Poród

To zakończenie ciąży i przyjście na świat dziecka. Może nastąpić przez naturalne urodzenie dziecka lub przez cesarskie cięcie. Najbardziej widocznym objawem porodu są silne, powtarzające się skurcze macicy.

O zbrodni w Czernikach piszą zagraniczne media
21.09.2023 09:47 "To nie my zabiliśmy te dzieci". Porażające słowa kierowniczki opieki społecznej

Ta historia wstrząsnęła całą Polską. W piątkowy wieczór mieszkańcy kaszubskiej wsi nie mogli zasnąć. Wiedzieli od dawna, że w domu rodziny G. nie dzieje się dobrze, jednak to, co odkryli śledczy, przerosło ich najgorsze podejrzenia. Dziś wszyscy zastanawiają się, czy trzy zakopane w workach noworodki, które Piotr G. i jego córka bestialsko zamordowali i zakopali w piwnicy, to jedyne ofiary bestii z Czernik? Czy ciał może być więcej? W internecie można znaleźć głosy, że "z brzuchem" chodziły inne córki Piotra G., a jednak dzieci nie wychowywały.

Zbrodnia w Czernikach
18.09.2023 14:33 Dzieci bały się przechodzić koło TEGO domu. Żona Piotra G. próbowała ostrzec sąsiadów

W ostatni weekend całą Polską wstrząsnęła historia rodziny G. z Pomorza. Ojciec sypiał z córką, ta rodziła mu dzieci i wspólnie je zabijali. Ciałka zakopywali w piwnicy. Z każdą godziną pojawiające się nowe informacje, przerażały wszystkich coraz bardziej. Co wiemy o mężczyźnie, który zgotował piekło rodzinie?Jeszcze w sobotni poranek, przed znalezieniem ciałka trzeciego dziecka sąsiedzi mówili o G., że to inteligentny człowiek, nie pił i dziećmi się zajmował, jakby przedszkole prowadził. Z czasem zmienili narrację. O Piotrze wiadomo coraz więcej. Aż dziw, że nikt wcześniej nie reagował na to, co działo się w domu w Czernikach. Nawet jego żona ostrzegała ludzi przed śmiercią.

Zabite noworodki na Pomorzu. Kim jest matka
16.09.2023 16:56 Zabiła niemowlęta i pogrzebała w piwnicy. Kim jest Paulina G. i jej ojciec-kochanek

Paulina G. usłyszała zarzut popełnienia dwóch przestępstw z art. 148. Zabójstwo. To ona ma krew swoich dzieci na rękach. Trzeci zarzut, jaki jej postawiono, dotyczy kazirodztwa. "Oni żyli jak para, za rękę chodzili" - mówią anonimowo lokalni mieszkańcy. Oficjalnie Piotr G. ojciec Pauliny przykładnie wychowywał samotnie 12 dzieci. O tych, które urodziła mu córka nikt nie wiedziałMakabryczne odkrycie, którego policjanci dokonali w piątkowy wieczór na Pomorzu, wstrząsnęło całą Polską. Gdyby nie znajomi z pracy 20-latki, pewnie ta dwójka nadal pozostałaby bezkarna. Kto wie, ile niemowląt jeszcze by zabili. Czerniki, mała miejscowość na Pomorzu, niewielu ponad 200 mieszkańców, takiej makabry nikt się nie spodziewał.

zwłoki niemowląt na Pomorzu
16.09.2023 10:48 Ojciec i córka ukrywali zwłoki noworodków. Makabryczne odkrycie na Pomorzu

Mieszkańcy pomorskiej wsi Czerniki w woj. pomorskim od piątkowego wieczora są w szoku. 15 września wieczorem pod jedną z posesji zajechała policja. Z radiowozów wysiedli nie tylko funkcjonariusze śledczy, ale też technicy. Na posesji znaleziono zwłoki niemowlęcia.Co szokuje najbardziej, rodzicami dziecka mają być 54-letni właściciel posesji i jego 20-letnia córka. Sąsiedzi przekonują, że nie mieli pojęcia, co dzieje się w domu.

jak wygląda poród
15.09.2023 16:55 Oddychaj, takie akcje porodowe zdarzają się tylko w filmach. Jak wyglądają naprawdę?

