portalparentingowy.pl
kolejowe abc

fot. materiały prasowe

Niespodzianka z okazji Dnia Dziecka: Rogatek zaprasza do wspólnego zdjęcia oraz na premierę nowych filmów!

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Marta Kulik

Udostępnij:

Wspaniała niespodzianka dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka! Została ona przygotowana przez nosorożca Rogatka. Bohater „Kampanii Kolejowe ABC” zaprasza do wspólnego zdjęcia. Wystarczy wejść na stronę internetową: www.kolejoweabc.pl/fotobudka. To jednak nie koniec! Jesteście ciekawi?

Co jeszcze czeka na dzieci? To nowa seria fabularnych filmów z udziałem ulubionych bohaterów maluchów - Rogatka i Stasia. Pamiętacie miasteczko, w którym rozgrywa się akcja serii edukacyjnych filmów animowanych? W Peronowie (https://kolejoweabc.pl/peronowo/) dzieci poznają najważniejsze zasady bezpieczeństwa kolejowego. 

Teraz z okazji Dnia Dziecka Rogatek przygotował wyjątkową niespodziankę i zaprasza wszystkich do wspólnego zdjęcia! To bardzo proste - na stronie www.kolejoweabc.pl/fotobudka należy wykonać zaledwie cztery proste kroki, aby cieszyć się pamiątką. Fotografia z pewnością wywoła uśmiechy na twarzach dzieci.

– Na razie zapraszamy na wirtualne spotkania z Rogatkiem, aby wspólnie z nim uczyć się zasad bezpieczeństwa. Jestem przekonany, że już niedługo dzieci będą miały okazję zobaczyć naszego sympatycznego nosorożca na żywo w trakcie wakacji – informuje Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Prężenie się niemowlaka

Prężenie się niemowlaka

CZYTAJ DALEJ

Uwaga, to jednak nie koniec niespodzianek. Już w czerwcu pojawi się nowy cykl krótkich filmów, na których Rogatek i Staś prezentują zasady bezpiecznego zachowania w pociągu oraz w pobliżu torów kolejowych.

Wszystkie filmy dostępne są na kanale YouTube „Kampanii Kolejowe ABC” (https://www.youtube.com/channel/UCODe4LvyEAoB3MSiJTKC0vg/videos):

1) Rogatek uczy: kulturalne zachowanie podczas podróży,

2) Rogatek uczy: bezpieczne miejsce zabaw,

3) Rogatek uczy: co robić podczas podróży,

4) Rogatek uczy: zagubiony bagaż,

5) Rogatek uczy: bezpieczne przejście przez tory.

Sympatyczny Rogatek i jego przyjaciele są aktywni także w mediach społecznościowych. Na profilach Kolejowego ABC na Facebooku i Instagramie, znajdziecie edukacyjne filmiki,  zagadki, rebusy oraz konkursy. Koniecznie zajrzyjcie także na stronę www.kolejoweabc.pl. Tam zarówno rodzice, jak i pedagodzy znajdą ciekawe pomoce dydaktyczne. To również morze pomysłów na to, jak przekazać najmłodszym zasady bezpieczeństwa kolejowego.

 „Kampania Kolejowe ABC” realizowana przez Urząd Transportu Kolejowego to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, propagująca zasady bezpieczeństwa oraz wartości i wzorce związane z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.


Źródło: materiały partnera

Marta KulikAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

dziecko

Dziecko

2-letni chłopiec krzyczał przed zaśnięciem i zaraz po obudzeniu. Okazało się, że miał epilepsję

Czytaj więcej >

Dziecko

Nagranie z niemowlakiem podbija serca internautów. Wystarczyła kartka papieru, by rozbawić malca

Czytaj więcej >
Dziecko

Dziecko

Najlepsze imię dla dziecka? Oto 4 imiona, które noszą geniusze

Czytaj więcej >

Dziecko

Kot ugniatał brzuch ciężarnej. Po porodzie on i dziecko stali się najlepszymi przyjaciółmi

Czytaj więcej >

Dziecko

Mama nagrała niesamowitą przyjaźń psa z dzieckiem. Rozczulający widok

Czytaj więcej >

Dziecko

Zdolny 11-latek pasjonuje się stylizacją paznokci. Klientki są zachwycone

Czytaj więcej >