portalparentingowy.pl
rafal-maslak-1604760788

YouTube/ Maksymalny tata

Czy mężczyzna wytrzymałby poród? Rafał Maślak postanowił to sprawdzić

3 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Rafał Maślak wybrał się do Specjalistycznego Centrum Rehabilitacji, aby za pomocą specjalnej aparatury, sprawdzić jaki ból odczuwa kobieta podczas porodu. "To nie było nic fajnego. Drogie kobiety naprawdę pełen szacunek".

Rafał Maślak to były Mister Polski. 29 marca 2019 roku wraz ze swoją żoną Kamilą Nicpoń przywitali na świecie dziecko. Chłopiec ma na imię Maksymilian. W tym czasie Rafał założył również kanał na YouTube "Maksymalny tata". Pokazuje tam ważne momenty z życia dziecka, a także porusza tematy związane z ciążą i wychowywaniem dzieci.

"Poród" Rafała Maślaka

Parę miesięcy temu szczęśliwy tata na swój kanał wstawił bardzo ciekawy film zatytułowany "Czy mężczyzna wytrzymałby poród?".

"W tym odcinku postanowiłem poddać się symulacji skurczy porodowych. Zdawałem sobie sprawę, że będzie to bolesne przeżycie, jednak ból okazał się o wiele większy, niż zakładałem. Kobiety! Wielki szacun!!! Jeżeli jakiś mężczyzna powie Wam, że to nic wielkiego to podłączcie go do takiej maszyny lub przynajmniej pokażcie ten odcinek" - napisał tata.

W dziewiątym odcinku programu Rafał wybrał się do Specjalistycznego Centrum Rehabilitacji w Warszawie, gdzie został podłączony do specjalnej aparatury, która symuluje skurcze porodowe. 

Przed rozpoczęciem zabiegu elektrostymulacji mięśni brzucha, do brzucha Rafała zostały podłączone dwie nieduże elektrody. Mister od początku zabiegu opisywał bóle, jakie czuje. Już pierwszy wydawał się nie być najprzyjemniejszym.

Ból podczas porodu

Zazwyczaj kobieta, która rodzi, dochodzi do 60 MA. Kiedy Rafał doszedł do 16,5 MA, czuł bardzo duży ból. "To jest tak nieprzyjemnie uczucie. Już mi nie jest do śmiechu" - skomentował tata.

Dzielny mężczyzna dotarł do samego końca 60/60 MA. Na koniec nieprzyjemnego doświadczenia skomentował, że teraz będzie się kłaniał na ulicy każdej napotkanej kobiecie z dzieckiem. 

"To nie było nic fajnego. Drogie kobiety naprawdę pełen szacunek" - podsumował Rafał.

Źródło: YouTube

undefinedundefined

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz a

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Ciąża i poród

Opozda nie wytrzymała, w końcu napisała mocny komentarz o ciąży. ''Wstrętne''

Czytaj więcej >
Ciąża

Ciąża i poród

''Nie dopytujcie, nie wywierajcie presji''. Dlaczego nie pytać kobiet o ciążę?

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Niecodzienne zdjęcie z USG. Przyszła mama myślała, że urodzi dwoje dzieci

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Kobieta w ciąży chciała wejść do lekarza bez kolejki. Staruszce się to nie spodobało

Czytaj więcej >
Noworodek na oddziale szpitalnym.

Ciąża i poród

Psycholog na każdej porodówce? Smutne wnioski po raporcie NIK

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Pokazała, jak naprawdę wygląda poród. Takiej reakcji się nie spodziewała

Czytaj więcej >