Strajk
EastNews/ Piotr Molecki
Jessika Piechocka - 7 Grudnia 2020

Ruszył Ogólnopolski Strajk Edukacyjny "Stop deMENtażowi Edukacji". Czy minister Czarnek powinien zostać odwołany?

Od porannych godzin rozpoczął się Ogólnopolski Strajk Edukacyjny "Stop deMENtażowi Edukacji". Strajk jest reakcją studentów na brak odpowiedzi premiera na ich petycję o odwołanie ministra Przemysława Czarnka.

Studenci nie są zadowoleni, że ministrem edukacji jest Przemysław Czarnek. Nic dziwnego, gdyż wypowiedzi polityka wzbudzają wiele sprzecznych emocji i kontrowersji.

Czarnek krytycznie wypowiada się na temat osób LGBT i kobiet biorących udział w marszach. Wielokrotnie zdarzyło się, że mężczyzna groził uczelnią i studentom wspierającym osoby chcące protestować przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Rodzice i nauczyciele mają dość. Już w poniedziałek rusza Ogólnopolski StrajkRodzice i nauczyciele mają dość. Już w poniedziałek rusza Ogólnopolski StrajkCzytaj dalej

Ogólnopolski Strajk Edukacyjny

Ogólnopolski Strajk Edukacyjny potrwa pięć dni, od poniedziałku do piątku. Organizatorzy mówią, że protest jest ostrzeżeniem i nie są planowane żadne większe działania.

Proponujemy w tym czasie oddawanie krwi, oddawanie szpiku czy gastronomii, która w tym momencie znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Proponujemy także na przykład spacer do lasu i zbieranie śmieci, jeśli je zauważymy - powiedział w rozmowie z TokFM student Uniwersytetu Jagiellońskiego Kamil Kozak.

Zobacz także: Rząd podjął stanowczą decyzję. Zakaz obejmie prawie wszystkie dzieci

Generalny strajk odbędzie się w połowie tygodnia. W środę studenci mają w planach dołączyć do protestu aktywistów walczących o klimat i prawa człowieka.

Studenci nie biorą aktualnie udziału w zajęciach dydaktycznych. Mają również w planach zrobienie sobie fotografii z kartką, z napisem MENczarnia. Plan jest taki, że zdjęcie wstawione zostanie na social media i pojawi się pod nim jedno lub dwa zdania, dlaczego minister Czarnek nie powinien myć ministrem.

Zobacz także: Niewyobrażalny dramat, fani w rozpaczy. Legendarny aktor nie żyje, poważnie chorował

Przemysław Czarnek powinien odejść?

Wiele osób uważa, że Przemysław Czarnek nie jest odpowiednią osobą, aby być ministrem. Stanowisko ministra edukacji przejął w październiku, kiedy to objął resort edukacji i nauki.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Decyzja z października nadal wywołuje wiele kontrowersji, co widać po zorganizowanym proteście. Pod petycją o odwołanie Czarnka podpisało się już ponad 90 tys. osób.

Studenci myślą również o proteście przeciwko wetowaniu budżetu unijnego. Zaniepokoiły ich zapowiedzi obcięcia funduszy na program wymiany Erasmus.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: TokFm

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News