portalparentingowy.pl
płyn do kąpieli: dla niemowlęcia

unsplash

Wybór płynu do kąpieli dla niemowlęcia może być trudny. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni

3 Lutego 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Niemowlę z uwagi na swoją delikatność potrzebuje specjalnego traktowania. Aby wybrać odpowiedni płyn do kąpieli dla maluszka, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach

Niemowlę jest bardzo delikatną istotą, która na każdym kroku wymaga troski. To, co nie wyrządzi najmniejszej szkody dorosłej osobie lub starszym dzieciom, dla maluszków może być bardzo niebezpieczne. Warto zatem zadbać, by nie miały styczności ze szkodliwymi czynnikami. Szczególną uwagę należy zwrócić między innymi na płyny do kąpieli. Radzimy, jak wybrać odpowiedni produkt dla niemowlęcia. 

undefined

Jak wybrać odpowiedni płyn do kąpieli dla niemowlęcia? Radzimy, na co zwrócić uwagę 

undefined

Skóra niemowląt jest bardzo delikatna. Wymaga zatem specjalnej pielęgnacji. Stosowanie produktów dla dorosłych w przypadku malutkich dzieci może być bardzo złym pomysłem. Zdecydowanie lepiej postawić na dedykowane środki. Przy ich zakupie należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. 

undefined

Specjaliści radzą, aby stawiać na produkty hipoalergiczne, które na etykiecie mają wyraźnie zaznaczone, że przeznaczone są do stosowania już od pierwszego dnia życia. 

Jest to niezwykle ważne, ponieważ użycie zwykłego mydła lub płynów prysznicowych przeznaczonych dla dorosłych może naruszyć naturalny płaszcz lipidowy maluszka, który chroni go przed działaniem szkodliwych drobnoustrojów i innymi niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi.

Dermatolodzy do kąpieli niemowląt polecają użycie tak zwanych emolientów. Są to specjalistyczne dermokosmetyki, które przywracają i utrzymują prawidłowe nawilżenie, elastyczność i natłuszczenie skóry. Co ważne nie posiadają w swoim składzie sztucznych barwników, substancji zapachowych i pieniących. 

Emolienty najczęściej dostać można w formie żeli oraz emulsji do mycia i kąpieli. Zdarzają się również kremy do pielęgnacji ciała, szampony oraz oliwki. Po odpowiednie dermokosmetyki najlepiej udać się do apteki. Wcześniej warto również skonsultować się z lekarzem, który może doradzić wybór konkretnego produktu po uwzględnieniu indywidualnych potrzeb naszego dziecka.

Na koniec wypadałoby jeszcze zaznaczyć, że najlepsze efekty stosowania dermokosmetyków osiągniemy, jeśli użyjemy ich zaraz po kąpieli. Takie postępowanie pozwoli zapobiec utracie wody przez naskórek, a także przyczyni się do szybszej odbudowy warstwy ochronnej skóry.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: parenting.pl

Podobne artykuły

Nietolerancja laktozy u niemowląt – przyczyny, objawy, sposoby leczenia

Niemowlę

Nietolerancja laktozy u niemowląt – przyczyny, objawy, sposoby leczenia

Czytaj więcej >
Ulewanie – przyczyny i sposoby zapobiegania

Niemowlę

Ulewanie - przyczyny i sposoby zapobiegania

Czytaj więcej >
Skaza białkowa u noworodka – jak ją rozpoznać i wyleczyć?

Niemowlę

Skaza białkowa u noworodka – jak ją rozpoznać i wyleczyć?

Czytaj więcej >
Nadmiar pokarmu

Niemowlę

Nadmiar pokarmu

Czytaj więcej >
Trądzik niemowlęcy

Niemowlę

Trądzik niemowlęcy

Czytaj więcej >
Objawy kolki u niemowląt

Niemowlę

Objawy kolki u niemowląt

Czytaj więcej >