portalparentingowy.pl
Imię dla dziewczynki

instagram.com/andziaks

Nadała córce niepolskie imię. Przykre, wyśmiali ją "oryginalnie, ale nadal żenująco"

6 Lipca 2021

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Jakie imię dla dziewczynki, a jakie dla chłopca? To pytanie zadają sobie wszyscy przyszli rodzice. Gdy w końcu poznają płeć dziecka, niemal do samego końca zastanawiają się, jakie powinni wybrać imię. Nierzadko jest to powód drobnych sporów wśród par, gdy każda ze stron ma własne upodobania. Zapewne nikt nie chciałby, by tak ważna decyzja była komentowana przez osoby trzecie.

Youtuberka i instagramerka, Angelika Zając, znana swoim fanom głównie jako "Andziaks", rok temu powitała na świecie swoje pierwsze dziecko. Do dziś jednak boryka się z nieprzychylnymi komentarzami dotyczącymi imienia, jakie razem z ukochanym wybrali dla swojej córki.

Wybrała niepolskie imię dla córki

Trudno zaprzeczyć, że ile osób, tyle gustów i opinii, a upodobania mogą różnić się na każdej płaszczyźnie życia. Jedni uwielbiają słodycze, a inni słone przekąski, jedni kochają sport, a jeszcze inni pasjonują się naukami ścisłymi. Nie inaczej jest w przypadku imion, bo rodzice od dawna dzielą się na wielbicieli tradycyjnych imion, często nadawanych po krewnych, a także sympatyków oryginalnych i nowoczesnych, nierzadko zagranicznych imion.

Do drugiej grupy niewątpliwie zalicza się wspominana wyżej "Andziaks", która dla swojej pierwszej córeczki wybrała rzadko spotykane, choć zdaniem wielu, iście królewskie imię.

W specjalnie opublikowanym na YouTube filmie zdradziła, że jej mała pociecha nazywa się: Charlotte Elizabeth.

- „Nasza córeczka ma na imię Charlotte Elizabeth Trochonowicz. Elizabeth po mojej babci, która ma na imię Elżbieta, ale Luka stwierdził, ze fajniej będzie pasować do Charlotte Elizabeth. Nie zrobiliśmy tego specjalnie, ale wyszło na to, że nazwaliśmy córkę tak jak córkę księcia Williama i księżnej Kate, ale to nie było naszym celem. Zanim zaszłam w ciążę, to już wiedzieliśmy, że nasza córeczka będzie nazywała się Charlotte - wyznała w swoim filmie.

Chociaż wielu jej obserwatorom oryginalne imię od razu przypadło gustu, pod materiałem nie brakowało zgryźliwych, niekiedy bardzo ostrych komentarzy. Wielu zarzuciło "Andziaks", że nie wzięła pod uwagę faktu, że w przyszłości dzieci mogą śmiać się z dziewczynki.

- Nie chciałabym takiego imienia dla dziecka, bo jak pójdzie do szkoły, to mogą się z niej śmiać, że ma takie dziwne imie. Nie wiem, czy się córce spodoba, jak dorośnie

- Niby spoko, że można zagraniczne imiona, już się człowiek zdążył przyzwyczaić, że co trzecie dziecko to Dżesika, Szarlot czy Brajanek. Mimo to nadal śmieszy

- Oryginalnie, ale
nadal żenująco. Już współczuje dziecku - brzmiały komentarze.

Jakie imię dla dziewczynki, a jakie dla chłopca?

Czytając komentarze pod filmem "Andziaks" wielu może zadać sobie pytanie: "jakie więc nadać dziecku imię, by uniknąć uszczypliwych komentarzy?"

Warto pamiętać, że każdy ma swój gust i zarówno zagraniczne, jak i tradycyjne polskie imię może mieć swoich zwolenników oraz przeciwników. Przyszli rodzice powinni więc kierować się przy wyborze imienia własnymi upodobaniami.

Jeżeli jednak interesuje was, jakie imiona były przez polskich rodziców najczęściej nadawane w 2020 roku, portal Bankier.pl stworzył listę, w której pierwsze miejsca zajęły imiona:

- Zuzanna,

- Julia,

- Zofia,

- Hanna,

- Antoni,

- Jan,

- Aleksander.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

  • Brytyjka będąc w ciąży po 3 tygodniach zaszła w kolejną ciążę

  • Kobieta podczas porodu dowiedziała się, że ma podwójny system rozrodczy

  • Mama znalazła w łóżku dziecka nietypowe robaki. Okazało się, że nie były to pluskwy

źródło: Mamotoja, Bankier

Weronika WasiakAutor

Redaktor portalu Portalparentingowy.pl. Wcześniej byłam związana z pracą w portalu Pikio.pl, gdzie pełniłam funkcję redaktora. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Niemowlę

Czy dziecko może być uczulone na mleko matki? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >

Niemowlę

Czy niemowlę może odczuwać żałobę? Lista objawów

Czytaj więcej >

Niemowlę

Niebezpieczne wydarzenie podczas chrztu dziecka

Czytaj więcej >
Kiedy chrzcić dziecko

Niemowlę

Kiedy najlepiej ochrzcić dziecko?

Czytaj więcej >
Jak ubierać niemowlę latem?

Niemowlę

Jak ubierać niemowlę w upalne dni?

Czytaj więcej >
niemowlę

Niemowlę

Jak często kąpać noworodka? Skuteczne porady krok po kroku

Czytaj więcej >