portalparentingowy.pl
Minister edukacji przekazał nowe zasady dot. egzaminów

fot. MAREK KUDELSKI/AGENCJA SE/East News

Minister edukacji przekazał nowe zasady dot. egzaminów

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Na dzisiejszej konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przedstawił nowe szczegóły dotyczące egzaminów ósmoklasisty oraz maturalnych. Wszystko odbędzie się tak, jak pierwotnie planowano, a maturzyści oraz uczn

  • Minister edukacji Przemysław Czarnek przedstawił szczegóły dotyczące matur i egzaminów ósmoklasisty

  • Terminy pozostają takie, jak pierwotnie zaplanowano

  • Uczniowie nie będą masowo testowani na COVID-19

Wszystko jest już jasne. Minister edukacji Przemysław Czarnek jasno podkreślił, że najważniejsze egzaminy dla uczniów odbędą się zgodnie z planem i bez żadnych przeszkód. 

Minister edukacji o egzaminach ósmoklasisty i maturach

Z uwagi na nieustającą trzecią falę pandemii koronawirusa codziennie pojawiały się pytania na temat tego, jak w tym roku wyglądać będą matury i egzaminy ósmoklasisty.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ogłosił dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że wszystko odbędzie się tak, jak zaplanowano i nie planują żadnych zmian.

Oznacza to, że egzaminy maturalne potrwają od 4 do 20 maja, natomiast ósmoklasiści podejdą do egzaminów od 25 do 27 maja. Warto podkreślić, że nie będą testowani na COVID-19.

Jedyne, co pozostanie niezmienne to obostrzenia sanitarne, które będą przestrzegane, a także kontrolowane przez osoby dorosłe. 

Wymagania egzaminacyjne

Minister edukacji podkreśla, że w ustalone w grudniu 2020 roku wymagania egzaminacyjne będą obowiązywać jednakowo na maturach, jak i egzaminach ósmoklasistów. 

Oznacza to, że uczniowie kończący szkołę podstawową otrzymają mniejszą ilość zadań do rozwiązania w arkuszach egzaminacyjnych, a czas na ich rozwiązanie pozostanie taki sam jak w latach 2019 i 2020.

Zmniejszy się również liczba zadań otwartych. Abiturienci podejdą jedynie do egzaminów pisemnych na poziomie podstawowym. Do ustnych będą podchodzić osoby, które starają się o angaż na uczelniach zagranicznych i potrzebują wyników rekrutacji.

W przyszłym roku egzaminy ósmoklasistów będą odbywały się tak samo, jak w tym roku, na podstawie wymagań egzaminacyjnych, oraz bez czwartego przedmiotu, który pojawi się nie wcześniej niż w 2024 roku. Natomiast maturzyści w przyszłym roku będą mieć obowiązek podejścia do egzaminu z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

Podobne artykuły

Terapia pedagogiczna

Szkoła

Terapia pedagogiczna

Czytaj więcej >
Ćwiczenia dla dyslektyków

Szkoła

Ćwiczenia dla dyslektyków

Czytaj więcej >
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Szkoła

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Czytaj więcej >
Dziecko

Szkoła

Szczegóły w sprawie ferii zimowych. Rodzice nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Przemysław Czarnek o nauce zdalnej. Przyznał, że nie był świadomy istnienia ważnego problemu

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Rząd ma w planach nowy przedmiot szkolny. Na czym będzie polegał?

Czytaj więcej >