portalparentingowy.pl
rodzice-1605004067

Unsplash/ Kelly Sikkema (CC0 Domena publiczna)

Horoskop. Te znaki zodiaku to najlepsi rodzice

3 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, co twój znak zodiaku mówi o tobie jako rodzicu? Jednak możliwe jest, że gwiazdy tworzą obraz rodzica, którym będziesz?

Bycie rodzicem to nie lada wyzwanie. Kiedy dowiemy się, jakimi jesteśmy rodzicami, możemy stawać się jeszcze lepsi i silniejsi. Pomoże nam w tym astrologia. 

Znaki zodiaku część I - jakim rodzicem jesteś?

Oto znaki zodiaku pod względem tego, jakim rodzicem jesteś:

Baran (21 marca - 19 kwietnia) - jako rodzic pomożesz swoim dzieciom być zarówno ambitnymi, jak i pokornymi. Jesteś znakiem ognia, więc twoja pasja będzie napędzać sukces dzieci. Nie zapomnij o dobrej zabawie. Twoje maluchy nie mogą się doczekać wspólnej wycieczki.

Twój upór może zaszkodzić relacji z dziećmi. Jeśli będziesz dla nich zbyt surowa, się mogą zbuntować. Pamiętaj, że jesteś baranem, a więc jesteś uparta. Jeśli nie będziesz ostrożna, twoje dzieci mogą uznać cię za apodyktyczną.

Byk (20 kwietnia - 20 maja) - byk to bardzo czuły rodzic, lubi stwarzać w domu jak najwięcej bezpieczeństwa i zadowolenia. Byk uwielbia przebywać w domu i spędzać czas z rodziną. Jako znak ziemi lubisz uczyć dzieci o ich planecie i znaczeniu recyklingu.

Rodzic byk jest prawdopodobnie bardziej cierpliwy niż większość ludzi. Ale podobnie jak twój symbol byka - jesteś uparty i skłonny do walk. Chociaż możesz często się kłócić, twoje dzieci zawsze będą wiedzieć, że jesteś im wierny.

Bliźnięta (21 maja - 21 czerwca) - jesteś impulsywna, zabawna i jesteś inspirującym opiekunem. Uwielbiasz zabierać swoje dzieci do muzeów i parków, aby były jak najbardziej aktywne psychicznie i fizycznie. Kiedy maluchy zadają trudne pytania, odpowiadasz z logiką charakterystyczną dla bliźniąt. Chcesz nauczyć dzieci wszystkiego, co wiesz - a na dodatek jesteś świetnym słuchaczem.

Jedyna wada związana z rodzicielstwem? Masz tendencję do niepokoju, więc jeśli twoje dzieci ranią twoje uczucia, możesz ukrywać swój ból, ale dzieci mają sposób, by dowiedzieć się, kiedy coś jest nie tak. Staraj się niczego nie ukrywać i bądź bardziej otwarta dla bliskich.

Rak (22 czerwca - 22 lipca) - rodzic rak kocha rodzinne tradycje. W weekendy najchętniej spędzasz czas przed telewizorem w gronie najbliższych. Jesteś pozytywnie nastawiona na każdą rodzinną aktywność: spływy kajakowe, spacery, gry planszowe. Dla Ciebie ważne jest bycie razem.

Jedyną twoją wadą jest to, bardzo się angażujesz. Unikaj nadmiernego angażowania się w relacje i życie swoich dzieci. Jesteś znakiem wodnym. Twoja miłość powinna być dawana swobodnie.

Lew (23 lipca - 22 sierpnia) - jako dumny lew kochasz chwalenie się osiągnięciami swoich dzieci. Będziesz świętować każdy dyplom dziecka. Jesteś pobłażliwa i lubisz kupować maluchom wszystko, czego zapragną. Twój syn ma niebieskie trampki, ale chce takich, które świecą? Nie ma problemu. Chcesz dać swoim dzieciom cały świat.

Ale możesz też być arogancka. W najgorszych chwilach tracisz z oczu potrzeby swoich dzieci, próbując zaspokoić własne. Drobne kłótnie to osobiste ataki na twoje poczucie własnej wartości, którego pilnie strzeżesz. Ale pomimo twoich wad, twoje dzieci będą cenić twoją lojalność i zaciekłą ochronę.

Panna (23 sierpnia - 22 września) - dom panny nigdy nie jest brudny. Tracisz zmysły, jeśli zobaczysz zabłocone ślady stóp w salonie lub kredki na ścianie. Twoje dzieci nauczą się odpowiedzialności z obowiązków, które wykonujesz. Jesteś ciekawym, bezinteresownym rodzicem i szanujesz opinie swoich dzieci. Od ciebie uczą się doceniać to, co dają światu.

 Bywasz wybredna i krytyczna. Twoje dzieci narzekają na twoje standardy i mogą zostawiać bieliznę na podłodze tylko po to, by zrobić ci na złość Jeśli nie zahamujesz swojej paranoi, możesz denerwować swoje maluchy częstymi wizytami u lekarza.

Znaki zodiaku część II - jakim rodzicem jesteś?