Oglądałaś „Brigdet Jones 3”, a może pamiętasz poród Rachel z „Przyjaciół”? Te kultowe sceny porodów nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Jeśli podglądałaś filmowe kobiety w scenach porodowych, rozczarujesz się w szpitalu. Poród nie jest tak spektakularny jak ten przed kamerą, te proces może trwać nawet kilka dni! A już z pewnością chlustające wody płodowe to największy mit kina porodowych akcji.Pojawiły się pytania? To świetnie! Zanim przejdziesz do materiału wiedz, że warto czerpać wiedzę ze sprawdzonych źródeł. Szczególnie w okresie ciąży. Nie pytaj zatem „Dr Google’a”, jak wygląda poród, a poszukaj u źródła.PZU prowadzi właśnie kampanię prewencyjną „Bez obaw o przyszłość”, którą tworzy razem z kobietami. Zarówno tymi w ciąży jak i dopiero planującym pojawienie się na świecie maluszka.Właśnie w ramach tej akcji przejdziemy teraz z tobą przez wszystkie wczesne i późne objawy rozpoczynającego się porodu, abyś miała pewność, że jesteś bezpieczna, a akcja przebiega zgodnie z planem. Są elementy porodu, których nie zbadasz sama np. rozwarcie szyjki macicy. Ale istnieją i takie, które odczujesz na własnej skórze. Oto one. 

pięcioraczki z Horyńca, Czaruś
04.09.2023 15:37 Mama pięcioraczków przekazała smutne wieści. Czaruś nie wyjdzie ze szpitala

W lutym tego roku cała Polska cieszyła się z narodzin pięcioraczków. Dzieci przyszły na świat w krakowskim szpitalu. Ich mama urodziła wcześniej już siódemkę dzieci. Razem w domu miało wychowywać się 12 rodzeństwa. Ostatnio pani Dominika przekazała smutne wieści. 

Ciężarna porządki
31.08.2023 11:59 Tej metody na przyspieszenie porodu nie znałaś. Przynosi natychmiastowe skutki

Ostatnie dni ciąży bywają dla przyszłej mamy bardzo uciążliwe. Duży brzuch, parcie na pęcherz, puchnące nogi i ta chęć, żeby w końcu przytulić dziecko. Dni ciągną się w nieskończoność, a kiedy mija wyznaczony przez lekarza termin, zaczyna dopadać cię frustracja.Jedni mówią: odpoczywaj, drudzy: idź na spacer. Babcia może powiedzieć: umyj podłogę na kolanach. I to właśnie ta ostatnia rada może okazać się najbardziej przydatna. Od pokoleń kobiety wykorzystują tę metodę i jak się okazuje - to wcale nie jest zabobon.

poród uliczny w Ostrowie
23.08.2023 11:32 Niecodzienne wydarzenie w Ostrowie. Kobieta urodziła dziecko na ulicy

W Ostrowie Wielkopolskim doszło do niezwykłego zdarzenia. Mieszkanka tej miejscowości, która spodziewała się dziecka, zaczęła rodzić przed kościołem. Noworodek przyszedł na świat trzy miesiące przed czasem.Poród uliczny zdarza się bardzo rzadko. W tym przypadku wszystko potoczyło się szczęśliwie. I chyba musiało tak być, bo dziecko przyszło na świat w czepku.  

