Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Matka oblała 3-miesięczną córkę wrzątkiem. Niedługo stanie przed sądem
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 19.02.2022 01:00

Matka oblała 3-miesięczną córkę wrzątkiem. Niedługo stanie przed sądem

Niemowlę
fot. George Marks, canva.com (zdjęcie ilustracyjne)

W Gołdapi w województwie warmińsko-mazurskim doszło do porażającego zdarzenia pomiędzy matką a jej 3-miesięcznym dzieckiem. Kobieta miała polać swoją śpiącą córkę wrzątkiem z czajnika.

Justyna P. i jej partner nie wezwali pomocy dla swojej córki przez kilka dni. Teraz para usłyszała zarzuty spowodowania obrażeń ciała dziecka, a także nieudzielenia pomocy i narażenia go na niebezpieczeństwo utraty życia.

Matka oblała dziecko wrzątkiem

24-letnia Justyna P. mieszkała razem ze swoim partnerem i 3-miesięczną córką Julią w Gołdapi w województwie warmińsko-mazurskim. Kobieta okrutnie znęcała się nad swoją małą córeczką. Według nieoficjalnych informacji miała zagotować wodę w czajniku i oblać nią dziecko, kiedy spało w łóżeczku. Poparzeniu uległo około 30 proc. ciała.

- Justyna skończyła gimnazjum, nie pracowała. Razem z Adamem mieszkali na stancji w Gołdapi. Często się kłócili. Nie wiem co się tam stało, może woda w kąpieli była za gorąca — opowiedziała dla "Super Expressu" matka Justyny P.

Rodzicom postawiono zarzuty

Sąsiadka Justyny P. i jej partnera wypowiedziała się w danej sprawie dla portalu fakt24.pl. Przekazała, że w rodzinie 24-latki już wcześniej były problemy.

- Z tego, co wiem, starsza córka Dagmara już trafiła do rodziny zastępczej, a maleńka Julia ma do niej dołączyć. Mam nadzieję, że dziewczynki znajdą tam lepsze życie.

Przed opiekunami postawiono ciężkie zarzuty. Justynę P. oskarżono o spowodowanie obrażeń ciała dziecka, nieudzielenie pomocy i narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia. Jej partner za to usłyszał zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad poparzonym dzieckiem przez zaniechanie udzielenia pomocy i narażenie przez to zaniechanie na niebezpieczeństwo utraty życia.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: popularne.pl