portalparentingowy.pl
płyn do kąpieli: dla niemowlęcia

unsplash

Wybór płynu do kąpieli dla niemowlęcia może być trudny. Doradzamy, jak wybrać odpowiedni

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Niemowlę z uwagi na swoją delikatność potrzebuje specjalnego traktowania. Aby wybrać odpowiedni płyn do kąpieli dla maluszka, należy pamiętać o kilku ważnych rzeczach

Niemowlę jest bardzo delikatną istotą, która na każdym kroku wymaga troski. To, co nie wyrządzi najmniejszej szkody dorosłej osobie lub starszym dzieciom, dla maluszków może być bardzo niebezpieczne. Warto zatem zadbać, by nie miały styczności ze szkodliwymi czynnikami. Szczególną uwagę należy zwrócić między innymi na płyny do kąpieli. Radzimy, jak wybrać odpowiedni produkt dla niemowlęcia. 

undefined

Jak wybrać odpowiedni płyn do kąpieli dla niemowlęcia? Radzimy, na co zwrócić uwagę 

undefined

Skóra niemowląt jest bardzo delikatna. Wymaga zatem specjalnej pielęgnacji. Stosowanie produktów dla dorosłych w przypadku malutkich dzieci może być bardzo złym pomysłem. Zdecydowanie lepiej postawić na dedykowane środki. Przy ich zakupie należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. 

undefined

Specjaliści radzą, aby stawiać na produkty hipoalergiczne, które na etykiecie mają wyraźnie zaznaczone, że przeznaczone są do stosowania już od pierwszego dnia życia. 

Jest to niezwykle ważne, ponieważ użycie zwykłego mydła lub płynów prysznicowych przeznaczonych dla dorosłych może naruszyć naturalny płaszcz lipidowy maluszka, który chroni go przed działaniem szkodliwych drobnoustrojów i innymi niebezpiecznymi czynnikami zewnętrznymi.

Dermatolodzy do kąpieli niemowląt polecają użycie tak zwanych emolientów. Są to specjalistyczne dermokosmetyki, które przywracają i utrzymują prawidłowe nawilżenie, elastyczność i natłuszczenie skóry. Co ważne nie posiadają w swoim składzie sztucznych barwników, substancji zapachowych i pieniących. 

Emolienty najczęściej dostać można w formie żeli oraz emulsji do mycia i kąpieli. Zdarzają się również kremy do pielęgnacji ciała, szampony oraz oliwki. Po odpowiednie dermokosmetyki najlepiej udać się do apteki. Wcześniej warto również skonsultować się z lekarzem, który może doradzić wybór konkretnego produktu po uwzględnieniu indywidualnych potrzeb naszego dziecka.

Na koniec wypadałoby jeszcze zaznaczyć, że najlepsze efekty stosowania dermokosmetyków osiągniemy, jeśli użyjemy ich zaraz po kąpieli. Takie postępowanie pozwoli zapobiec utracie wody przez naskórek, a także przyczyni się do szybszej odbudowy warstwy ochronnej skóry.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Powrót dzieci do szkół. Minister Zdrowia przekazał bardzo ważne informacje

  • Mama podczas brania prysznica usłyszała rozpaczliwe szczekanie psa. Gdy dotarła do pokoju dziecka, wryło ją w ziemię

  • Nie dawaj ich swoim dzieciom. Produkty reklamowane są jako zdrowe, rzeczywistość jest zupełnie inna

Źródło: parenting.pl

Damian WitońAutor

Wydawca portalu portalparentingowy.pl, z wykształcenia psycholog, absolwent Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Myślę, że zdrowie jest często kwestią wyboru. Aby się nim cieszyć, trzeba jednak wiedzieć, jak dokonać go właściwie. Mam nadzieję, że dzięki swojej pracy, będę w stanie w tym Państwu pomóc.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Niemowlę

Czy dziecko może być uczulone na mleko matki? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >

Niemowlę

Czy niemowlę może odczuwać żałobę? Lista objawów

Czytaj więcej >

Niemowlę

Niebezpieczne wydarzenie podczas chrztu dziecka

Czytaj więcej >
Imię dla dziewczynki

Niemowlę

Nadała córce niepolskie imię. Przykre, wyśmiali ją "oryginalnie, ale nadal żenująco"

Czytaj więcej >
Kiedy chrzcić dziecko

Niemowlę

Kiedy najlepiej ochrzcić dziecko?

Czytaj więcej >
Jak ubierać niemowlę latem?

Niemowlę

Jak ubierać niemowlę w upalne dni?

Czytaj więcej >