portalparentingowy.pl
kolejowe abc

fot. materiały prasowe

Niespodzianka z okazji Dnia Dziecka: Rogatek zaprasza do wspólnego zdjęcia oraz na premierę nowych filmów!

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Marta Kulik

Udostępnij:

Wspaniała niespodzianka dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka! Została ona przygotowana przez nosorożca Rogatka. Bohater „Kampanii Kolejowe ABC” zaprasza do wspólnego zdjęcia. Wystarczy wejść na stronę internetową: www.kolejoweabc.pl/fotobudka. To jednak nie koniec! Jesteście ciekawi?

Co jeszcze czeka na dzieci? To nowa seria fabularnych filmów z udziałem ulubionych bohaterów maluchów - Rogatka i Stasia. Pamiętacie miasteczko, w którym rozgrywa się akcja serii edukacyjnych filmów animowanych? W Peronowie (https://kolejoweabc.pl/peronowo/) dzieci poznają najważniejsze zasady bezpieczeństwa kolejowego. 

Teraz z okazji Dnia Dziecka Rogatek przygotował wyjątkową niespodziankę i zaprasza wszystkich do wspólnego zdjęcia! To bardzo proste - na stronie www.kolejoweabc.pl/fotobudka należy wykonać zaledwie cztery proste kroki, aby cieszyć się pamiątką. Fotografia z pewnością wywoła uśmiechy na twarzach dzieci.

– Na razie zapraszamy na wirtualne spotkania z Rogatkiem, aby wspólnie z nim uczyć się zasad bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że już niedługo dzieci będą miały okazję zobaczyć naszego sympatycznego nosorożca na żywo w trakcie wakacji – informuje Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Prężenie się niemowlaka

Prężenie się niemowlaka

CZYTAJ DALEJ

Uwaga, to jednak nie koniec niespodzianek. Już w czerwcu pojawi się nowy cykl krótkich filmów, na których Rogatek i Staś prezentują zasady bezpiecznego zachowania w pociągu oraz w pobliżu torów kolejowych.

Wszystkie filmy dostępne są na kanale YouTube „Kampanii Kolejowe ABC” (https://www.youtube.com/channel/UCODe4LvyEAoB3MSiJTKC0vg/videos):

1) Rogatek uczy: kulturalne zachowanie podczas podróży,

2) Rogatek uczy: bezpieczne miejsce zabaw,

3) Rogatek uczy: co robić podczas podróży,

4) Rogatek uczy: zagubiony bagaż,

5) Rogatek uczy: bezpieczne przejście przez tory.

Sympatyczny Rogatek i jego przyjaciele są aktywni także w mediach społecznościowych. Na profilach Kolejowego ABC na Facebooku i Instagramie, znajdziecie edukacyjne filmiki,  zagadki, rebusy oraz konkursy. Koniecznie zajrzyjcie także na stronę www.kolejoweabc.pl. Tam zarówno rodzice, jak i pedagodzy znajdą ciekawe pomoce dydaktyczne. To również morze pomysłów na to, jak przekazać najmłodszym zasady bezpieczeństwa kolejowego.

 „Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.


Źródło: materiały partnera

Podobne artykuły

Dziecko w czepku urodzone

Dziecko

Jak wygląda dziecko ,,w czepku urodzone''? Niesamowite zdjęcia z sali porodowej, przypadek jeden na sto tysięcy

Czytaj więcej >
Dziewczynka, ksiądz

Dziecko

Ksiądz chciał tylko pobłogosławić dziewczynkę. Nie przewidział jej reakcji, wszystko się nagrało

Czytaj więcej >
Robak

Dziecko

Mama znalazła w łóżku dziecka nietypowe robaki. Okazało się, że nie były to pluskwy

Czytaj więcej >
Dziecko

Dziecko

Koniec dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Ważny komunikat Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Czytaj więcej >
Minister Zdrowia potwierdził otwarcie żłobków

Dziecko

Żłobki i przedszkola ponownie otwarte. Minister zdrowia podał datę

Czytaj więcej >
Paweł Burczyk opowieział o swojej córce

Dziecko

Paweł Burczyk opowiedział, jak widzi świat jego córka. Przez lata nie wiedzieli, że ma autyzm

Czytaj więcej >