Minister edukacji przekazał nowe zasady dot. egzaminów
fot. MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News
Karol Osiński - 21 Kwietnia 2021

Minister edukacji przekazał nowe zasady dot. egzaminów

Na dzisiejszej konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przedstawił nowe szczegóły dotyczące egzaminów ósmoklasisty oraz maturalnych. Wszystko odbędzie się tak, jak pierwotnie planowano, a maturzyści oraz uczniowie podchodzący do egzaminu ukończenia szkoły podstawowej nie będą masowo poddawani testom na koronawirusa. Uczniowie kończący szkołę podstawową otrzymają mniejszą ilość zadań na egzaminach, a maturzyści podejdą tylko do egzaminów pisemnych.

  • Minister edukacji Przemysław Czarnek przedstawił szczegóły dotyczące matur i egzaminów ósmoklasisty
  • Terminy pozostają takie, jak pierwotnie zaplanowano
  • Uczniowie nie będą masowo testowani na COVID-19

Wszystko jest już jasne. Minister edukacji Przemysław Czarnek jasno podkreślił, że najważniejsze egzaminy dla uczniów odbędą się zgodnie z planem i bez żadnych przeszkód.

Minister edukacji o egzaminach ósmoklasisty i maturach

Z uwagi na nieustającą trzecią falę pandemii koronawirusa codziennie pojawiały się pytania na temat tego, jak w tym roku wyglądać będą matury i egzaminy ósmoklasisty.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że wszystko odbędzie się tak, jak zaplanowano i nie planują żadnych zmian.

Oznacza to, że egzaminy maturalne potrwają od 4 do 20 maja, natomiast ósmoklasiści podejdą do egzaminów od 25 do 27 maja. Warto podkreślić, że nie będą testowani na COVID-19.

Brytyjka będąc w ciąży po 3 tygodniach zaszła w kolejną ciążęBrytyjka będąc w ciąży po 3 tygodniach zaszła w kolejną ciążęCzytaj dalej

Jedyne, co pozostanie niezmienne to obostrzenia sanitarne, które będą przestrzegane, a także kontrolowane przez osoby dorosłe.

Wymagania egzaminacyjne

Minister edukacji podkreśla, że w ustalone w grudniu 2020 roku wymagania egzaminacyjne będą obowiązywać jednakowo na maturach, jak i egzaminach ósmoklasistów.

Oznacza to, że uczniowie kończący szkołę podstawową otrzymają mniejszą ilość zadań do rozwiązania w arkuszach egzaminacyjnych, a czas na ich rozwiązanie pozostanie taki sam jak w latach 2019 i 2020.

Zmniejszy się również liczba zadań otwartych. Abiturienci podejdą jedynie do egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym. Do ustnych będą podchodzić osoby, które starają się o angaż na uczelniach zagranicznych i potrzebują wyników rekrutacji.

W przyszłym roku egzaminy ósmoklasistów będą odbywały się tak samo, jak w tym roku, na podstawie wymagań egzaminacyjnych, oraz bez czwartego przedmiotu, który pojawi się nie wcześniej niż w 2024 roku. Natomiast maturzyści w przyszłym roku będą mieć obowiązek podejścia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News