Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > Mściwa i zbyt ambitna. Nic dziwnego, że nikt już tak nie nazywa córek
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 16.08.2023 11:26

Mściwa i zbyt ambitna. Nic dziwnego, że nikt już tak nie nazywa córek

mała zezłoszczona dziewczynka
Fot. Canva

W latach 90. w każdej klasie była choć jedna. To imię kojarzyło się światowo, oryginalnie. Dziewczynka, którą tak nazwano, jest silna i niezależna, jednak dziś próżno szukać ich w przedszkolach. Może dlatego, że cechy przypisywane kobietom o tym imieniu w większości ciężko określić jako pozytywne?

Mściwa, samolubna, zaborcza, zachłanna, ale też niezależna i samodzielna. Z Anitą nie żyje się zbyt łatwo, ale Anicie żyje się wybornie na własnych zasadach. Poznaj charakterystykę tego imienia, jesteśmy pewni, że weźmiesz je pod uwagę, nazywając córkę!

Jaka jest kobieta nosząca to imię

Pochodzące z hebrajskiego imienia oznaczają "ciesząca się łaską Bożą" i choć trochę to sugerować pewną delikatność, w przypadku Anity nie ma o niej mowy. Nie można jej stwierdzić pewności siebie, często uchodzi wręcz za bezczelną. Wierzy tylko w siebie i swoje racje, nie ma w niej pokory. Jest energiczna, aktywna i zachłanna. Za tą cenę idzie po życie, które sobie wymarzyła i nie sprawdza jej półśrodki, ani kompromisy.

Anita bardzo wcześnie się usamodzielnia, jej ognisty temperament nie daje się okiełznać. Jeśli się zakochasz to na zabój, ale nie stracisz głowy dla swojej miłości. Staje się zaborcza, od razu widać, że to ona dowodzi w związku. Nie znosi sprzeciwu i wymaga bezwzględnej lojalności, choć sama jej nie jest. Żyje tak, by było jej wygodnie i nie powinno się obchodzić z innymi.

Green Beans (24).jpg
 

Życie rodzinne Anity

Kobieta o tym początku rozpoczyna życie uczuciowe, wejście rodziny do związku czasu, musi tylko znaleźć partnera. Zwykle wybierają mężczyzn flegmatycznych , ale bardzo skrupulatnych i męskich. Przydaje się to, kiedy trzeba zobaczyć dom i dzieci. Anita, choć bardzo kocha swoją rodzinę, to niczego dla niej nie poświęca. 

Jeśli akurat robi karierę, pałeczkę przy wychowaniu dzieci odda, a właściwie wciśnie partnerowi. Od siebie da tyle, ile musi, co nie znaczy, że nie ma w niej czułości. Ale niekoniecznie dostałaby medal matki roku. Już jako małe dziecko jest znacznie bardziej samodzielna, niż rówieśnicy, tego też oczekuje od swojego potomstwa. 

Dowodzi, wydając rozkazy. Tak w piaskownicy, jako mała dziewczynka, jak i później w domu. Nawet nie ogląda się za siebie, czy została wysłuchana. Nie zakłada opcji, że ktoś mógłby się postąpić inaczej, niż Anita oczekuje. Wszak królowa jest tylko jedna. Kiedy ktoś zajdzie jej za skórę - jest bardzo mściwa.

Wyrasta na silną i niezależną kobietę, która zawsze przede wszystkim dba o swój dobrostan.

Dziewczyna z wianuszkiem wielbicieli

Anita od małego zachowuje się, jak prawdziwa dama. Subtelnie się uśmiecha, gardzi zachowaniami chamskimi i wulgarnymi. Ceni sobie dobre maniery i zasady moralne wyniesione z domu. Wokół niej zawsze gromadzi się wianuszek wielbicieli, bo jest w niej coś pociągającego, pewna tajemnica. 

Na pierwszy rzut oka widać, że jest spostrzegawcza i inteligentna, każdy cieszy się z takiej osoby w towarzystwie. Gorzej, jeśli pozna ją na tyle dobrze, że zobaczy, co Anita skrywa pod płaszczykiem pokazowym. Bo tam jest spora dawka zakłamania. Anita wiele robi dla pozorów, żeby ugrać to, czego akurat potrzebuje. W rzeczywistości bywa interesowną manipulatorką, która chętnie wykorzystuje ludzi do własnych celów.

Droga zawodowa Anity

Nieomal zawsze jako mała dziewczynka Anita chce zostać artystką, w przedszkolu zawsze stoi w pierwszym rzędzie na przedstawieniach. Jednak jej predyspozycje prowadzą ją zwykle w zupełnie innym kierunku. Wykorzystując niezwykły talent do czytania ludzi, Anita potrafi "kupić" każdego.

Każdemu współpracownikowi, klientowi i przełożonemu powie dokładnie to, co on chce usłyszeć. Pnie się po szczeblach kariery jak szalona, świetnie sprawdza się jako handlowiec. To typ, który sprzeda śnieg Eskimosom. 

Dzięki niewiarygodnie dobrej pamięci i zdolnościom analitycznym Anita sprawdza się doskonale na stanowiskach kierowniczych. Co ciekawe dzięki temu, że ze współpracownikami zachowuje dystans i nie przechodzi na stopę prywatną, uchodzi za dobrą, sprawiedliwą szefową. Komunikacja z nią jest łatwa i przyjemna. Nie ma miejsca na niedopowiedzenia, bo wydaje jasne polecania i podwładni doskonale wiedzą, czego od nich oczekuje.

Imieniny Anity: 17 sierpnia, 24 sierpnia i 6 listopada.

Zdrobnienia: Ańcia, Anitka, Nita, Nitka, Anisia

Zobacz także:

Imię dla dziewczynki, które zachwyca delikatnością. Znów staje się modne

W sierpniu urodzisz... prezesa. Po trudnej końcówce ciąży czeka cię niezwykłe rodzicielstwo

Dziecko urodzone w wakacje wyróżnia się na tle innych. Ma miejsce na wielki sukces

Tagi: Dziecko