portalparentingowy.pl
Ucho

Canva.com

Nastolatka skarżyła się na ból ucha. Lekarka dokonała zaskakującego odkrycia

26 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Nastolatka skarżyła się na ból ucha. Kiedy poszła do lekarza, usłyszała szokującą diagnozę. Okazało się, że miała w uchu karalucha. Skąd owad znalazł się w jej uchu? Mieszkanie jej babci przeżywa prawdziwą plagę karaluchów. Mieszkańcy ulicy Klonowej w Lublińcu nie są w stanie w żaden sposób zaradzić rozwijającym się owadom. Wszystko przez wysypisko śmieci, które znajduje się w sąsiedztwie ich bloku.

Nastolatka musiała wreszcie zgłosić się do lekarza. Od kilku dni skarżyła się na uciążliwy ból ucha. Jej babcia nawet nie podejrzewała, że powodem jej dolegliwości może być karaluch. To właśnie z tymi owadami walczą od pewnego czasu wszyscy jej sąsiedzi.

Nastolatka miała w uchu karalucha

Z mieszkańcami ulicy Klonowej w Lublińcu (woj. śląskie) postanowili spotkać się dziennikarze Interwencji. To właśnie w rozmowie z nimi pani Barbara Pragier, mieszkanka osiedla, opowiedziała o przykrym incydencie z karaluchami.

- Parę dni ją ucho bolało, więc coś musiało być nie tak. Pani laryngolog aż się przeraziła. Jeszcze nie umiała dobrze tego wyciągnąć, tylko część wyciągnęła. Resztę pod ciśnieniem przepłukała i cały wyszedł. Ponoć ten karaluch był żywy -mówiła pani Barbara.

Chłopiec

Urodził się jako ''chłopiec panda'', dziś ma dwa lata. Mama pokazała zdjęcia

CZYTAJ DALEJ

Problem z karaluchami jak na razie wciąż nie został rozwiązany. Jak twierdzą mieszkańcy, nawet dezynsekcja nic nie pomogła.

-Robaki zauważyłem, od kiedy wysypisko powstało za naszą siatką. To nawarstwiało się. Te śmieci przywożone są w zwykłych ciężarówkach, tirach i zamykane są plandeką z góry, a to jest normalny wywóz śmieci. Taki fetor jest... -skarży się Adam Suchecki, mieszkaniec ul. Klonowej.

Urząd Gminy w Lublińcu: Plan jest taki, żeby najpóźniej do końca tego roku wszystkich lokatorów wyprowadzić w lepsze miejsce

Jak twierdzi właściciel firmy odpadowej, kontrola sanepidu nie wykazała z jego strony żadnych uchybień.

Ze swojej strony przeprowadzamy dwutygodniowe, trzytygodniowe dezynsekcje cały czas. Trzeba by było bardziej prześwietlić budynek, czystość budynku obok naszej firmy. My mamy firmę sześć lat i nigdy nie było problemu z tym -zapewnia.

Urzędnicy gminy zajmują wspólne stanowisko -uważają, że mieszkańców bloku na Klonowej trzeba jak najszybciej przenieść w lepsze miejsce.

-Plan jest taki, żeby najpóźniej do końca tego roku wszystkich lokatorów wyprowadzić w lepsze miejsce. Budynek poddać rozbiórce, a teren ewentualnie przeznaczyć na dalsze zagospodarowanie, na działalność przemysłową, a nie mieszkaniową -zapowiada Józef Korpak z Urzędu Gminy w Lublińcu.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

  • Brytyjka będąc w ciąży po 3 tygodniach zaszła w kolejną ciążę

  • Kobieta podczas porodu dowiedziała się, że ma podwójny system rozrodczy

  • Mama znalazła w łóżku dziecka nietypowe robaki. Okazało się, że nie były to pluskwy

Źródło: Fakt

Katarzyna AugustyniakAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Zdrowie

Zdrowe nawyki żywieniowe — jak przekazywać je dziecku od najmłodszych lat?

Czytaj więcej >

Zdrowie

Problemy z jedzeniem u dzieci w wieku przedszkolnym

Czytaj więcej >

Zdrowie

Zanieczyszczenie toksynami dotyczy także organizmów naszych dzieci. Czas na rewolucję w myśleniu!

Czytaj więcej >

Zdrowie

Zbiórka dla opiekunów dzieci z niepełnosprawnością. "Madko Polko, przepuść na głupoty!"

Czytaj więcej >

Zdrowie

Na ciele chłopca pojawiła się dziwna wysypka. Kilka godzin później wylądował w szpitalu

Czytaj więcej >

Zdrowie

Food chaining — sprawdzona metoda na niejadka

Czytaj więcej >