Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko > Nagranie z ukraińskim chłopcem łapie za serce. "Zostawiliśmy tatę w Kijowie"
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 28.02.2022 01:00

Nagranie z ukraińskim chłopcem łapie za serce. "Zostawiliśmy tatę w Kijowie"

Chłopiec z Ukrainy
fot. https://twitter.com/DominikaMizersk

Na wideo nagranym przez reporterów agencji Reuters widzimy zapłakanego chłopca z Ukrainy. Malec opowiada o tym, co spotkało jego rodzinie w momencie ataku wojsk rosyjskich. Łzy same napływają do oczu.

W sieci ukazał się krótki filmik z udziałem ukraińskiego chłopca. Dziecko przyznało, że razem z mamą musiało uciekać z Kijowa ze względu na bombardowania. Jednak jego tata pozostał w kraju rodzinnym.

Chłopiec z Ukrainy

Codziennie do Polski przyjeżdżają tysiące uchodźców z Ukrainy. Mieszkańcy ogarniętego wojną państwa starają się znaleźć bezpiecznie schronienie dla siebie i swoich dzieci. Według Straży Granicznej tylko w niedzielę naszą granicę przekroczyło 100 tys. osób. Za to od samego początku działań wojennych w Polsce znalazło schronienie 288 tys. Ukraińców.

Agencja Reuters udostępniła w sieci nagranie z małym chłopcem opowiadającym o wojnie w jego kraju. Zapłakany malec przyznał, że musiał z mamą zostawić swojego tatę w Kijowie.

Tata został w Kijowie

- Zostawiliśmy tatę w Kijowie — mówi zapłakany chłopiec. - Będzie sprzedawał różne rzeczy, by pomóc naszym bohaterom, naszej armii. Pewnie będzie też walczył.

Niestety, sytuacja małego chłopca nie jest jednostkowa. Mężczyźni na Ukrainie w wieku 18-60 lat mają obowiązek pozostania w kraju i przygotowania się do walki z najeźdźcą. Ze względu na to całe rodziny żegnają się przy granicy i rozstają na nie wiadomo jak długi czas.

Dalej chłopiec przyznaje, że gdyby nie udało mu się wejść z mamą do autobusu wyjeżdżającego z Kijowa, mogliby iść przed siebie nawet 2-3 dni.

- Szliśmy jakieś trzy godziny, a wy teraz nas uratowaliście — mówi.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: rmf24.pl