portalparentingowy.pl
Dziecko w maseczce

fot. LumineImages, canva.com

Koronawirus: Coraz więcej szkół zamkniętych

24 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

Coraz więcej szkół przechodzi na naukę zdalną. W warszawie padł rekord zakażeń koronawirusem. Całkowicie zrezygnować z nauki stacjonarnej w szkołach musiało kilkanaście warszawskich szkół, a ponad 400 przeszło na naukę hybrydową.

W poniedziałek 24 stycznia według danych Ministerstwa Zdrowia odnotowano 29 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 2 osoby zmarły, z czego jedna z wyłącznie z powodu COVID-19.

W Warszawie padł rekord zakażeń

W sobotę Ministerstwo Zdrowia przekazało niepokojącą informację o rekordzie zakażeń od początku pandemii. Koronawirusa wykryto u 40 876 osób. Najwięcej z nich padło na województwo mazowieckie. W samej Warszawie wykryto 3349 przypadków. Tak wysokiej liczby nie zanotowano w stolicy od początku pandemii.

W związku z szerzącą się chorobą Adam Niedzielski zwołał konferencje, podczas której wytłumaczył dalsze plany i zalecenia rządu.

- Po pierwsze, będziemy przygotowywać kolejne łóżka covidowe. [...] Po drugie, zwiększamy możliwości testowania. Od 27 stycznia będą testy w każdej aptece. Po trzecie, musimy duży akcent położyć na ograniczenie kontaktów. Polecam administracji rządowej jak najszybsze przejście w tryb zdalny. Po czwarte najbardziej narażeni na zgon są nasi seniorzy, osoby powyżej 60. roku życia. Dlatego wdrażamy taką procedurę, że każdy obywatel będzie mógł w ciągu 48 godzin być zbadany przez lekarza pierwszego kontaktu. Ta możliwość była, ale poprzez dodatkowe procedury to ułatwimy — mówił Minister Zdrowia.

Hyży

Maja Hyży jeszcze nie zna płci dziecka. Prawdę pozna w ciekawy sposób

CZYTAJ DALEJ

Coraz więcej szkół zamkniętych

Ze względu na rekord zakażeń ratusz miasta Warszawa wydał oświadczenie w sprawie organizacji zajęć lekcyjnych w szkołach. Renata Kaznowska opublikowała na Facebooku dane dotyczące liczby szkół zamkniętych w stolicy. Wynika z nich, że coraz więcej placówek decyduje się na nauczanie zdalne.

- Za tydzień uczniowie i uczennice warszawskich szkół rozpoczną ferie zimowe. Jednak to, co się teraz dzieje w naszych placówkach nie napawa optymizmem. Ten tydzień nauki stacjonarnej kończymy z placówkami oświatowych z zawieszonymi zajęciami. To wzrost od ponad 100% w ciągu 5 dni. Dokładnie: 13 placówek z całkowicie zawieszonymi zajęciami 411 placówek z częściowo zawieszonymi zajęciami. Łącznie placówek z Covid-19, w tym: 118 przedszkola 184 szkoły podstawowe 122 szkoły ponadpodstawowe — czytamy.

Sytuacja w Warszawie jest adekwatna do tej, która panuje w całej Polsce. Według najnowszego raportu MEiN tylko 70,8 proc. podstawówek i 78,6 proc. szkół ponadpodstawowych naucza stacjonarnie. Tak złych wyników nie widzieliśmy już dawno.

Dorosłe dzieci polskich gwiazd. Czym się teraz zajmują?

Slajd 1 z 5

Oliwia Bieniuk

Oliwia Bieniuk to córka Jarosława Bieniuka i nieżyjącej już aktorki Anny Przybylskiej. Dziś dziewczyna ma 19 lat i powoli wchodzi do świata show-biznesu. Ostatnio fani mogli oglądać ją w programie "Taniec z gwiazdami". Ponadto nastolatka jest bardzo aktywna na Instagramie i zarabia jako influencerka. Niektórzy dostrzegają w jej rysach twarzy duże podobieństw do Anny Przybylskiej. Bieniuk jednak przyznaje, że nie lubi, gdy ktoś porównuje ją do mamy.

Dzieci polskich gwiazd - co o nich wiecie?

Pytanie 1 z 5

Jak mają na imię córki Lewandowskich?

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Nauka zdalna wróci po feriach? Minister Zdrowia odpowiada

  • Rodzina 500 plus - nabór wniosków w 2022

  • Objawy zakażenia Omikronem u dzieci. Podajemy listę

Źródło: warszawa.wyborcza.pl

Wioleta PirógAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

"Poznaj Polskę Na Sportowo". Przemysław Czarnek: "Wyjazdy będą połączone z edukacją patriotyczną"

Czytaj więcej >

Szkoła

Komunikat Przemysława Czarnka ws. podwyżek dla nauczycieli

Czytaj więcej >

Szkoła

Dotacje na wyposażenie szkół w podręczniki. Opublikowano rozporządzenie

Czytaj więcej >

Szkoła

Przemysław Czarnek dementuje doniesienia o niewystarczających funduszach. "Rząd jest na to przygotowany"

Czytaj więcej >

Szkoła

Dariusz Piontkowski zabrał głos ws. uchodźców w polskich szkołach

Czytaj więcej >

Szkoła

Będą zmiany w szkołach. Chodzi o matury i liczbę uczniów w klasach

Czytaj więcej >