Mama karmi 4-latkę
fot. instagram.com/thejennytamas Zweryfikowano
Karol Zaborowski - 13 Marca 2021

Mama pokazała jak karmi piersią 4-latkę. Na jej wpis odpowiedziały setki internautów

Widok mamy karmiącej piersią w miejscu publicznym dla wielu osób jest wciąż czymś niedopuszczalnym. Są jednak kobiety, które starają się pokazać, że w publicznym karmieniu piersią nie ma nic nieodpowiedniego. W przypadku Jenny Tamas dochodzi jeszcze temat karmienia kilkuletnich dzieci.

Jenny Tamas jest mamą dla dwóch wspaniałych córeczek. Kobieta jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych, a zwłaszcza na Instagramie, gdzie prowadzi swój profil. Jenny poprzez zdjęcia i filmiki stara się pokazać, że publiczne karmienie piersią dziecka nie jest niczym niezwykłym ani nieodpowiednim. Dodatkowo nie wstydzi się pokazać, jak karmi piersią swoją starszą córkę, która ma obecnie 4-lata.

Temat karmienia piersią kilkuletnich dzieci dla wielu osób wciąż jest tematem tabu, jednak w internecie można znaleźć wpisy wielu mam, które otwarcie o tym mówią. Oczywiście ich wpisy często są komentowane przez osoby sprzeciwiające się tak długiemu karmieniu piersią, jednak nie brakuje też osób w pełni popierających tego typu rozwiązania.

Mama karmiąca 4-latkę

4 marca Jenny Tamas zamieściła na swoim instagramowym koncie zdjęcie, na którym w samochodzie karmi swoją 4-letnią córkę. Jej wpis spotkał się z ogromną akceptacją internautek, które w swoich komentarzach gratulują jej podejścia, a niekiedy również chwalą się, że one także wciąż karmią piersią swoje kilkuletnie dzieci.

Twój głos jest tutaj bardzo potrzebny - pisze jedna z internautek.

Jednocześnie Jenny w opisie zdjęcia zaznacza, że 4-latka je także inne pokarmy, które stanowią podstawę jej diety, co stanowi odpowiedź na jeden z argumentów przeciwników karmienia piersią kilkulatków.

Kiedy wrócimy do nauczania stacjonarnego? Minister Czarnek przedstawił warunkiKiedy wrócimy do nauczania stacjonarnego? Minister Czarnek przedstawił warunkiCzytaj dalej

To normalne. Tak, ma cztery lata. Tak, je normalne jedzenie. Tak, jej komfort jest ważniejszy niż twój dyskomfort. Wszystko jest z nią w porządku. Wszystko jest ze mną w porządku. I wisienka na torcie: nie ma w tym nic seksualnego - czytamy.

Oczywiście nie wszystkim podoba się działalność Jenny i można w sieci znaleźć komentarze, w których wprost zarzuca się jej, że kontrowersyjnym tematem stara się zaistnieć w internecie.

Co się nie robi, żeby zaistnieć. Ta tu to faza parcia na szkło, żeby mówili nieważne co, tylko nie przekręcili nazwiska -jak mawiał klasyk Karmić piersią tak, ale nie ostentacyjnie - pisze jedna z komentujących.

Warto zaznaczyć, że nie istnieją żadne zalecenia, że dziecko powinno zostać całkowicie odstawione od piersi w danym wieku. Co więcej, specjaliści są zgodni, że decyzja o zakończeniu karmienia dziecka powinna zostać podjęta zarówno przez mamę, jak i malucha.

Oczywiście od 6 miesiąca życia trzeba do diety dziecka dodawać kolejne elementy, a w pewnym wieku mleko staje się jedynie uzupełnieniem diety. Co więcej, długie karmienie piersią niesie ze sobą wiele korzyści i absolutnie nie sprawia, że dzieci stają się uzależnione od mamy, a wręcz przeciwnie. Obserwuje się, że dzieci, które były dłużej karmione, wykazują większą pewność siebie.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News