Waga (23 września - 22 października) - wagi są wyrozumiałe. Twoje oddanie potrzebom dzieci wykracza poza drobiazgi: szukasz najlepszej edukacji, na jaką możesz sobie pozwolić. Jesteś bardzo wyluzowana, więc twoje dzieci mówią ci wszystko. W twojej rodzinie nie ma tajemnic.

Cenisz piękno i wygląd. Może to być wyczerpujące dla dzieci, które chcą tylko raz założyć spodnie dresowe i poczuć się na luzie. Ale twoja miłość do piękna fizycznego czyni cię ekspertem w dziedzinie sztuki i rzemiosła, a twoje gospodarstwo domowe jest oazą twórczości. Przeciągasz swoje dzieci do muzeów (później Ci podziękują), ogrodów i musicali.

Skorpion (23 października - 21 listopada) - rodzice skorpiony uwielbiają zajmować się swoimi dziećmi. Planujesz dokładnie każdy dzień. W sobotę o godz. 10:00 dzieci są już ubrane i gotowe na zajęcia dodatkowe. Uwielbiasz prowadzić zrównoważone życie, a twoje dzieci skorzystają na zdrowych posiłkach i wystarczającej ilości ćwiczeń, aby zapewnić im spokojny sen. Cenisz czas z rodziną i uwielbiasz trzymać wszystkich blisko siebie.

Twój nacisk na utrzymanie zrównoważonego stylu życia może przynieść odwrotny skutek. Dzieci mogą uznać twoje zaangażowanie za stresujące i pracować zbyt ciężko w szkole, aby spełnić twoje oczekiwania.

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia) - rodzic strzelec kocha życie. Masz nadzieję, że dzieci odziedziczą twój entuzjazm, więc zabierasz je na tyle wycieczek, na ile cię stać. Jeśli twoja firma wysyła cię na delegację, zabierasz dzieci ze sobą.

Uważaj jednak: nie chcesz, aby twoje dzieci lekceważyły ​​formalną edukację. Czasami zapominasz o swojej roli rodzica i rozmawiasz zbyt swobodnie. Jeśli to zrobisz, mogą zacząć pragnąć bardziej tradycyjnej relacji rodzic-dziecko.

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia) - koziorożce są pracowite, a ich wytrwałość rozciąga się na ich rodzicielstwo. Nauczasz poprzez przykład, a twoje dzieci podążają za twoim przykładem jako żywiciel rodziny. Uwielbiasz dawać swoim dzieciom wszystko, co związane z edukacją - książki, filmy, zabawki interaktywne. Jak każdy rodzic, chcesz jak najlepiej dla swoich pociech, ale nie masz problemu z odmową. Rodzicielstwo to poważna sprawa: wychowujesz małych ludzi.

Pamiętaj, tylko aby nie być zbyt  poważnym, ponieważ nie chcesz, aby twoje dziecko zapamiętało cię jako surowego i bezkompromisowego rodzica. Edukacja jest ważna, ale od czasu do czasu bądź dla dzieci trochę łagodniejsza.

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego) - rodzic wodnik ma otwarty umysł. Będziesz chciała być najlepszym przyjacielem swojego dziecka. Będziesz opowiadać swoim dzieciom szalone historie o swojej przeszłości i mieć nadzieję, że mają takie same humanitarne skłonności, jak ty. Opowiadasz o biwakowaniu w deszczu na festiwalach muzycznych i wolontariacie za granicą.

Nawet jeśli lubisz się komunikować, często możesz być nieczuła na to, co czują inni ludzie. Wodnikowi czasami brakuje inteligencji emocjonalnej, co może być szkodliwe dla relacji rodzic-dziecko. Zaufaj temu, co mówią twoje dzieci i wierz im, kiedy mówią ci, jak się czują.

Ryby (19 lutego - 20 marca) - rodzic ryba zachęca swoje dzieci do wyrażania kreatywności, gdy tylko jest to możliwe. Pokój zabaw nie jest wyposażony w czysty, puszysty dywan i starannie uporządkowane pudełka. Jednak poza kreatywnością rodzic ryba ceni życzliwość. Ludzie często opisują twoje dzieci jako anioły.

Ryby są również wyrozumiałe. Ale pobłażliwość nie jest dobra: rodzice ryby muszą się upewnić, że nie są  zbyt  wyluzowani. Jeśli nie będziesz ostrożny, twoje dzieci mogą mieć urazę do twojej zrelaksowanej postawy i pragnąć większej struktury.

Źródło: chilldad.com

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz a

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Życie rodzinne

Znaleźli na plaży butelkę z poruszającym listem ojca do córki

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Dzieci uważały, że w domu jest duch. Gdy matka została sama w domu odkryła ponurą prawdę

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Rodzice zauważyli, że ich córka jest podobna do ginekologa. W końcu poznali prawdę

Czytaj więcej >
materiały prasowe

Życie rodzinne

Tom & Jerry - uwielbiani bohaterowie powracają w pełnometrażowym filmie na DVD I BLU-RAY™!

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Kobiety o tym imieniu są najlepszymi matkami. Mają intuicję nie z tej ziemi, są niezastąpione

Czytaj więcej >
dziewczyna

Życie rodzinne

12-latka popełniła samobójstwo. Swoją śmierć transmitowała w internecie

Czytaj więcej >