Alojzy - charakterystyka
21.08.2023 14:19 Nazwano tak tylko 3 chłopców. Zapomniane imię na "A" noszą tylko wyjątkowi mężczyźni

Wybór imienia dla dziecka, to jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką muszą podjąć młodzi rodzice. Od tej jednej decyzji zależy wiele, a podejmując ją, trzeba wziąć pod uwagę wiele rzeczy. Czy imię pasuje do nazwiska, czy dobrze nam się kojarzy - to dopiero początek.Imię dziecka zostanie z nim na całe życie, nie warto więc ulegać chwilowym modom. Rozsądnie jest się też zastanowić, czy to, jak nazwiemy dziecko, nie będzie powodem do prześladowań rówieśników. Adolf czy Alfons mogą młodemu chłopcu przysporzyć sporo nieprzyjemności. Jest jednak piękne męskie imię na "A", które w Polsce wybieramy bardzo rzadko, a szkoda, bo jego znaczenie jest wyjątkowe.

dziecko spod znaku Lwa
11.08.2023 17:57 Dziecko urodzone w wakacje wyróżnia się na tle innych. Ma szansę na wielki sukces

Osoby spod znaku Lwa słusznie kojarzą się z urodzonymi liderami i charyzmą. Letni okres, w którym przychodzą na świat, od razu zachęca je do poznawania otoczenia. Bobasy urodzone w środku wakacji mają wyjątkowe cechy, których próżno szukać pod innymi gwiazdami.Dziecko urodzone pod znakiem Lwa przyszło na świat pomiędzy 23 lipca a 22 sierpnia. Układ gwiazd pod znakiem Lwa to jedno z najbardziej znanych i charakterystycznych skupisk gwiazd na nocnym niebie. jest szczególnie widoczny latem i na wiosnę na półkuli północnej. Gwiazdozbiór ma wiele znaczeń i interpretacji w różnych kulturach, ale zawsze jest związany z królewskim, majestatycznym charakterem lwa.Czy słusznie?

znieczulenie do porodu
04.08.2023 08:50 Kobiety w Polsce nadal muszą rodzić w bólach. Ponad połowa szpitali nie stosuje znieczulenia

Jest XXI wiek, a kobiety w Polsce nadal w wielu szpitalach muszą rodzić bez znieczulenia. Placówki, w których poród znieczula się na życzenie, należą do mniejszości – tak wynika z danych Narodowego Funduszu Zdrowia. Co to oznacza dla rodzących, łatwo sobie wyobrazić, gdy wiemy, jak bardzo może boleć poród. Gdzie kobiety mogą liczyć na ulgę w cierpieniu podczas porodu, a gdzie nie? Dlaczego tak się dzieje? I jak trafić do dobrego szpitala?– Przy pierwszym porodzie anestezjolog mi powiedział, że jak się nie uspokoję, to mi żadnego znieczulenia nie da i mam się męczyć, więc spięłam się mocno, żeby przestać krzyczeć z bólu oraz uspokoić oddech i nastawiłam plecy - wspomina swój poród Aneta, która rodziła w warszawskim szpitalu. – Najpierw jednak znieczulenie rozlało mi się tylko po jednej stronie, ale już odjęcie połowy tego bólu to był raj. Aneta miała szczęście, bo znieczulenie dostała. Choć trudno nazwać to znieczuleniem na życzenie. To raczej klasyka gatunku, czyli brak godnego, pełnego empatii potraktowania rodzącej w trudnej dla niej chwili, jaką jest poród.Drugi poród Anety. Okres okołoświąteczny. – Lekarzom oczywiście nie chciało się wstawać na blok, okrojony skład położniczy, dostałam ostatnią butlę z gazem z oddziału i przyszła do mnie anestezjolożka. Trafiłam na salę poporodową z kobietą, do której nie zdążyła i złorzeczyła na cały szpital.

niemowlę urodzone w sierpniu
01.08.2023 10:48 W sierpniu urodzisz... prezesa. Po trudnej końcówce ciąży czeka cię niezwykłe rodzicielstwo

Końcówka ciąży w środku upalnego lata to nie lada wyzwanie dla przyszłej mamy. Puchnące kostki, duży brzuch i mała tolerancja na wysokie temperatury to nie są rzeczy, które wspomina się po latach z uśmiechem na twarzy. Jednak warto zacisnąć zęby, bo dziecko urodzone w tym miesiącu to prawdziwa radość dla rodziców.

