Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko > Najlepsze przekąski na urodzinki w gronie przyjaciół – o czym warto pamiętać?
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 25.11.2022 16:04

Najlepsze przekąski na urodzinki w gronie przyjaciół – o czym warto pamiętać?

jedzenie
fot. unsplash.com/ Tyson

Urodzinki to doskonała okazja do zacieśniania więzi z rówieśnikami. I choć dla dzieci najważniejsze jest samo spotkanie i dobra zabawa, nie można zapomnieć o nakarmieniu tej wesołej gromadki. Na co postawić, aby każdy z przybyłych był zadowolony i najedzony, ale żeby było to również zdrowe?

Przekąski dla dzieci – na co należy zwrócić uwagę?

Zabierając się za przygotowywanie dań dla dzieci, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Dbając o te szczegóły, sprawimy, że przyjęcie będzie udane, a my nie natkniemy się na niemiłe niespodzianki.

Przekąski a alergia

Wiola Lis, specjalistka z internetowego ekocentrum Arkana Smaku przestrzega: „Warto podczas zapraszania gości zrobić rozeznanie, czy istnieje jakiś składnik, na który dzieci są uczulone. Głównie chodzi tutaj o nabiał i orzechy, gdyż reakcje spowodowane alergią są w tym przypadku niezwykle groźne”. 

Warto również skupić się na produktach dla wegan czy wegetarian, gdyż świadomość ludzi rośnie i diety te są dla coraz większego grona osób codziennością. 

Jeśli decydujemy się na imprezę poza domem, należy o wszystkim zawiadomić kuchnię.

Przekąski – produkty wysokiej jakości

Przygotowane dania muszą być oparte o składniki wysokiej klasy. Możemy przygotować coś sami lub poprosić o to rodziców, którzy przyjdą ze swoimi pociechami na imprezę. Najlepiej wybierać produkty od sprawdzonych dostawców i o dobrym składzie – bez zbędnych ulepszaczy i konserwantów.

„Dodatkowo warto zaopatrzyć się w zdrowsze przekąski. Wśród alternatyw dla wysoko przetworzonej żywności znajdziemy chipsy z owoców, czekoladowe przekąski z owoców i orzechów, zdrowe batony, chipsy z ciecierzycy czy groszku… Możemy też postawić na najprostsze rozwiązania: zastąpić chrupki dobrze doprawionymi ziemniakami, a cukierki soczystymi owocami” – dodaje Wiola Lis z internetowego ekobazaru Arkana Smaku.

Przekąski – małe i wygodne porcje

To oczywiste, że dziecko nie będzie w stanie usiedzieć przy stole jak dorosły. Wszystkie pociechy będą się bawić, a do stołu podejdą w momencie, w którym poczują głód lub zarządzimy taką przerwę. Musimy więc zadbać o przekąski zarówno na ciepło, jak i na zimno. Muszą dobrze smakować i dać się łatwo chwycić i włożyć do ust, by chapsnąć je na raz.  

Tagi: jedzenie