Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Mateusz Morawiecki o 500 plus. "Polska chce wzmocnić jeszcze bardziej rolę rodziny w życiu społecznym"
Ewa Grabek
Ewa Grabek 13.05.2021 02:00

Mateusz Morawiecki o 500 plus. "Polska chce wzmocnić jeszcze bardziej rolę rodziny w życiu społecznym"

en-01475033-0641-1620917454
EastNews/PETRAS MALUKAS

W czwartek 13 maja 2021 roku szef polskiego rządu podczas otwarcia międzynarodowej konferencji V4+ "Coalition Pro Familia" poinformował Polaków na temat kontynuacji programu Rodzina 500 plus. Morawiecki wyznał, że w sobotę 15 maja rząd poda szczegóły na temat kontynuacji świadczenia.

Mateusz Morawiecki o 500 plus

Podczas czwartkowego przemówienia Mateusz Morawiecki poinformował, iż dzięki programowi Rodzina 500 plus Polacy dostali ponad 140 miliardów złotych. Dodał, że na temat kontynuacji 500 plus szczegóły podane zostaną w ramach prezentacji Nowego Ładu w weekend.

Morawiecki podkreślił, jak ważna jest rola rodziny w życiu społecznym. Zaznaczył również, że rząd podejmuje ważne działania mające na celu pomoc na rzecz rodzin.

"Rodzina jest absolutnie podstawową komórką społeczną" - powiedział podczas wystąpienia Morawiecki.

Premier postanowił poinformować również, że nie było przypadkiem to, iż nazwa Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej została zmieniona na Ministerstwo Rodziny. Stało się tak, ponieważ rząd stawia akcent na słowo "rodzina".

"Bez zdolności do finansowej przebudowy architektury państwa byłyby, jak niedokończony dom, czy dom o paru piętrach, ale bez wykończenia, bez możliwości zamieszkania" - dodał Morawiecki.

Kontynuacja 500 plus

Premier po przemówieniu zamieścił również na Facebooku post, w którym napisał o szczegółach dotyczących 500 plus.

"Wkrótce obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Rodzina jest nie tylko podstawową komórką społeczną, ale w niej kształtuje się człowiek" - zaczął Morawiecki.

"Kontynuację tego programu przedstawimy w ramach prezentowania Polskiego Nowego Ładu już w sobotę" - podkreślił polityk.

Wpis podsumowany został podziękowaniami dla twórców i uczestników konferencji. Mateusz Morawiecki postanowił również zachęcić samorządy, by promowały rodzinę, bo jest ona fundamentem przyszłości Polski.

undefined

Źródło: Onet.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portalu Parentingowego: