portalparentingowy.pl > Przedszkolak > Ojciec porzucił 5-letnie dziecko w przedszkolu. Interweniowała policja
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 20.07.2022 15:39

Ojciec porzucił 5-letnie dziecko w przedszkolu. Interweniowała policja

dziecko canva pro
fot. Robert Kneschke, canva.com

Ojciec 5-letniego chłopca zostawił go w przedszkolu i już nigdy po niego nie wrócił. W sprawie interweniowała policja, która prosiła również dziadka i wujka o odebranie dziecka z placówki. Oni jednak konsekwentnie odmawiali.

Ostatecznie 5-latek przebywał w przedszkolu przez prawie tydzień. Porzucenie dziecka było spowodowane kwestiami pochodzenia malucha. Jak się okazało, ojciec odkrył, że nie jest to jego biologiczny syn.

Ojciec porzucił syna w przedszkolu

Do nietypowej sytuacji doszło w prowincji Guangxi w południowych Chinach. 5-letni chłopiec od kwietnie regularnie był zawożony i odbierany z przedszkola przez swojego ojca. Pewnego razu jednak mężczyzna porzucił malucha w placówce, a pracownikom powiedział, że jest to teraz ich problemem. Taką skrajną decyzję ojciec podjął po odkryciu, że nie jest biologicznie spokrewniony z kilkulatkiem.

Pomimo interwencji policji ani mężczyzna, ani jego krewni nie chcieli odebrać dziecka z przedszkola. Po tygodniu w końcu matka zdecydowała się przyjechać po chłopca. Nie wiadomo jednak, dlaczego nie nastąpiło to wcześniej. Ze względu na zaistniałą sytuację kilkulatek spędził w placówce kilka dni.

Czy ojciec stanie przed sądem?

Zgodnie z chińskim prawem mężczyzna nie popełnił przestępstwa, gdyż nie jest biologicznym ojcem chłopca. Co więcej, przypadek z prowincji Guangxi nie należy do odosobnionych. Według "South China Morning Post" porzucanie dzieci w Chinach to częsta praktyka. Liczba ta jednak z roku na rok spada. Według danych z 2020 roku w Państwie Środka było około 193 tys. sierot, czyli o 17 proc. mniej niż rok wcześniej.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: parenting.pl

Tagi: przedszkole