blizna po cesarce i bikini
21.07.2023 10:56 Jak wygląda blizna po cesarce? Czy widać ją spod bikini? [ZDJĘCIA]

Blizna po cesarskim cięciu nie musi oszpecać kobiecego brzucha. Sprawdź, w którym miejscu przecina się powłoki brzuszne podczas cesarki i jak wygląda zagojona rana po tym zabiegu.Wygląd blizny po cesarskim cięciu to częsty powód do niepokoju dla kobiet, które będą musiały rodzić przez cesarskie cięcie. Czy szew oszpeci brzuch, jak szybko się zagoi, czy nie będzie widać go spod bielizny, a tym bardziej spod kostiumu kąpielowego – to powszechne wątpliwości. Oto zdjęcia, na których można samemu ocenić, jak wygląda blizna po cesarce. I czy ukryje się w bikini.

gwiazdy, które rodziły przez cesarskie cięcie
20.07.2023 18:17 Wybierają "łatwiejszą drogę"? To gwiazdy, które rodziły przez cesarskie cięcie

Cesarskie cięcie czy poród naturalny? Każda przyszła mama stoi przed tym wyborem. W niektórych kręgach mówi się, że cesarka to ten “łatwiejszy poród”. Czy rzeczywiście tak jest? Celebrytki, które zdecydowały się na urodzenie dziecka w ten sposób, mówią otwarcie, że blizna i tak boli, a powrót do ciała sprzed urodzenia dziecka, wcale nie jest taki prosty. 

dziecko odpoczywa szczęśliwe
16.07.2023 09:01 Dzień urodzenia wpływa na charakter dziecka? Kiedyś w to wierzono

Leniwy, jakby się urodził w niedzielę, środowy mędrzec, pracowity - to musiał przyjść na świat w sobotę. Przesądy dotyczące dnia urodzenia miały wskazywać charakter dziecka jeszcze zanim nauczyło się ono chodzić i mówić. Czy działało? Sprawdźcie sami.Przesądów ciążowych jest tyle samom, co brzuchów. Dotyczą kształtu brzucha, cery mamy, dnia zapłodnienia, czy nawet tego, gdzie mama usiadła tuż przed rozwiązaniem. Niektóre z nich bywają zabawne. Dzisiaj opiszemy wam ten dotyczący dnia urodzenia. Podobno nic tak nie wpływa na charakter dziecka jak data przyjścia na świat. 

Cesarskie cięcie canva PRO
24.06.2022 16:52 Przeprowadzili cesarskie cięcie w świetle telefonów komórkowych. Nagle dziecko zostało zranione, rodzice pozywają szpital

Podczas cesarskiego cięcia w jednym ze szpitali w Meksyku nagle zgasło światło. Lekarze zdecydowali się jednak kontynuować zabieg przy świetle telefonów komórkowych. Niestety w ostatnim momencie nagle zranili dziecko.Teraz rodzice noworodka żądają wyjaśnień. Uważają, że zachowanie lekarzy było nieodpowiedzialne i naraziło życie malucha. Postanowili pozwać szpital o błąd w sztuce lekarskiej.

Mama z nowordkiem canva PRO
23.06.2022 11:21 Poród lotosowy — na czym polega i czy jest bezpieczny?

Poród lotosowy polega na sprowadzeniu dziecka na świat bez odcinania pępowiny. Jego zwolennicy uważają, że w ten sposób noworodek w delikatny i naturalny sposób odłącza się od matki, a dzięki temu w przyszłym życiu jest spokojniejszy. Wielu lekarzy ostrzega przed tą praktyką, twierdząc, że może wiązać się z poważnymi konsekwencjami.W Polsce poród lotosowy nie jest zbyt popularny. Pierwszy odbył się w 2019 roku w szpitalu w Olsztynie. Tuż przed nim rodzice musieli podpisać oświadczenie, w którym placówka zrzekła się odpowiedzialności za ewentualne powikłania. Dziś jednak większość szpitali w Polsce odmawia odbierania tego typu porodów, a rodzice muszą przeprowadzać je w domu.

