Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Imiona Dla Dziewczyn

Imiona Dla Dziewczyn

dziecko vintage
21.06.2024 17:44 To imię dla dziewczynki było hitem w PRL. W 2023 roku nazwano tak tylko 6 małych Polek

W Polsce w ubiegłym roku urodziło się blisko 260 tys. dzieci. Tylko 6 z nich otrzymały imię największej gwiazdy polskiej piosenki. Na przełomie lat 70. i 80. było bardzo popularne. Nie było klasy, w której nie byłoby dziewczynki, o tym imieniu. Dziś w skali kraju liczymy je na palcach.Maryla, bo o to imię chodzi, staje się już zapomniana. Jej imienniczka, królowa Polskiej piosenki, może być jedną z nielicznych i ostatnich kobiet, które noszą to dumne imię.  

imię dla dziewczynki
16.06.2024 10:27 To imię dla dziewczynki było hitem w PRL. W ubiegłym roku nazwano tak tylko 3 dzieci

W Polsce w ubiegłym roku urodziło się blisko 260 tys. dzieci. Zaledwie trzy dziewczynki otrzymało to imię. Na przełomie lat 60. i 70. było hitem. Nie było klasy, w której nie byłoby dziewczynki, o tym imieniu. Dziś w skali kraju liczymy je na palcach.Jeśli spodziewacie się dziecka i wiecie, że będzie to dziewczynka, pomyślcie, czy nie warto nazwać jej oryginalnym imieniem, które w Polsce nosi niewiele kobiet.  

wredne osoby
18.05.2024 10:59 Te imiona noszą ludzie z trudnym charakterem. Życie z nimi jest bardzo wymagające

Wybór imienia dla dziecka to może być udręka. Wie o tym każdy rodzic. Niektóre z imion dla dzieci są naznaczone stereotypami. Niektóre źle się nam kojarzą z naszymi doświadczeniami z przeszłości. Ezoterycy wierzą, że imię znaczy charakter. I przed tymi imionami przestrzegają rodziców.Nikt nie chce wychować samolubnego i niemiłego dziecka. Od tego, jak będziemy reagować na emocje naszego malucha, zależy w zasadzie cała jego przyszłość. Gdyby to jednak tylko imię miało decydować o tym, kim stanie się w dorosłości, to tych imion warto unikać. 

dziewczynka
15.05.2024 08:57 Nie Marysia i nie Krysia. Jeśli szukasz oryginalnego imienia dla córki, to jest idealne

Nazywanie dziecka to jedna z najbardziej stresujących decyzji, jakie muszą podjąć rodzice. Kierujemy się różnymi kryteriami, jeśli szukacie oryginalnego, a jednocześnie polskiego imienia dla córki, to mamy dla was piękną propozycję. Ostatni raz nazwano tak w Polsce dziewczynkę w 2022 roku, dokładnie 4 dziewczynki. Szansa na to, że spotkają się w przedszkolu, jest więc niewielka. A jak wiadomo, osoby o oryginalnych imionach lepiej zapadają nam w pamięć, a bycie zapamiętanym ułatwia życie.

dziewczynka
07.05.2024 09:26 Żadna Zosia, żadna Janka. To imię dla dziewczynki podbije rankingi w nowym roku

Od kilku lat na szczycie rankingu najpopularniejszych imion dla dziewczynek są Zosia, Zuzia i Laura. Jednak już niedługo. Coraz więcej dziewczynek nazywane jest tym pięknym kwiatowym imieniem. W najbliższych latach to ono może okazać się najczęściej wybieranym przez rodziców. 

dziewczynka
01.05.2024 10:45 Nowe modne imię dla dziewczynki. Idealne dla żywiołowej i silnej osoby

Wybierając imię dla dziecka, kierujemy się różnymi pobudkami. Jedną z nich zwykle jest moda. I tak jak w latach 80. i 90. przybyło w Polsce wiele dziewcząt o imieniu Agata czy Maja, tak dziś wracamy do imion, które przez lata omijaliśmy.Jednak dziś można zauważyć, że wracają do łask i to w wielkim stylu, bo jeśli ten trend się utrzyma, to za kilka lat nie znajdziecie grupy przedszkolnej bez dziewczynki o tym imieniu. Rodzicom podoba się nie tylko jego międzynarodowe brzmienie, ale i znaczenie.

