Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Dziecko > Nieoczekiwany zwrot? Oto lista imion, na które zdecydują się rodzice w 2022 roku
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 01.03.2022 01:00

Nieoczekiwany zwrot? Oto lista imion, na które zdecydują się rodzice w 2022 roku

noworodek
fot. marvelmozhko z Pixabay, canva.com

Co roku tworzony jest ranking imion, który pokazuje, które z nich najchętniej wybierali rodzice dla swoich dzieci. Jakie imiona będą najbardziej popularne w 2022 roku? Na podstawie danych z poprzednich lat można pokusić się o prognozy.

Rodzice, stając przed trudnym i niezwykle ważnym wyborem imienia dla swojej pociechy, kierują się przeróżnymi aspektami. Niektórzy chcą, by ich dziecko nosiło imię po dziadkach czy rodzicach chrzestnych, inni kierują się znaczeniem imion lub ich oryginalnością. Co roku zdarza się jednak tak, że jakieś imiona wybierane są najczęściej. Jakie będą modne w 2022?

Jakie imiona będą modne w 2022 roku?

Jakie imiona będą modne w tym roku, możemy się jedynie domyślać. Biorąc pod uwagę, że preferencje związane z imionami nie zmieniają się zbyt szybko, można spróbować dokonać prognozy, opierając się na rankingach z poprzednich lat.

Istnieje prawdopodobieństwo, że w 2022 roku jednymi z najczęściej nadawanych imion będą wciąż modne: Zuzanna i Antoni, które w rankingach znajdują się w czołówce już piąty rok z rzędu.

Modne imiona dla dziewczyn

Możliwe, że w tym roku awansują imiona, które dotychczas znajdowały się w pierwszej piątce najchętniej wybieranych imion, a tym samym zyskają miano najbardziej popularnych imion w 2022 roku. Jeżeli chodzi o imiona dla dziewczyn, to poza Zuzanną są to:

  • Julia

  • Zofia

  • Hanna

  • Maja

Modne imiona dla chłopców

Biorąc pod uwagę najbardziej popularne imiona dla chłopców z poprzednich lat, można przypuszczać, że w tym roku modne będą poza Antonim, następujące imiona:

  • Jan

  • Aleksander

  • Franciszek

  • Jakub

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: plodnosc.pl, mamotoja.pl