domowe będzie mogło liczyć na dopłaty w wysokości od 400 do 1400 zł. O wysokości kwoty zadecyduje liczba członków rodziny:

- 1 osoba — dopłata 400 zł w skali roku dla gospodarstw domowych jednoosobowych o dochodach do 2100 zł miesięcznie i 500 zł dla gospodarstw ogrzewanych węglem.
- 2-3 osoby — dopłata 600 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 2-3 osobowych o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie i 750 zł dla gospodarstw ogrzewanych węglem.
- 4-5 osób dopłata 850 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 4-5 osobowych o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie i 1062,50 zł dla gospodarstw ogrzewanych węglem.
- ≥ 6 osób — dopłata 1150 zł w skali roku dla gospodarstw domowych 6. osobowych i więcej o dochodach do 1500 zł na osobę miesięcznie i 1437,50 zł dla gospodarstw ogrzewanych węglem.


Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • 11 lat temu wygrała "Mam talent!". Nie do wiary, jak dziś wygląda Magda Welc

  • Porażające, co przeżyła na porodówce. Nagle na salę wtargnęło 20 obcych osób

  • Ida Nowakowska zdradziła, co podaruje dziecku na święta. "Aby pamiętał o przodkach"


Czy dobrze znasz się na dzieciach? Ten quiz wyjaśni wszystkie wątpliwości!

Pytanie 1 z 10

Na czym polega zespół Angelmana?

Czego nie podawać dzieciom? Lista zakazanych produktów

Slajd 1 z 5

Grzyby leśne

Zwykle rodzice uważają, że grzyby są zbyt ciężkostrawne i nie powinno się ich podawać dzieciom. Jest w tym ziarenko prawdo. Przed 11 miesiącem życia dziecko nie powinno być karmione potrawami opartymi na grzybach. Po minięciu tego okresu można do ich diety powoli wprowadzać grzyby hodowlane jak pieczarki czy boczniaki. Jednak z grzybami leśnymi lepiej poczekać trochę dłużej. Specjaliści radzą, by wprowadzać je do diety dopiero po 12 roku życia. Wcześniej ich organizm może nie poradzić sobie z ewentualnymi zatruciami.

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Życie rodzinne

Polska na 28. miejscu w rankingu najzdrowszych miejsc do wychowania dzieci

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Rodzina 500 plus. W 2022 roku rodziców czekają zmiany

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Dofinansowanie na dziecko w żłobku — komu przysługuje?

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Rodzice dostaną 400 zł na żłobek dla dziecka. Trzeba złożyć wniosek w ZUS

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Co kupić dziecku na gwiazdkę? Nietypowe prezenty pod choinkę

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Rada Ministrów zdecydowała o przyznaniu dodatkowego zasiłku opiekuńczego

Czytaj więcej >