Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Przemoc Domowa

Przemoc Domowa

Uwaga TVN Roksana i Oskarek
07.06.2024 10:13 Wziął Oskarka na ręce i obiecał, że skatuje na jej oczach. Jeszcze gorsze czekało ją w sądzie

Półroczny synek Roksany trafił do rodziny zastępczej. 18-latka uciekła od jego ojca, po tym jak ten uderzył dziecko. Sprawę zgłosiła na policję i jej partner usłyszał zarzuty. Dziewczyna jest zrozpaczona i walczy o odzyskanie dziecka. Dlaczego sąd podjął decyzję o odizolowaniu jej od dziecka?Osiemnastolatka nie miała łatwego życia, a ciąża bardzo ją zaskoczyła. Ale swoje dziecko bardzo kocha, tęskni za nim i mówi, że zrobi wszystko, byleby go odzyskać. Niestety sprawa ma swoje drugie dno i wygląda na to, że sąd miał solidne powody do tego, żeby przynajmniej tymczasowo umieścić dziecko w rodzinie zastępczej. Reportaż programu “Uwaga! TVN”.

Uwaga TVN bliźniaczki w domu dziecka i ich matka
26.05.2024 10:35 W domu dziecka miały spędzić tylko chwilę. Matka od 5 lat walczy o ich powrót do domu

10-letnie bliźniaczki miały spędzić w domu dziecka tylko chwilę, by uciec od przemocy w domu i przetrwać najtrudniejsze momenty rozwodu rodziców. A dzisiaj mija już 5 lat, odkąd dziewczynki straciły kontakt ze swoimi najbliższymi. W rozpaczy uciekły z placówki do swojej matki, skąd zostały wyprowadzone przez policję jak przestępcy.Ta sprawa jest wyjątkowo zawiła. Matka bliźniaczek miała sądowy zakaz kontaktu z dziećmi, a opiekę miał sprawować ojciec. Ale to on był sprawcą przemocy, której doznawały także dziewczynki. Dzisiaj matka ma pozytywną opinię lekarza i może zajmować się już swoimi dziećmi. Jednak sąd jest nieugięty, a dziewczynki w domu dziecka czują się coraz gorzej. Reportaż programu Uwaga TVN.

Uwaga TVN Agielica
16.05.2024 13:39 Sama siebie nazywa "katem". Angelika zgotowała synowi piekło

Najpierw piła i brała narkotyki, a potem biła i wyzywała własne dziecko podczas relacji na żywo na TikToku. 29-letnia Agielika ma 4-letniego synka. Wcześniej urodziła jeszcze dwoje dzieci, ale porzuciła je. Teraz kobieta mieszka w Niemczech i tamtejsze służby zdecydowały, że mały Eryk może z nią zostać. Agielika zarzeka się, że jest trzeźwa i już nie krzywdzi małego chłopca. Ale czy dziecko rzeczywiście jest bezpieczne?Do Agieliki, która przedstawia się Angelika, dotarli reporterzy programu Uwaga TVN. Kobieta wpuściła ich do domu i rozmawiała z nimi bez cienia wstydu. Chociaż mówi, że bardzo żałuje, to trudno znaleźć w niej, chociaż cień skruchy. Koleżanka, która ujawniła nagrania prywatne, na których Agielika także bije dziecko, nie wierzy w jej zmianę. W sprawie interweniował Rzecznik Praw Dziecka.

ojczym Piotrusia
16.04.2024 07:26 Ojczym walczy o Piotrusia. Sąd zwrócił go matce, która dusiła dziecko poduszką

Matka znęcała się nad Piotrusiem latami, a wszystko to nagrała kamera. Odkąd chłopiec skończył roczek, wychowywał go mąż matki, pan Grzegorz. To do niego Piotruś mówi "tato" i to on nie ustaje w walce o chłopca. Tymczasem sąd w Bytomiu zwleka z podjęciem działania. Wygląda na to, że sprawa Kamilka niczego w polskim prawie nie zmieniła.Materiał programu "Uwaga TVN" jest tak wstrząsający, że trudno go obejrzeć. Na nagraniach widać jak matka szarpie, bije i wyzywa bezbronne pięcioletnie dziecko. Najbardziej poruszające jest to, że urządzenie, które ją nagrywało, było widoczne. Kobieta wiedziała, że to, co robi, jest w polu kamery, ale nie powstrzymało to jej agresji wobec syna. Szokuje też opieszałość sądu w tej sprawie. Po emisji reportażu coś się w końcu zmieniło.

Anna Seremak
11.04.2024 10:42 Prezenterka TVN24 nie mogła opanować śmiechu. Wszystko poleciało w programie na żywo

Prezenterka TVN24 Anna Seremak nie potrafiła powstrzymać śmiechu. Program był na żywo, więc zobaczyły to miliony osób w całej Polsce. Ale nie tylko jej nieprofesjonalne zachowanie jest problemem. Cały reportaż był skonstruowany prześmiewczo, świadczy o tym sam jego tytuł. Robienie sobie żartów z przemocy w największej polskiej telewizji zakrawa na skandal.Wpadki w programach na żywo zdarzają się nawet najlepszym dziennikarzom i zazwyczaj stają się zabawnymi anegdotami. Jednak salwa śmiechu po reportażu dotyczącym przemocy domowej była całkowicie nie na miejscu. Tym bardziej że pokrzywdzonym w tej historii był mężczyzna. A mężczyźni, chociaż cierpią równie mocno jak kobiety, wstydzą się do tego przyznać.

Jessica Gagen
02.10.2023 12:12 Od klasowej brzyduli do tytułu miss. Ta dziewczyna przeszła prawdziwą metamorfozę

To pierwsza taka miss. Jeesica Gagen została pierwszą rudowłosą Brytyjką koronowaną Miss Anglii. Drogę do sukcesu okupiła wielkim cierpieniem. W czasach szkolnych była gnębiona za kolorów swoich włosów. Teraz pokazała im wszystkim, co potrafi.Jessica Gagen została niedawno Miss Anglii, jednak każdy, kto przeczyta historię jej życia, zauważy, że dziewczyna musiała mierzyć się z niewyobrażalnym hejtem w szkole. Jedna z koleżanek nawet podpaliła jej włosy. 

Michał Adamczyk
08.09.2023 12:34 Sytuacja rodzinna Michała Adamczyka. Kto jest kim w tej aferze?

Do wczoraj Michał Adamczyk uchodził, jak pisał Onet, za jedną z dość tajemniczych postaci TVP. Ale to się zmieniło. Na jaw wyszła sprawa sprzed lat, w której dziennikarz został oskarżony o przemoc wobec swojej partnerki. Przy okazji była żona ujawniła, jak dziennikarz podchodził do sprawy alimentów. 

dzieci napisały list do uwagi tvn
13.07.2023 10:51 Dzieci napisały list do Uwagi TVN. Tata je bije, macocha nie szanuje

Redakcja programu TVN Uwaga otrzymała list od rodzeństwa. Dzieci skarżą się na ojca i macochę. Doświadczają w domu przemocy fizycznej i psychicznej.

Niemowlę
19.02.2022 01:00 Matka oblała 3-miesięczną córkę wrzątkiem. Niedługo stanie przed sądem

W Gołdapi w województwie warmińsko-mazurskim doszło do porażającego zdarzenia pomiędzy matką a jej 3-miesięcznym dzieckiem. Kobieta miała polać swoją śpiącą córkę wrzątkiem z czajnika. Justyna P. i jej partner nie wezwali pomocy dla swojej córki przez kilka dni. Teraz para usłyszała zarzuty spowodowania obrażeń ciała dziecka, a także nieudzielenia pomocy i narażenia go na niebezpieczeństwo utraty życia.

Ręka dziecka w szpitalu
16.02.2022 01:00 3-latek trafił do szpitala w ciężkim stanie. Prawdopodobnie padł ofiarą przemocy domowej

We wtorek rano do szpitala w Radomiu trafiło 3-letnie dziecko z poważnymi obrażeniami ciała. Prawdopodobnie były one efektem przemocy domowej. Policjanci natychmiast zajęli się daną sprawą. Ze względu na dobro 3-latka szczegółowe informacje nie są przekazywane do informacji publicznej. Wiadomo jednak, że maluch został zabrany z domu przez pogotowie ze względu na poważne obrażenia ciała.

Płącząca kobieta
24.01.2022 01:00 3-letnia dziewczynka zmarła w środku nocy. Okazało się, że jest ofiarą przemocy domowej

Pewnego poranka młoda mama próbowała obudzić swoją 3-letnią córeczkę. Pomimo licznych prób, dziewczynka leżała nieruchomo i ani trochę nie reagowała. Spanikowana kobieta wezwała pogotowie. Wtedy prawda wyszła na jaw. Okazało się, że 3-letnia dziewczynka nie żyje. Do jej śmierci bezpośrednio przyczyniła się matka i wujek. W domu rodzinnym dochodziło do przemocy.

