portalparentingowy.pl
Szkoła: powrót uczniów i egzaminy

fot. unsplash.com/Ivan Aleksic

Kiedy wrócimy do nauczania stacjonarnego? Minister Czarnek przedstawił warunki

12 Marca 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Zdalne nauczanie szczególnie w przypadku uczniów, którzy będą zdawać egzamin ósmoklasisty oraz maturę wywołuje najwięcej problemów. Podczas jednej ze swoich wypowiedzi, Przemysław Czarnek podał warunki, jakie trzeba speł

Nie da się ukryć, że egzamin ósmoklasisty, a także maturalny ma ogromny wpływ na naszą dalszą edukację. W końcu to w dużej mierze od ich wyników zależy to, do jakiego liceum się dostaniemy, lub na jakie studia pójdziemy. Niestety wielu uczniów i nauczycieli ma obawy co do wyników tegorocznych egzaminów.

Rodzice, nauczyciele i uczniowie z utęsknieniem wyczekują ogłoszenia końca nauki zdalnej. Chociaż w wywiadach można już usłyszeć, że coraz większej grupie uczniów przestaje już zależeć na powrocie do szkoły i zaczynają przyzwyczajać się do nauki zdalnej. Nie oznacza to jednak, że w ich przypadku przebiega ona skuteczniej. Po prostu zaczyna w nich brakować zapału i chęci, nawet jak jeszcze nie tak dawno był on wyraźnie widoczny.

Kiedy koniec zdalnego nauczania?

Wiele osób miało nadzieję, że niedługo po powrocie uczniów klas I-III, również starsze roczniki będą w końcu mogły wrócić do swoich szkolnych ławek. Niestety aktualnie ze względu na sytuację epidemiologiczną w naszym kraju, kolejne regiony są zmuszane do rezygnowania z trybu stacjonarnego, na rzecz nauczania hybrydowego.

Budzi to liczne obawy, że powrót uczniów do szkół wydłuży się o kolejne miesiące i odbędzie się dopiero w przyszłym roku szkolnym.

Podczas jednego ze swoich wystąpień, Przemysław Czarnek mówił na temat ewentualnego powrotu do szkół. Minister edukacji i nauki podał też, jakie warunki muszą zostać spełnione, aby móc rozważać zakończenie zdalnego nauczania w naszym kraju.

Musi być powstrzymana trzecia fala pandemii koronawirusa, a szczepienia przeprowadzone w środowisku nauczycielskim pozwolą wtedy na podejmowanie decyzji o powrocie do nauki stacjonarnej - mówił Przemysław Czarnek w TVP Info.

Szef MEiN mówił też o egzaminach próbnych, które według jego zapewnień odbędą się w trybie stacjonarnym również w regionach, gdzie obowiązywać będzie nauczanie hybrydowe. Jednocześnie podkreślił, że ich przeprowadzenie jest dobrowolne i w tym wypadku to władze szkoły podejmują ostateczną decyzję.

Co do województwa warmińsko-mazurskiego i pomorskiego – egzaminy próbne odbywają się stacjonarnie w terminie 17, 18, 19 marca, mówię tutaj o egzaminie ósmoklasisty. Nie ma przeszkód, żeby w reżimie sanitarnym te egzaminy przeprowadzić również w tych dwóch województwach - dodał.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: edziecko.pl

Podobne artykuły

Terapia pedagogiczna

Szkoła

Terapia pedagogiczna

Czytaj więcej >
Ćwiczenia dla dyslektyków

Szkoła

Ćwiczenia dla dyslektyków

Czytaj więcej >
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Szkoła

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Czytaj więcej >
Dziecko

Szkoła

Szczegóły w sprawie ferii zimowych. Rodzice nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Przemysław Czarnek o nauce zdalnej. Przyznał, że nie był świadomy istnienia ważnego problemu

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Rząd ma w planach nowy przedmiot szkolny. Na czym będzie polegał?

Czytaj więcej >