Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Zdrowie i pielęgnacja dziecka > Od dziecka cierpiała na ciężkie migreny. Okazało się, że to 10-centymetrowy guz mózgu
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 15.01.2022 01:00

Od dziecka cierpiała na ciężkie migreny. Okazało się, że to 10-centymetrowy guz mózgu

Dziewczynka
fot. RealPeopleGroup, canva,com

Lisa zmagała się z ciężkimi migrenami od 15 roku życia. Ból całkowicie uniemożliwiał jej normalne funkcjonowanie. Z problemami mierzyła się przez lata. Gdy w końcu postanowiła się zbadać, na jaw wyszła porażająca prawda.

Okazała się, że Lisa ma 10-centymetrowego guza mózgu. Lokalni chirurdzy stwierdzili, że większego nigdy nie widzieli. To on powodował bóle kobiety.

Od 15. roku życia miała ciężkie bóle głowy

Lisa Dumbiotis zaczęła odczuwać mocne bóle głowy w wieku 15 lat. Migreny były tak uciążliwe, że nie mogła budować normalnych relacji z rówieśnikami i uczestniczyć w zajęciach w szkole. Na co dzień pomagały jej silne leki przeciwbólowe. Problem nie znikał przez lata. Nastolatka w końcu stała się osobą dorosłą i urodziła pierwsze dziecko.

W 2021 młoda mama podczas ataku migreny nagle zaczęła tracić czucie w dłoniach. Zaczęły u niej występować mroczki przed oczami i zawroty głowy. Objawy nie mijały nawet po zażyciu leków. Postanowiła udać się do lekarza.

Diagnoza lekarzy ją przeraziła

- Znam swoje migreny i różnicę między migreną a zwykłym bólem głowy. Kiedy lek przestał działać i dalej nie mogłam ruszyć rękoma, wiedziałam, że coś jest nie tak – opowiedziała kobieta w wywiadzie dla metro.co.uk.

Kobieta opowiedziała o swoich objawach podczas wizyty u okulisty. Ten natychmiast wysłał ją do szpitala na rezonans magnetyczny głowy. Okazało się, że Lisa ma 10-centymetrowego guza mózgu. Naciskał on na mózg i powodował wszystkie dolegliwości.

Na szczęście nowotwór nie był złośliwy i można było go usunąć. Szczęśliwa Lisa postanowiła opowiedzieć swoją historię światu. Chce, aby inni nie popełniali jej błędu i regularnie się badali.

- Musisz być świadomy tego, co odczuwasz, a jeśli jest inaczej niż zwykle, sprawdź to. Jeśli jesteś rodzicem, koniecznie obserwuj swoje dziecko. Możesz uratować mu życie — mówi.

Artykuły polecane przez redakcję Portalu Parentingowego:

1. Ważna informacja dla każdego rodzica. Chodzi o 500 plus 2. Jest komunikat z rządu. Dotyczy uciążliwych obostrzeń, Polacy powinni wiedzieć 3. Dziewczynka ciągle dotykała swojej głowy. Porażające, co jej mama usłyszała od lekarza

Źródło: parenting.pl

Tagi: Zdrowie