Poród w oceanie
07.06.2022 10:25 Kobieta postanowiła urodzić w oceanie. Wideo zrobiło furorę w sieci

Josy Peukert to mama czwórki dzieci, której najmłodszy syn przyszedł na świat w wyjątkowych okolicznościach. Kobieta zdecydowała się na poród w oceanie bez żadnej asysty. Po wszystkim podzieliła się zdjęciami oraz nagraniami z wydarzenia w mediach społecznościowych.Dla wielu kobiet poród bez obecności lekarza i położnych brzmi jak największy koszmar. Jednak dla innych ciężarnych sprowadzenie dziecka na świat jest naturalnym procesem, z którym mogą poradzić sobie same. Coraz więcej z nich decyduje się na tzw. free birth, czyli poród w zgodzie z naturą.

Projekt bez tytułu (13)
24.05.2022 21:57 Po porodzie zabroniła sąsiadom hałasować. Stworzyła "listę zakazów"

Sąsiadów się nie wybiera, a czasem obcowanie z niektórymi może być naprawdę uciążliwe. Jedna z internautek podzieliła się swoimi doświadczeniami, związanymi z nadgorliwą sąsiadką, która niedawno została mamą. Pewna Brytyjka postanowiła podzielić się swoimi przejściami z uciążliwą sąsiadką na portalu Reddit. W poście napisała, że świeżo upieczona mama chciała, aby wszyscy sąsiedzi zachowywali ciszę i nie zakłócali spokoju jej dziecka.

Kobieta na porodówce
06.05.2022 16:19 Kobieta zrobiła makijaż w trakcie porodu. Wideo zobaczył setki tysięcy internautów

Użytkowniczka aplikacji TikTok opublikowała nagranie, na którym pochwaliła się swoją nietypową decyzją. W środku porodu nagle zdecydowała się nałożyć makijaż. Na krótkim wideo widzimy ją z wykonturowaną twarzą, szminką i cieniem na powiekach. Młoda mama postanowiła przywitać swoje dziecko najlepiej, jak umiała. Kiedy miała już 10-centymetrowe rozwarcie, zaczęła nakładać na twarz makijaż. Wideo zobaczyły dziesiątki tysięcy internautów.

Poród
01.05.2022 15:32 Na pępowinie stworzył się węzeł. Lekarze osłupieli: "to cud, że twoje dziecko żyje"

Młody tata udostępnił w sieci zdjęcie pępowiny z zaplątanym węzłem. Okazało się, że lekarze zobaczyli ten szczegół dopiero po porodzie. Na szczęście zaplątana pępowina w żaden sposób nie wpłynęła na zdrowie dziecka.Sami lekarze byli zszokowani, gdy zobaczyli węzeł na pępowinie. Gdyby był on chociaż trochę mocniej zawiązany, mógłby doprowadzić do ciężkich powikłań. Rodzice cudem uniknęli nieszczęścia.

Ciężarna
23.04.2022 17:45 Bała się, że podmienią jej dziecko na porodówce. Aby temu zapobiec, wymyśliła sprytny plan

Wbrew pozorom lęk przed podmianą dzieci w szpitalu jest bardzo powszechny. Otwarcie przyznała się do niego 30-letnia ciężarna o imieniu Sahm. Kobieta na nagraniu udostępnionym w sieci przyznała, że ludzie uważają ją za "szaloną". Wszystko dlatego, że aby zapobiec "zgubieniu" dziecka, wymyśliła sprytny plan.Część internautek po zapoznaniu się z metodą Sahm natychmiast jej podziękowała i stwierdziła, że zastosuje się do ciekawego sposobu. Inne chwaliły się swoimi pomysłami i przyznawały do lęków związanych z porodem.

