Szkoła: powrót uczniów i egzaminy
fot. unsplash.com/Ivan Aleksic
Karol Zaborowski - 12 Marca 2021

Kiedy wrócimy do nauczania stacjonarnego? Minister Czarnek przedstawił warunki

Zdalne nauczanie szczególnie w przypadku uczniów, którzy będą zdawać egzamin ósmoklasisty oraz maturę wywołuje najwięcej problemów. Podczas jednej ze swoich wypowiedzi, Przemysław Czarnek podał warunki, jakie trzeba spełnić, aby przywrócić w Polsce naukę stacjonarną.

Nie da się ukryć, że egzamin ósmoklasisty, a także maturalny ma ogromny wpływ na naszą dalszą edukację. W końcu to w dużej mierze od ich wyników zależy to, do jakiego liceum się dostaniemy, lub na jakie studia pójdziemy. Niestety wielu uczniów i nauczycieli ma obawy co do wyników tegorocznych egzaminów.

Rodzice, nauczyciele i uczniowie z utęsknieniem wyczekują ogłoszenia końca nauki zdalnej. Chociaż w wywiadach można już usłyszeć, że coraz większej grupie uczniów przestaje już zależeć na powrocie do szkoły i zaczynają przyzwyczajać się do nauki zdalnej. Nie oznacza to jednak, że w ich przypadku przebiega ona skuteczniej. Po prostu zaczyna w nich brakować zapału i chęci, nawet jak jeszcze nie tak dawno był on wyraźnie widoczny.

Kiedy koniec zdalnego nauczania?

Wiele osób miało nadzieję, że niedługo po powrocie uczniów klas I-III, również starsze roczniki będą w końcu mogły wrócić do swoich szkolnych ławek. Niestety aktualnie ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, kolejne regiony są zmuszane do rezygnowania z trybu stacjonarnego, na rzecz nauczania hybrydowego.

Budzi to liczne obawy, że powrót uczniów do szkół wydłuży się o kolejne miesiące i odbędzie się dopiero w przyszłym roku szkolnym.

Nauczanie hybrydowe w czterech województwach. Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenieNauczanie hybrydowe w czterech województwach. Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenieCzytaj dalej

Podczas jednego ze swoich wystąpień, Przemysław Czarnek mówił na temat ewentualnego powrotu do szkół. Minister edukacji i nauki podał też, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby móc rozważać zakończenie zdalnego nauczania w naszym kraju.

Musi być powstrzymana trzecia fala pandemii koronawirusa, a szczepienia przeprowadzone w środowisku nauczycielskim pozwolą wtedy na podejmowanie decyzji o powrocie do nauki stacjonarnej - mówił Przemysław Czarnek w TVP Info.

Szef MEiN mówił też o egzaminach próbnych, które według jego zapewnień odbędą się w trybie stacjonarnym również w regionach, gdzie obowiązywać będzie nauczanie hybrydowe. Jednocześnie podkreślił, że ich przeprowadzenie jest dobrowolne i w tym wypadku to władze szkoły podejmują ostateczną decyzję.

Co do województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego – egzaminy próbne odbywają się stacjonarnie w terminie 17, 18, 19 marca, mówię tutaj o egzaminie ósmoklasisty. Nie ma przeszkód, żeby w reżimie sanitarnym te egzaminy przeprowadzić również w tych dwóch województwach - dodał.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: edziecko.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News