niemowlę
08.04.2024 09:02 Lista imion zakazanych. Urzędnik nie pozwoli nadać ich dziecku

Urzędnik Stanu Cywilnego ma prawo odmówić nadania dziecku imienia, jakie życzą sobie rodzice. Istnieje nawet pewna lista imion, których na pewno nie uda się nadać dziecku. Wśród nich m.in. Alexander, Julka i Violetta. Lista imion, które w USC nie przejdą, zmienia się każdego roku. Ostatnio Rada Języka Polskiego złagodziła nieco swoje stanowisko i dopuściła nadawanie imion takich jak Jessica, Marika i Natan. Jakiego imienia nie da się nadać dziecku w Polsce? O tym muszą wiedzieć młodzi rodzice.

kwiatowe imiona dla dziewczynek
30.03.2024 15:50 Kwiatowe imiona dla dziewczynek. Zaskakujące, jak wielu z nich nie znaliśmy

Imiona dla dziewczynek, które biorą się od kwiatów i roślin mają niezwykłą moc. Kojarzące się z pięknem i delikatnością mogą determinować życie dziecka. Takie imiona podobają się rodzicom, którzy coraz chętniej sięgają po te kojarzące się z żywotnością, świeżością i urodą. Poznaj niektóre z imion dla dziewczynek inspirowanych nazwami roślin i kwiatów. 

dziewczynka
07.02.2024 11:48 To imię dla wyjątkowej małej Polki. Kiedyś szalenie popularne, dziś niemal zapomniane

W języku greckim oznacza "spokój". To piękne imię było w Polsce bardzo popularne. Dzisiaj wydaje się, że rodzice całkowicie o nim zapomnieli. Tymczasem kobiety o tym imieniu noszą niesamowite cechy.Irena, bo o niej mowa, to wyjątkowa kobieta. A spokój to niekoniecznie jej najmocniejsza strona. Niestety, małych Irenek już prawie w Polsce nie ma.

Karina
31.01.2024 08:54 Roześmiana i rozkoszna. To imię dla prawdziwie radosnej dziewczynki

Imię Karina zaczęło pojawiać się w XX wieku. W latach 70. było naprawdę bardzo popularne. Obecnie jednak z roku na rok staje się coraz mniej powszechne. A szkoda, ponieważ ma wspaniałe znaczenie!Karina swoim optymizmem i uśmiechem zaraża wszystkich wokół. Ma przyjazne nastawienie do świata, co bardzo pomaga jej w życiu. Wszyscy rodzice marzą o takiej radosnej córce!

staropolskie imiona dla dzieci
20.01.2024 17:31 Zapomniane, chociaż piękne. Staropolskie imiona dla dzieci wracają na salony

Od kilku lat utrzymuje się trend nadawania dzieciom starych, tradycyjnych imion. Po fali mody na obcobrzmiące, te klasyczne znów wróciły do łask. Rodzicom szczególnie podobają się imiona Jan i Zofia, które królowały w rankingach najczęściej nadawanych.Niektóre staropolskie imiona jednak wypadły z obiegu. Z jakiegoś powodu cieszą się mniejszym powodzeniem. Warto je przypomnieć, bo są naprawdę piękne!

imiona dla dzieci 2024
02.01.2024 12:44 Jakie imiona dla dzieci będą modne w 2024 roku? Dużo zaskoczeń

Wśród imion dla dzieci w 2024 roku królować będą te tradycyjne oraz brzmiące “światowo”.  Widoczny jest trend inspirowania się imionami dzieci gwiazd. Szczególne zawirowania szykują się w imionach dla dziewczynek. Tutaj będą duże zmiany. Zestawiliśmy statystyki z pierwszego półrocza 2023 z danymi z ubiegłych lat. Zauważyliśmy zaskakujące trendy wśród niespotykanych dziecięcych imion, zwłaszcza jeśli chodzi o chłopców. Jakie rzadkie imiona dostaną maluchy urodzone w 2024 roku?