Czekamy na Gzuba
23.04.2022 17:11 Czekamy na Gzuba 2022. Fundacja Matecznik o projekcie stworzonym dla przyszłych rodziców

Ciąża i opieka nad noworodkiem nigdy nie są łatwe — wie o tym każdy młody rodzic. Często początkującym mamom i tatom brakuje podstawowej wiedzy dotyczącej porodu i etapów rozwoju malucha. Na pomoc przychodzi im Fundacja Matecznik, która już od kilku lat organizuje cykle spotkań "Czekamy na gzuba". Poprosiliśmy przedstawicieli organizacji, aby opowiedzieli nam trochę więcej o swoim przedsięwzięciu.Portal Parentingowy: Co skłoniło Państwa do stworzenia projektu Czekamy na Gzuba?Fundacja Matecznik: Chciałyśmy, by dostęp do najbardziej rzetelnej wiedzy na temat ciąży, porodu i laktacji był dostępny dla kobiet i ich partnerów bezpłatnie. Wiemy, że nie wszyscy wykładowcy w szkołach rodzenia aktualizują swoją wiedzę, czasami opierają się na tej zdobytej wiele lat temu. Nie zawsze podejmowane są tak istotne tematy jak plan porodu, temat ochrony krocza, czy przebieg cięcia cesarskiego. Chciałyśmy stworzyć kompleksowy zestaw spotkań dla przyszłych rodziców, by przygotować ich do porodu i początków rodzicielstwa. Dlaczego tego typu spotkania są potrzebne przyszłym rodzicom?W ramach projektu "Czekamy na Gzuba" przyszli rodzice spotykają się z najlepszymi ekspertami w danej dziedzinie i zdobywają rzetelną wiedzę, okraszoną pozytywnym nastawieniem z odrobiną poczucia humoru. Nawet jeśli spotkania odbywają się on-line (na razie tak jest), kończą oni webinaria pełni nie tylko wiedzy, ale i dobrego nastawienia. Co można zyskać dzięki udziałowi w projekcie? Jaka wiedza zostanie przekazana uczestnikom?Jeden cykl webinariów to 8 spotkań z tematyki przebiegu porodu, metod łagodzenia bólu porodowego, ochrony krocza, cięcia cesarskiego, połogu, laktacji, rozwoju niemowlęcia oraz komunikacji z noworodkiem. Dodatkowo, w ramach projektu zaplanowane są spotkania z położnymi ze wszystkich 4 poznańskich porodówek, które odpowiedzą na pytania dotyczące procedur panujących w poznańskich szpitalach. Z czyjej wiedzy będą mogli skorzystać uczestnicy spotkań?Ekspertami w spotkaniach w ramach projektu są położne, ginekolożka, konsultantka laktacyjna, instruktorka masażu shantala, doula oraz fizjoterapeuta. Kto i jak może zapisać się do udziału w projekcie?Projekt sfinansowany jest ze środków budżetowych Miasta Poznania i dedykowany jest mieszkańcom Poznania. Na każde spotkanie obowiązuje rejestracja on-line. Wszystkie webinaria znajdują się na naszej stronie www - https://fundacjamatecznik.pl/nasze-dzialania/czekamy-na-gzuba-2022/, stronie Clickmeeting - https://fundacjamatecznik.clickmeeting.com/ oraz fanpage'u - https://www.facebook.com/FundacjaMatecznik.Projekt Fundacji Matecznik będzie trwał do końca 2022 roku. Obecnie kończy się kolejny cykl spotkań, a następny zaplanowany jest na maj-czerwiec. Serdecznie zapraszamy do udziału!Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:Najmłodsze ofiary wojny. Fundacja Świętego Mikołaja opowiedziała, jak pomaga dzieciom z UkrainyOddziały przygotowawcze. Ministerstwo Edukacji opublikowało zasady organizacjiTylko u nas: Maria Deskur o pomocy dzieciom uchodźców z Ukrainy i akcji #Książka Chroni

