portalparentingowy.pl
Strajk

EastNews/ Piotr Molecki

Ruszył Ogólnopolski Strajk Edukacyjny "Stop deMENtażowi Edukacji". Czy minister Czarnek powinien zostać odwołany?

7 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Od porannych godzin rozpoczął się Ogólnopolski Strajk Edukacyjny "Stop deMENtażowi Edukacji". Strajk jest reakcją studentów na brak odpowiedzi premiera na ich petycję o odwołanie ministra Przemysława Czarnka.

Studenci nie są zadowoleni, że ministrem edukacji jest Przemysław Czarnek. Nic dziwnego, gdyż wypowiedzi polityka wzbudzają wiele sprzecznych emocji i kontrowersji.

Czarnek krytycznie wypowiada się na temat osób LGBT i kobiet biorących udział w marszach. Wielokrotnie zdarzyło się, że mężczyzna groził uczelnią i studentom wspierającym osoby chcące protestować przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Ogólnopolski Strajk Edukacyjny

Ogólnopolski Strajk Edukacyjny potrwa pięć dni, od poniedziałku do piątku. Organizatorzy mówią, że protest jest ostrzeżeniem i nie są planowane żadne większe działania. 

Proponujemy w tym czasie oddawanie krwi, oddawanie szpiku czy gastronomii, która w tym momencie znajduje się w bardzo trudnej sytuacji. Proponujemy także na przykład spacer do lasu i zbieranie śmieci, jeśli je zauważymy - powiedział w rozmowie z TokFM student Uniwersytetu Jagiellońskiego Kamil Kozak.

Generalny strajk odbędzie się w połowie tygodnia. W środę studenci mają w planach dołączyć do protestu aktywistów walczących o klimat i prawa człowieka.

Studenci nie biorą aktualnie udziału w zajęciach dydaktycznych. Mają również w planach zrobienie sobie fotografii z kartką, z napisem MENczarnia. Plan jest taki, że zdjęcie wstawione zostanie na social media i pojawi się pod nim jedno lub dwa zdania, dlaczego minister Czarnek nie powinien myć ministrem.

Przemysław Czarnek powinien odejść?

Wiele osób uważa, że Przemysław Czarnek nie jest odpowiednią osobą, aby być ministrem. Stanowisko ministra edukacji przejął w październiku, kiedy to objął resort edukacji i nauki.

Decyzja z października nadal wywołuje wiele kontrowersji, co widać po zorganizowanym proteście. Pod petycją o odwołanie Czarnka podpisało się już ponad 90 tys. osób.

Studenci myślą również o proteście przeciwko wetowaniu budżetu unijnego. Zaniepokoiły ich zapowiedzi obcięcia funduszy na program wymiany Erasmus.

Źródło: TokFm

Podobne artykuły

Dziecko

Szkoła

Darmowa pomoc dla tysięcy dzieciaków. 10 maja rozpocznie się akcja "Szkoła z Gigantami"

Czytaj więcej >
Uczniowie wrócą do szkół w maju

Szkoła

Tylko u nas. Prof. Włodzimierz Gut skomentował powrót uczniów do szkół. Czy rodzice mają powody do obaw?

Czytaj więcej >
Minister edukacji przekazał nowe zasady dot. egzaminów

Szkoła

Minister edukacji przekazał nowe zasady dot. egzaminów

Czytaj więcej >
Wiemy kiedy ucznowie wrócą do szkół

Szkoła

Premier ogłosił harmonogram powrotu uczniów do szkół. ,,29 maja uczniowie wszystkich klas wrócą do szkoły w trybie stacjonarnym''

Czytaj więcej >

Szkoła

Powrót do nauki stacjonarnej. W Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie

Czytaj więcej >
Powrót do szkół

Szkoła

Minister edukacji: ,,mamy nadzieję, że w maju nastąpi powrót wszystkich uczniów do szkół'' minister edukacji

Czytaj więcej >