imię dla dziewczynki
01.01.2024 13:02 Tego imienia dla dziewczynki nie ma nawet w słowniku. Ostatnio nazwano tak dziecko w latach 70-tych

Wśród najpopularniejszych imion dla dzieci nadal triumfy świecą Hanie i Marysie. To stare imiona, które po latach zyskały na popularności. Czy tak samo stanie się z imieniem, które ostatnio nadane zostało w latach 70-tych? Nazwalibyście tak córeczkę?

imię dla dziewczynki oryginalne
24.11.2023 12:16 Pierwsze takie imię dla dziewczynki w Polsce. Oznacza wielkiego kota

W polskiej tradycji nie brakuje ładnych i oryginalnych imion dla dziewczynek. Dla niektórych i tak ta lista jest za krótka i szukają imienia dla córki poza utartymi schematami. Na przykład próbując nazwać dziecko imieniem wielkiego górskiego kota.Gdańscy urzędnicy głowili się nie tak dawno nad tym, czy Irbis może być imieniem dla dziewczynki. O odpowiedź na to pytania zgłosili się do Rady Języka Polskiego. Odpowiedź językoznawców mogła okazać się dla nich wielką niespodzianką. 

Imię dla dziecka po zmarłej babci
08.08.2023 12:18 Imię po babci - piękny gest, czy proszenie się o nieszczęście? To zależy od regionu

Oczekując na dziecko, przyszli rodzice nie raz zadają sobie pytanie, jakie będzie przyszłe maleństwo. Nierzadko zaglądamy do horoskopów, żeby poznać zapowiadany przez gwiazdy charakter malucha. Rodzice często pod tym kątem wybierają też imię dla nienarodzonego jeszcze dziecka.Czasem młodym rodzicom podoba się imię pradziadka, czy ciotecznej babki, a wtedy mogą usłyszeć: "Nie daje się dziecku imienia po zmarłym, bo to przynosi nieszczęście!". Jak sprawa nadawania imion po zmarłych wygląda w historii? Czy faktycznie to przynosi pecha?

modne imiona dla dziewczynek 2024
17.07.2023 09:10 Jakie imiona dla dziewczynek będą modne w 2024 roku? Julka w dół. W górę stare polskie imiona

Sprawdzamy, jakie imiona dla dziewczynek będą modne w najbliższych miesiącach. Nadal trwa moda na krótkie imiona, ale widoczny jest nowy trend – do gry wracają imiona tradycyjne z długą historią. Przeanalizowaliśmy rankingi popularności imion dla dziewczynek z ostatnich czterech lat. Na tej podstawie typujemy, jakie imiona dla dziewczynek będą najczęściej wybierane przez rodziców w najbliższym czasie – do końca roku 2023 i w roku 2024. Nie ma tu większych zaskoczeń, ale jest jedno imię, które nie cieszyło się do tej pory dużą popularnością. Wymieniamy też imiona, po które rodzice sięgają rzadziej.  

noworodek
01.03.2022 01:00 Nieoczekiwany zwrot? Oto lista imion, na które zdecydują się rodzice w 2022 roku

Co roku tworzony jest ranking imion, który pokazuje, które z nich najchętniej wybierali rodzice dla swoich dzieci. Jakie imiona będą najbardziej popularne w 2022 roku? Na podstawie danych z poprzednich lat można pokusić się o prognozy.Rodzice, stając przed trudnym i niezwykle ważnym wyborem imienia dla swojej pociechy, kierują się przeróżnymi aspektami. Niektórzy chcą, by ich dziecko nosiło imię po dziadkach czy rodzicach chrzestnych, inni kierują się znaczeniem imion lub ich oryginalnością. Co roku zdarza się jednak tak, że jakieś imiona wybierane są najczęściej. Jakie będą modne w 2022?