Ciężarna canva pro
16.04.2022 17:42 Kobieta urodziła w błyskawicznym tempie. "Podniosła kołdrę, a dziecko tam było"

Ekspresowy poród? Ta mama, będąc na porodówce, nagle poczuła coś między swoimi nogami. Gdy podniosła kołdrę, oniemiała. Na świat przyszedł jej mały synek. Kobieta postanowiła podzielić się nagraniem z zajścia. Na wideo udostępnionym przez świeżo upieczoną mamę słyszymy, jak wszyscy zgromadzeni śmieją się i żartują. Pracownice szpitala szybko myją dziecko i owijają je w kocyk. Błyskawiczne narodziny dziecka były dla wszystkich wyjątkowym zajściem.

Kobieta na porodówce
06.04.2022 17:44 Przez 15 tygodni od odejścia wód płodowych podtrzymywali ciąże. Ekstremalny przypadek patologii ciąży

Do II Kliniki Ginekologii i Położnictwa USK trafiła pacjentka, której wody płodowe zaczęły odpływać już w 22. tygodniu ciąży. Był to ekstremalny przypadek patologii, który w wielu sytuacjach mógłby zakończyć się tragicznie. Lekarzom jednak udało się podtrzymać ciążę i po 15 tygodniach od odpłynięcia wód płodowych dziecko przyszło na świat.- Taka sytuacja może być wprawdzie niebezpieczna dla przebiegu ciąży, ale niekoniecznie musi mieć dramatyczny finał - poinformował szpital w oświadczeniu. W tym przypadku na szczęście sytuacja zakończyła się sukcesem. Dziecko, które przyszło na świat, miało 3 kilogramy.

Dziecko: pomyłka na porodówce
23.03.2022 04:30 Kobieta urodziła dzieci, które zdarzają się raz na 200 milionów

Gina i Craig Dewdney z Cheshire zostali rodzicami niezwykłych dzieci. Były to trojaczki jednojajowe, które dzieliły jedno łożysko. Taki przypadek zdarza się raz na 200 milionów urodzeń. 26 kwietnia na świat przyszli: Jimmy, Jensen i Jaxson.Ciąża mnoga zdarza się niezwykle rzadko. Niesie także duże ryzyko powikłań. Trzeba mieć na prawdę szczęście, żeby w taką ciążę zajść i urodzić zdrowe dzieci. I właśnie takimi szczęściarzami zostali Gina i Craig Dewdney.

Ciężarna
23.03.2022 04:30 Ile kosztuje „wynajęcie" brzucha? Surogatka podała kwotę

Anna ma 32 lata i gwarantuje 100-procentowy profesjonalizm. Marta jest matką 4-letniej córeczki i chętnie sprowadzi na świat zdrowe dziecko. Na "wynajęcie cudzego brzucha" decydują się pary, które z jakichś powodów nie mogą samodzielnie spłodzić dzieci. Na pomoc przychodzą im surogatki.Dziennikarka portalu kobieta.wp.pl postanowiła sprawdzić, dlaczego kobiety decydują się na urodzenie komuś dziecka. Podając się za aspirującą matkę nawiązała kontakt z licznymi surogatkami. Przeprowadzone rozmowy mogą was zaskoczyć.

grzebień
23.03.2022 04:30 Grzebień może pomóc kobiecie w ciąży podczas porodu. Nietypowa forma „znieczulenia"

Narodziny dziecka to często wyczekiwane i piękne wydarzenie. Towarzyszy mu jednak ogromny ból. Istnieją różne sposoby, aby ulżyć kobietom w tych ciężkich chwilach. Mogą na przykład skorzystać ze znieczulenia lub gazu rozweselającego. Kobiety znalazły także "domową" metodę na ulżenie sobie w bólu.Bóle porodowe to jedne z najbardziej bolesnych doznań, jakie towarzyszą przyjściu dziecka na świat. Istnieją jednak metody, aby sobie pomóc. Jedną z nich jest niepozorny przedmiot. Chodzi o grzebień!