Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > 5 zasad edukacji według Elona Muska. "W szkole nie powinno być ocen"
Jessika Piechocka
Jessika Piechocka 23.03.2022 04:11

5 zasad edukacji według Elona Muska. "W szkole nie powinno być ocen"

Laptop
Unsplash/ prawo Lucasa (CC0 Domena publiczna)

Elon Musk to 49-letni główny architekt Tesli i współzałożyciel SpaceX. Mężczyzna był dwa razy żonaty. Za pierwszym razem z Talulą Riley, następnie z Justine Musk.

Elon i Justine mają pięcioro dzieci: Griffina Muska, Kaia Muska, Xaviera Muska, Saxona Muska i Damiana Muska. Od 2018 roku Elon spotyka się z nową partnerką - piosenkarką Claire Boucher, znaną jako Grimes. Para w zeszłym roku przywitała na świecie swoje pierwsze wspólne dziecko.

Szkoła Elona Muska

Wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądał w przyszłości system nauczania na świecie. W latach trzydziestych XX wieku wiele miejsc pracy będzie znacząco różniło się od tych, które istnieją obecnie.

Bardzo prawdopodobne jest, że system edukacji będzie potrzebował aktualizacji i radykalnych zmian. Nowy sposób współpracy maszyna + człowiek może stać się głównym nurtem. Przyszłość może obejmować podróże kosmiczne i wprowadzenie zajęć związanych ze sztuczną inteligencją.

Obecny system edukacji w większości krajów nie robi nic, aby przygotować się na zmiany. Przedmioty lekcyjne w większości szkół pozostają niezmienne od lat. Elon Musk postanowił to zmienić w swojej szkole Ad Astra. Astra Nova to niezależna szkoła non-profit w Los Angeles w Kalifornii. Szkoła została założona, zaprojektowana i prowadzona przez dawny zespół Ad Astra School.

Ad Astra School była szkołą eksperymentalną, którą Elon Musk założył w jednej z fabryk SpaceX. Zapewniała ona edukację dzieci Elona i jego wybranych pracowników. Filary szkoły Astra Nova obejmują przede wszystkim skupianie się na doświadczeniach uczniów i dzielenie się pracą, którą wykonują z całym światem.

W Astra Nova, uczniowie uczą się o symulacjach, projektach produkcyjnych, laboratoriach i współpracy korporacyjnej. Podejście placówki jest logiczne i innowacyjne. Chodzi o to, aby bardziej skupić się na uczniu i jego indywidualnych osiągnięciach.

Główne filary szkoły Elona Muska

Szkoła Astra Nova przyjmuje zgłoszenia od wszystkich uczniów w wieku od 9 do 14 lat z dowolnego miejsca na świecie. Uczniowie szkoły Astra Nova School uczą się krytycznego myślenia, robotyki i rozwiązywania problemów poprzez gry zespołowe na żywo z uczniami z całego świata.

Każdego roku przeprojektowujemy na podstawie naszych uczniów. Wykorzystujemy lekcje wyciągnięte z każdego projektu, laboratorium i dyskusji, aby przygotować kolejny krok - czytamy na stronie szkoły.

Sposób na naukę Elona Muska, zapewne nie spodoba się wielu Polakom, którzy przyzwyczajeni są do tradycyjnych zajęć. Jednak realnie rzecz biorąc to właśnie pomysły Elona mogą sprawić, że nauka będzie przynosiła oczekiwane efekty. Oto główne pięć zasad na naukę znanego wizjonera:

  1. to dziecko powinno wybierać najważniejszy dla niego przedmiot;

  2. w szkole nie powinno być ocen;

  3. dziecko powinno być uczone logicznego i krytycznego myślenia;

  4. szkoła jest po to, aby dzieci mogły się dobrze bawić;

  5. dzieci powinny uczyć się przez doświadczenie.

Źródło: Interestingengineering.com; Astranova.org; Mamadu.pl

Tagi: Szkoła