Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Koniec marzeń Polki. Znamy wyniki Eurowizji Junior
Aneta Zabłocka
Aneta Zabłocka 26.11.2023 20:42

Koniec marzeń Polki. Znamy wyniki Eurowizji Junior

Maja Krzyżewska Eurowizja Junior
Fot. YouTube

Po świetnych qystępach Viki Gabor i Roksany Węgiel, nikt nie dziwi się, że oczekiwania wobec polskiej reprezentantki na Eurowizji junior były wysokie. Jak poszło Mai Krzyżewskiej? Znamy już wyniki. 
 

Eurowizja Junior 2023

W tym roku 21. finał Konkursu Eurowizji Junior odbyła się w Nicei. W konkursie udział wzięło 16 reprezentacji z różnych krajów Europy. W szranki stanęły Hiszpania, Malta, Ukraina, Irlandia, Wielka Brytania, Macedonia Północna, Estonia, Armenia, Polska, Gruzja, Portugalia, Francja, Albania, Włochy, Niemcy, Holandia. 

Eurowizja Junior 2023 - zwycięzca

Tegoroczną edycję Eurowizji Junior wygrała Zoé Clauzure z Francji. Zwyciężczyni zaprezentowała w konkursie piosenkę pt. "Cœur". Na kolejnych miejscach uplasowały się Hiszpania oraz Armenia.

13-letnia Francuzka ma za sobą już kilkadziesiąt występów scenicznych. Nad Loarą znana jest z występów w siódmej edycji francuskiego "The Voice Kids" w 2020 r. Piosenka, z którą wystąpiła na tegorocznej Eurowizji Junior, opowiada o jej osobistych przeżyciach. "Moja piosenka mówi o znęcaniu się w szkole. Sama tego doświadczyłam. Ma ona dać światło i nadzieję tym, którzy to przeżyli i tym, którzy doświadczają tego dzisiaj" - mówiła. 

Kto reprezentował Polskę?

Finał 21. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior odbył się w Nicei. Reprezentantka Polski, Maja Krzyżewska, wygrała eurowizyjne wydanie “Szansy na sukces”, co zapewniło jej bezpośredni awans na Eurowizję Junior. 12-latka zaprezentowała piosenkę "I need a friend".

"Moimi bohaterami są rodzina i przyjaciele. O tym też jest moja piosenka. Każdy z nas zasługuje na to, by mieć przyjaciół. Oni są prawdziwymi bohaterami. Największym bohaterem spośród nich jest oczywiście moja mama. Dziękuję, że jesteś. Mamo, kocham cię" - powiedziała Maja po zejściu ze sceny.

Ostatecznie po podliczeniu głosów jury i widzów, Polka zajęła 6. miejsce. Od widzów otrzymała 55 punktów, razem z głosami sędziów dało jej to 124 punkty.

10 gier planszowych na świąteczne wieczory w rodzinnym gronie
gry planszowe na prezent Rebel
Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą dla wielu z nas okazją do spotkań z najbliższymi. Przy wspólnym stole zasiądą przedstawiciele różnych pokoleń, by wspólnie celebrować ten wyjątkowy czas. To świetna okazja, by lepiej się poznać i zintegrować, a w rezultacie jeszcze bardziej do siebie zbliżyć.Jeśli potrzebujesz rozrywki odpowiedniej dla osób w różnym wieku, która świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych rozgrywek (od święta, ale nie tylko!), wybierz nowoczesne gry planszowe. Pozwolą one na spędzenie wartościowego czasu z najbliższymi, świetnie sprawdzą się też jako elegancki prezent. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy 10 najpopularniejszych tytułów – zarówno wśród nowości, jak i współczesnych klasyków. Poniżej znajdziesz listę wraz z krótkimi opisami. 
Czytaj dalej
Podaruj Pierwszą Radość – świąteczny konkurs z Fisher-Price
Konkurs Fisher Price
Święta z maluchem to wyjątkowy, rodzinny czas, w którym wiele rzeczy dzieje się po raz pierwszy. Może w tym roku wzruszysz się, gdy Twoje dziecko postawi pierwsze kroki z Pieskiem „Raczkuj za mną”? A może będziesz śmiać się do łez, gdy po raz pierwszy zatańczy z dziadkiem do dźwięków Tanecznej Gwiazdy DJ-ki? Fisher-Price rozumie, że w święta każdy może zostać wspaniałym Świętym Mikołajem, dlatego zaprasza do konkursu Podaruj Pierwszą Radość. Do wygrania zestawy zabawek i gotówka - 3x5000 na rodzinne wyjazdy. Szczegóły kampanii na stronie www.podaruj-radosc.pl.
Czytaj dalej