Smutny chłopiec
29.11.2021 01:00 Klaps za złe zachowanie? Kara, która może mieć przykre skutki w przyszłości

Kwestia "wychowawczego klapsa" regularnie powraca w debacie publicznej. Chociaż od 2010 roku kary cielesne są w Polsce zakazane, to wiele osób wciąż nie widzi w nim problemu. Psychologowie alarmują. Nawet drobny klaps może zaszkodzić dziecku.Przemocy zwykle uczymy się w dzieciństwie. Właśnie dlatego pierwsze lata życia powinny być jej pozbawione. Mimo to wielu rodziców nadal skłania się do kar cielesnych.

TVN UWAGA
11.11.2021 01:00 Ponury reportaż o 9-latku pobitym przez ojczyma

Mieszkaniec Częstochowy Paweł Dam stał się świadkiem bestialskiego zachowania ojczyma wobec 9-letniego chłopca. Mężczyzna nagrał moment, w którym mężczyzna bije kablem chłopca. Następnie przerwał zajście razem ze swoim kolegą. Program "Uwaga" przedstawił reportaż o 9-latku katowanym przez ojczyma. Okrutnemu zachowaniu mężczyzny miała przyglądać się matka chłopca. Nie reagowała. Sprawę zgłosił przypadkowy przechodzień.

ojciec i córka
23.10.2021 02:00 Ojciec surowo potraktował dziecko w sklepie. Interweniowała klientka

Rodzice mają różne metody wychowywania dzieci. Powszechnie jednak panuje przekonanie, że nie powinno się stosować kar cielesnych wobec swoich pociech. Nic więc dziwnego, że Erika Burch zareagowała, kiedy zobaczyła tę niepokojącą sytuację w hipermarkecie. Dziewczynka płakała i mówiła do swojego ojca: Proszę, przestań. To boli.Obecnie niedopuszczalne jest używanie przemocy wobec dzieci. Co jakiś czas tworzone są nawet kampanie przeciwko takim zachowaniom. Niestety wciąż słyszymy o ofiarach. Świadkowie takich zdarzeń często boją się podjąć radykalne kroki. W tym przypadku było zupełnie inaczej.

Smutna dziewczynka
08.10.2021 02:00 Mała dziewczynka nie mogła znieść kłócących się rodziców. Zaczęła wołać o pomoc

W nocy wrocławscy policjanci dostali niepokojące zgłoszenie z rejonu Powstańców Śląskich. Dotyczyło ono krzyków dochodzących jednego z mieszkań. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce, zobaczyli skuloną dziewczynkę.Dziewczynka kryła się przed swoimi kłócącymi się rodzicami. Osoby, które miały opiekować się dzieckiem, były zajęte głośną wymianą zdań między sobą. Ich córka schowała się pod kołdrą i płakała.

Sąd Najwyższy
27.09.2021 02:00 Sąd obniżył karę matce, która zabiła 4-miesięczną córkę. Ziobro wniósł kasację

Sąd obniżył wyrok Moniki P., która została oskarżona o zabicie swojej 4-miesięcznej córki. Matkę początkowo skazano na 25 lat więzienia, ale ze względu na trudne okoliczności, w których dorastała kobieta, zmniejszono go do 15 lat. Zbigniew Ziobro wniósł do Sądu Najwyższego kasację.W 2018 roku do chorzowskiego szpitala trafiła 4-miesięczna dziewczynka w ciężkim stanie. Jej matka zawiadomiła pogotowie, twierdząc, że dziewczynka się zadławiła. Pracownicy, widząc, że dziecko ma ciężki uraz głowy, zawiadomili policję. Okazało się, że matka uderzyła dwa razy niemowlę w głowę. Dziewczynka zmarła w szpitalu, a kobietę skazano na 25 lat więzienia.

Płaczący chłopiec
25.09.2021 02:00 Chłopiec był maltretowany przez ojca. Uciekł z domu na komisariat policji

W maju tego roku doszło do przykrej sytuacji w Luboniu. 10-letni chłopiec pojawił się na komisariacie policji i poprosił o pomoc. Przyznał, że ojciec go maltretuje i stosuje niewyobrażalnie okrutne metody wychowawcze. Dzisiaj matka walczy o drugą szansę i chce odzyskać prawa rodzicielskie.Kacper w maju postanowił uciec z domu i poprosić o pomoc policję. Kiedy oboje z jego rodziców opuścili mieszkanie, chłopiec poszedł na komisariat i poinformował funkcjonariuszy, że ojciec się na nim znęca. Policjanci byli w szoku.