portalparentingowy.pl
Mama karmi 4-latkę

fot. instagram.com/thejennytamas Zweryfikowano

Mama pokazała jak karmi piersią 4-latkę. Na jej wpis odpowiedziały setki internautów

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Widok mamy karmiącej piersią w miejscu publicznym dla wielu osób jest wciąż czymś niedopuszczalnym. Są jednak kobiety, które starają się pokazać, że w publicznym karmieniu piersią nie ma nic nieodpowiedniego. W przypadku Jenny Tamas dochodzi

Jenny Tamas jest mamą dla dwóch wspaniałych córeczek. Kobieta jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych, a zwłaszcza na Instagramie, gdzie prowadzi swój profil. Jenny poprzez zdjęcia i filmiki stara się pokazać, że publiczne karmienie piersią dziecka nie jest niczym niezwykłym ani nieodpowiednim. Dodatkowo nie wstydzi się pokazać, jak karmi piersią swoją starszą córkę, która ma obecnie 4-lata.

Temat karmienia piersią kilkuletnich dzieci dla wielu osób wciąż jest tematem tabu, jednak w internecie można znaleźć wpisy wielu mam, które otwarcie o tym mówią. Oczywiście ich wpisy często są komentowane przez osoby sprzeciwiające się tak długiemu karmieniu piersią, jednak nie brakuje też osób w pełni popierających tego typu rozwiązania.

Mama karmiąca 4-latkę

4 marca Jenny Tamas zamieściła na swoim instagramowym koncie zdjęcie, na którym w samochodzie karmi swoją 4-letnią córkę. Jej wpis spotkał się z ogromną akceptacją internautek, które w swoich komentarzach gratulują jej podejścia, a niekiedy również chwalą się, że one także wciąż karmią piersią swoje kilkuletnie dzieci.

Twój głos jest tutaj bardzo potrzebny - pisze jedna z internautek.

Jednocześnie Jenny w opisie zdjęcia zaznacza, że 4-latka je także inne pokarmy, które stanowią podstawę jej diety, co stanowi odpowiedź na jeden z argumentów przeciwników karmienia piersią kilkulatków.

To normalne. Tak, ma cztery lata. Tak, je normalne jedzenie. Tak, jej komfort jest ważniejszy niż twój dyskomfort. Wszystko jest z nią w porządku. Wszystko jest ze mną w porządku. I wisienka na torcie: nie ma w tym nic seksualnego - czytamy.

Oczywiście nie wszystkim podoba się działalność Jenny i można w sieci znaleźć komentarze, w których wprost zarzuca się jej, że kontrowersyjnym tematem stara się zaistnieć w internecie.

Co się nie robi, żeby zaistnieć. Ta tu to faza parcia na szkło, żeby mówili nieważne co, tylko nie przekręcili nazwiska -jak mawiał klasyk Karmić piersią tak, ale nie ostentacyjnie - pisze jedna z komentujących.

Warto zaznaczyć, że nie istnieją żadne zalecenia, że dziecko powinno zostać całkowicie odstawione od piersi w danym wieku. Co więcej, specjaliści są zgodni, że decyzja o zakończeniu karmienia dziecka powinna zostać podjęta zarówno przez mamę, jak i malucha.

Oczywiście od 6 miesiąca życia trzeba do diety dziecka dodawać kolejne elementy, a w pewnym wieku mleko staje się jedynie uzupełnieniem diety. Co więcej, długie karmienie piersią niesie ze sobą wiele korzyści i absolutnie nie sprawia, że dzieci stają się uzależnione od mamy, a wręcz przeciwnie. Obserwuje się, że dzieci, które były dłużej karmione, wykazują większą pewność siebie.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Nauczanie hybrydowe w czterech województwach. Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie

  • Nastoletnie dzieci odebrane rodzicom z powodu nadwagi. Byli wielokrotnie ostrzegani

  • Wypadanie włosów w czasie ciąży. Przyczyny i zapobieganie

Podobne artykuły

Mama karmiła dziecko na plaży

Życie rodzinne

Młoda mama karmiła niemowlę na plaży. Nie mogła uwierzyć w zachowanie obcej kobiety

Czytaj więcej >
Ojciec nadał córce imię

Życie rodzinne

Ojciec nadał córce imię po swojej kochance. Powód odbiera mowę

Czytaj więcej >
Rodzice mogą dostać 1000 zł

Życie rodzinne

Marlena Maląg potwierdziła zmiany w 1000 plus. Polacy mogą liczyć na szybsze wypłaty

Czytaj więcej >
Magda na Tajwanie

Życie rodzinne

Magda opowiedziała o życiu na Tajwanie. Z trudem obserwuje, jak traktują jej syna

Czytaj więcej >
Dodatkowe pieniądze na dziecko

Życie rodzinne

Rząd planuje kolejne świadczenie? 12 tys. zł na drugie dziecko miałoby zachęcać do powiększenia rodziny

Czytaj więcej >
Matka 10 dzieci

Życie rodzinne

Samotna matka z kujawsko-pomorskiego żyje tylko z zasiłków. Pracownicy socjalni są zaniepokojeni

Czytaj więcej >