portalparentingowy.pl
Mama karmiła dziecko na plaży

unsplash.com/ Alasdair Elmes

Młoda mama karmiła niemowlę na plaży. Nie mogła uwierzyć w zachowanie obcej kobiety

14 Lipca 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Młoda mama podzieliła się swoją oburzającą historią na łamach portalu Mamadu.pl. Zajście, które miało miejsce na polskiej plaży, wciąż rodzi w niej sporo emocji. Wszystko przez nieznajomą kobietę, która w ostry sposób zwróciła jej uwagę na... karmienie piersią.

Czytelniczka Mamadu.pl nadal nie potrafi pojąć, dlaczego naturalne karmienie dziecka wzbudza tak wiele kontrowersji.

Nieznajoma kobieta zwróciła uwagę młodej mamie

Pani Maria, czytelniczka portalu Mamadu.pl, a przede wszystkim mama 5-letniego Mateusza i 7-miesięczne Tosi, nie tak dawno wybrała się razem z dziećmi i mężem nad polskie morze. Jak opisała, wybrali niedużą, mniej zatłoczoną miejscowość, gdzie plaża zapełnia się dopiero w okolicach południa.

- Rozstawiamy się zwykle z boku, ale dość blisko wejścia, bo niewygodnie jest przemieszczać się z wózkiem, parasolem przeciwsłonecznym i innymi rzeczami, które muszę wziąć, gdy jestem z dziećmi - mówiła dla serwisu.

Ojciec nadał córce imię

Ojciec nadał córce imię po swojej kochance. Powód odbiera mowę

CZYTAJ DALEJ


Z czasem ludzi na plaży zaczęło pojawiać się coraz więcej, ale pani Maria nieszczególnie odczuwała ich obecność... przynajmniej dopóki nie doszło do starcia z nieznajomą kobietą. Jak relacjonuje młoda mama, gdy jej mała córeczka zaczęła marudzić, zdjęła jedno ramiączko kostiumu kąpielowego i przystawiła dziewczynkę do piersi, by ją nakarmić. Wtedy w dość ostentacyjny sposób uwagę zwróciła jej około 50-letnia pani siedząca z mężem na kocu obok.

- Powiedziała do mnie: "Niech się pani zasłoni, pani jest prawie naga. Tu są mężczyźni, pani syn na panią patrzy”. Nie ukrywam, zszokowały mnie te słowa. Po pierwsze, jak każdy na tej plaży byłam w kostiumie kąpielowym, po drugie, zdjęłam jedynie jedno ramiączko i nie prezentowałam piersi, a przystawiłam do niej od razu córkę, po trzecie, syn widział już niejednokrotnie jak karmię ją piersią, robienie z tego tematu tabu byłoby chore - dodała czytelniczka.

Karmienie piersią tematem tabu?

Pani Maria starała się nie przejmować zbytnio całą sytuacją i jak najszybciej o niej zapomnieć, ale wciąż nie potrafi zrozumieć, dlaczego karmienie piersią w miejscu publicznym wciąż jest tematem tabu w Polsce i budzi szereg negatywnych emocji.

- Mam taki niesmak po tej sytuacji. Czy to się kiedyś zmieni? Czy nasze społeczeństwo przestanie w końcu szokować widok karmiących mam? Nie zamierzam się ukrywać, by przystawić dziecko do piersi. Nie widzę w tym nic nieodpowiedniego czy niestosownego. W moim przekonaniu problem mają osoby, którym to przeszkadza - dodała dla Mamadu.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:


Źródło: mamadu

Podobne artykuły

Życie rodzinne

Mateusz Morawiecki o 500 plus. "Polska chce wzmocnić jeszcze bardziej rolę rodziny w życiu społecznym"

Czytaj więcej >
Dziecko

Życie rodzinne

Najciekawsze miejsca w Polsce, do których powinieneś zabrać swoje dziecko

Czytaj więcej >
Test na ustalenie ojcostwa

Życie rodzinne

Test na ustalenie ojcostwa

Czytaj więcej >
Dziecko, kary za krycie alimentarzy

Życie rodzinne

Nawet 45 tys. kary za pomoc w unikaniu płacenia alimentów. Na kogo może zostać nałożona?

Czytaj więcej >
Joanna Krupa zdradziła metody wychowawcze

Życie rodzinne

Joanna Krupa zdradziła swoje metody wychowawcze. Fanki nie wytrzymały

Czytaj więcej >
Ferie a narodowa kwarantanna

Życie rodzinne

Ferie w czasie narodowej kwarantanny - na co rodziny mogą sobie pozwolić? Fatalne informacje

Czytaj więcej >