portalparentingowy.pl
wystawienie ocen

Fot. pixnio.com

Kiedy odbywa się wystawienie ocen w szkołach?

15 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Udostępnij:

Zakończenie roku 2020/2021 zbliża się wielkimi krokami. Jednak dziś też wypada bardzo ważny dzień dla wielu uczniów. To właśnie 15 czerwca zostaną wystawione oceny końcowe. Oznacza to, że jeszcze tylko dzisiaj jest szansa na to, żeby poprawić swoje wyniki.

  • Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25 czerwca

  • Dziś w wielu placówkach odbywa się wystawienie ocen końcowych

  • Co trzeba zrobić, żeby uzyskać wyróżnienie?

15 czerwca - wystawienie ocen końcowych

Mimo roku spędzonego w większości na nauce zdalnej, czerwiec to wciąż decydujący miesiąc dla uczniów. To właśnie teraz odbywa się wystawienie ocen, a za 10 dni zakończenie roku.

A z pewnością rok szkolny 2020/2021 to czas, który większość z uczniów chciałaby zakończyć jak najszybciej. Wszystko przez nietypowy sposób przebiegania zajęć, brak kontaktu z rówieśnikami w szkole i wyzwania, z którymi nigdy wcześniej nie musieli się zmierzyć.

Dzisiaj w wielu placówkach jest zatem ostatni moment na to, żeby poprawić oceny i postarać się o jak najwyższe stopnie na świadectwie. Z pewnością najbardziej zainteresowani są ci, którym wahają się oceny lub ci, którym grozi ocena niedostateczna.

Nie jest to też mniej ważny dzień dla tych, którzy chcą otrzymać świadectwo z czerwonym paskiem. Dla przypomnienia, takie dostaną uczniowie ze średnią ocen minimum 4,75, a także z zachowaniem co najmniej bardzo dobrym.

Sposoby na zaparcia w ciąży

Sposoby na zaparcia w ciąży

CZYTAJ DALEJ

Zakończenie roku szkolnego 2021

Ten rok szkolny upłynął pod znakiem zdalnej edukacji i niektórzy zdążyli już zwątpić, czy uczniom jeszcze uda się powrócić do szkolnych ławek. Niestety trzeba przyznać, że forma nauki z domu negatywnie odbiła się nie tylko na poziomie wiedzy, ale i stanie psychicznym uczniów.

Wielu z nich odetchnęło z ulgą na wiadomość o powrocie do szkół w maju. Niektórzy jednak zaczęli się niepokoić. Wszystko ze względu obawy o swoje braki w wiedzy i nagły powrót jej weryfikacji w postaci sprawdzianów czy klasówek.

Pojawił się nawet apel uczniów do ministra edukacji i nauki o to, aby w tym roku nie powracać do szkół. Przemysław Czarnek nie dał się jednak przekonać ich namowom. Czy zatem ta decyzja okazała się słuszna? Z pewnością dziś przekona się o tym wielu uczniów.

źródło: edziecko.pl
Podobne artykuły

Terapia pedagogiczna

Szkoła

Terapia pedagogiczna

Czytaj więcej >
Ćwiczenia dla dyslektyków

Szkoła

Ćwiczenia dla dyslektyków

Czytaj więcej >
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Szkoła

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Czytaj więcej >
Dziecko

Szkoła

Szczegóły w sprawie ferii zimowych. Rodzice nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Przemysław Czarnek o nauce zdalnej. Przyznał, że nie był świadomy istnienia ważnego problemu

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Rząd ma w planach nowy przedmiot szkolny. Na czym będzie polegał?

Czytaj więcej >