portalparentingowy.pl
Laptop

Unsplash/ prawo Lucasa (CC0 Domena publiczna)

5 zasad edukacji według Elona Muska. "W szkole nie powinno być ocen"

17 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Elon Musk jest jednym z najbogatszych ludzi na świecie. Wizjoner oprócz wielu osiągnięć w różnych dziedzinach ma bardzo innowatorskie podejście do nauki.

Elon Musk to 49-letni główny architekt Tesli i współzałożyciel SpaceX. Mężczyzna był dwa razy żonaty. Za pierwszym razem z Talulą Riley, następnie z Justine Musk.

Elon i Justine mają pięcioro dzieci: Griffina Muska, Kaia Muska, Xaviera Muska, Saxona Muska i Damiana Muska. Od 2018 roku Elon spotyka się z nową partnerką - piosenkarką Claire Boucher, znaną jako Grimes. Para w zeszłym roku przywitała na świecie swoje pierwsze wspólne dziecko.

Szkoła Elona Muska

Wiele osób zastanawia się, jak będzie wyglądał w przyszłości system nauczania na świecie. W latach trzydziestych XX wieku wiele miejsc pracy będzie znacząco różniło się od tych, które istnieją obecnie.

Bardzo prawdopodobne jest, że system edukacji będzie potrzebował aktualizacji i radykalnych zmian. Nowy sposób współpracy maszyna + człowiek może stać się głównym nurtem. Przyszłość może obejmować podróże kosmiczne i wprowadzenie zajęć związanych ze sztuczną inteligencją.

Obecny system edukacji w większości krajów nie robi nic, aby przygotować się na zmiany. Przedmioty lekcyjne w większości szkół pozostają niezmienne od lat. Elon Musk postanowił to zmienić w swojej szkole Ad Astra. Astra Nova to niezależna szkoła non-profit w Los Angeles w Kalifornii. Szkoła została założona, zaprojektowana i prowadzona przez dawny zespół Ad Astra School.

Ad Astra School była szkołą eksperymentalną, którą Elon Musk założył w jednej z fabryk SpaceX. Zapewniała ona edukację dzieci Elona i jego wybranych pracowników. Filary szkoły Astra Nova obejmują przede wszystkim skupianie się na doświadczeniach uczniów i dzielenie się pracą, którą wykonują z całym światem.

W Astra Nova, uczniowie uczą się o symulacjach, projektach produkcyjnych, laboratoriach i współpracy korporacyjnej. Podejście placówki jest logiczne i innowacyjne. Chodzi o to, aby bardziej skupić się na uczniu i jego indywidualnych osiągnięciach.

Główne filary szkoły Elona Muska

Szkoła Astra Nova przyjmuje zgłoszenia od wszystkich uczniów w wieku od 9 do 14 lat z dowolnego miejsca na świecie. Uczniowie szkoły Astra Nova School uczą się krytycznego myślenia, robotyki i rozwiązywania problemów poprzez gry zespołowe na żywo z uczniami z całego świata.

Każdego roku przeprojektowujemy na podstawie naszych uczniów. Wykorzystujemy lekcje wyciągnięte z każdego projektu, laboratorium i dyskusji, aby przygotować kolejny krok - czytamy na stronie szkoły.

Sposób na naukę Elona Muska, zapewne nie spodoba się wielu Polakom, którzy przyzwyczajeni są do tradycyjnych zajęć. Jednak realnie rzecz biorąc to właśnie pomysły Elona mogą sprawić, że nauka będzie przynosiła oczekiwane efekty. Oto główne pięć zasad na naukę znanego wizjonera:

  1. to dziecko powinno wybierać najważniejszy dla niego przedmiot;

  2. w szkole nie powinno być ocen;

  3. dziecko powinno być uczone logicznego i krytycznego myślenia;

  4. szkoła jest po to, aby dzieci mogły się dobrze bawić;

  5. dzieci powinny uczyć się przez doświadczenie.

Źródło: Interestingengineering.com; Astranova.org; Mamadu.pl

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz a

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

szkoła

Szkoła

Kiedy wróci nauka zdalna? Minister uspokaja

Czytaj więcej >
Czarnek

Szkoła

Minister edukacji o sytuacji w szkołach

Czytaj więcej >
ławki szkolne

Szkoła

Wysłała dzieci do szkoły, o której kuratorium nic nie wie

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauczyciel wyprosił nagle wyprosił 12-latkę z lekcji. Wszystko przez zbyt szerokie biodra

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauczycielka przykleiła maseczkę do twarzy ucznia. Powód nie mieści się w głowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Młoda mama nie może uwierzyć, czym w przedszkolu karmione są dzieci. Nie kryje złości

Czytaj więcej >