portalparentingowy.pl
Pilne

Iberion

Minister edukacji o nauce hybrydowej. Podał możliwe scenariusze

22 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Minister edukacji odpowiedział, jak będzie wyglądała nauka w szkołach od 1 września. Jak się okazuje, wszystko zależy od tego, czy nowa mutacja wirusa - delta, okaże się groźna. Przemysław Czarnek zasugerował, że indyjski szczep nie powinien być dla nas tak niebezpieczny - zwłaszcza dla osób zaszczepionych.

Minister edukacji w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną uspokajał. Jego zdaniem nie zapowiada się, by indyjska odmiana koronawirusa była dużym zagrożeniem. Według obecnych przewidywań resortu sytuacja na jesień powinna być stabilna.

Minister edukacji o wirusie delta

Przemysław Czarnek podkreślił, że w razie gdyby wirus delta okazał się dużym zagrożeniem, rząd będzie proponował edukację hybrydową w szkołach od 1 września.

- Scenariusze są takie, że jeśli pojawi się wirus delta – indyjski i będzie bardzo groźny, to będziemy proponować rozpoczęcie roku w trybie hybrydowym, aby całkowicie nie przechodzić do nauki stacjonarnej - mówił w wywiadzie z Dziennikiem Gazetą Prawną.

Jednocześnie minister podkreślił, że na razie nie ma żadnego zagrożenia.

14. tydzień ciąży

14. tydzień ciąży

CZYTAJ DALEJ

Czarnek dodał, że póki co resort nie zdecydował też, kto będzie podejmował decyzję o hybrydowym nauczaniu - czy będzie to minister, czy dyrektor szkoły.

Czarnek: szczepmy się

Szef MEN zaznaczył także, że to właśnie dzięki szczepionkom kolejne szczepy wirusa nie powinny być dla nas tak niebezpieczne. Minister ma nadzieję, że do czasu nowego roku szkolnego zaszczepi się jak najwięcej dzieci.

Niestety okazuje się, że wśród rodziców pojawia się wiele sceptycznych głosów na temat szczepionek. Przykładem mogą być państwo Elbanowscy, którzy stwierdzili, że szczepionki zostały zbyt słabo przebadane. Co na to Czarnek?

- Rozumiem obawy rodziców i państwa Elbanowskich, dlatego szczepienia nie są obowiązkowe. Pamiętajmy jednak, że osoby zaszczepione nie umierają i nie przechodzą ciężko tej choroby. Dlatego apeluję: szczepmy się.

Jak stwierdził dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w rozmowie z PAP, medialne doniesienia o nowych szczepach, zwłaszcza tym indyjskim powinny nas jeszcze bardziej zmobilizować do szczepień: Wariant delta został ostatecznie sklasyfikowany jako wariant alarmowy przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób i nie można go lekceważyć.

Naukowiec dodał, że według najnowszych badań szczepionki chronią przed zakażeniem wariantem indyjskim.

Minister edukacji Przemysław Czarnek / East News /  fot. Pawel Wodzynski

Minister edukacji Przemysław Czarnek / East News / fot. Pawel Wodzynski

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: Wiadomosci.radiozet.pl

Podobne artykuły

Terapia pedagogiczna

Szkoła

Terapia pedagogiczna

Czytaj więcej >
Ćwiczenia dla dyslektyków

Szkoła

Ćwiczenia dla dyslektyków

Czytaj więcej >
Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Szkoła

Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne

Czytaj więcej >
Dziecko

Szkoła

Szczegóły w sprawie ferii zimowych. Rodzice nie będą zadowoleni

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Przemysław Czarnek o nauce zdalnej. Przyznał, że nie był świadomy istnienia ważnego problemu

Czytaj więcej >
klasa

Szkoła

Rząd ma w planach nowy przedmiot szkolny. Na czym będzie polegał?

Czytaj więcej >