portalparentingowy.pl
Tata: córki go nie poznały

screen youtube.com/ViralHog

Bliźniaczki po raz pierwszy zobaczyły swojego tatę bez brody i włosów. Ich reakcja zachwyciła internautów

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Urocze nagranie z kilkumiesięcznymi bliźniaczkami w roli głównej zachwyciło internautów. Wszystko przez niezwykłą reakcję dzieci na ich tatę. Mężczyzna pokazał się dzieciom bez brody i włosów. W pierwszym momencie nie wiedziały, kim j

Nie da się ukryć, że gęsta broda potrafi całkowicie zmienić wizerunek mężczyzny. Niekiedy nawet osoby dorosłe mają problem z rozpoznaniem osób, które pozbyły się swojego gęstego zarostu. Co więcej, jeżeli dodamy do tego jeszcze diametralną zmianę fryzury, to naprawdę niekiedy można nie poznać nawet bliskiej nam osoby.

W tym wypadku kilkumiesięczne bliźniaczki nie rozpoznały swojego taty, który postanowił ogolić się i ostrzyc na łyso. Kiedy mężczyzna zbliżył się do córek początkowo widać na ich twarzach zdziwienie, które szybko zastępuje grymas płaczu. Jednak to nie to najbardziej przykuło uwagę internautów.

Bliźniaczki nie poznały swojego taty

Trzeba pamiętać, że po narodzinach organizm dziecka cały czas się rozwija. Tyczy się to zarówno zmysłów, jak i zdolności poznawczych. Tak naprawdę dziecko dopiero w drugim miesiącu swojego życia zaczyna rozpoznawać twarz mamy, bo w końcu to ona spędza z nim najwięcej czasu.

Dodatkowo wzrok dziecka w początkowym etapie życie również nie działa najlepiej. Najwyraźniej dzieci widzą obiekty, które znajdują się około 30 cm od nich, dzięki temu podczas karmienia widzą twarz swojej mamy dokładnie.

W przypadku taty bliźniaczek z nagrania, dziewczynki nie poznały go ze względu na diametralną zmianę w wyglądzie. Mimo to bliźniaczki w końcu poznały swojego tatę, ale dzięki jego głosowi, o czym wspominał mężczyzna.

Trzymałem je, a one słuchały mojego głosu i zdały sobie sprawę, że to ja. Na początku były po prostu zdezorientowane - przyznał tata dziewczynek.

Jednak internautów najbardziej zachwyciło to, że bliźniaczki starały się nawzajem siebie chronić przez nieznajomym mężczyzną. Kiedy jedna z nich zaczyna płakać, to druga zaczyna ją zasłaniać swoją własną rączką.

Wystarczy spojrzeć na tę po prawej, która osłania siostrę, kiedy zbliża się nieznajomy, a później ta po lewej robi to samo. To bardzo urocze - napisała jedna z internautek.

źródło: edziecko.pl

Podobne artykuły

Mama karmiła dziecko na plaży

Życie rodzinne

Młoda mama karmiła niemowlę na plaży. Nie mogła uwierzyć w zachowanie obcej kobiety

Czytaj więcej >
fot. unsplash.com/Hollie Santos (zdjęcie poglądowe)

Życie rodzinne

Emilia wychowuje z Arabem 1,5 rocznego Adasia. Opowiedziała, jak wygląda ich życie

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Mateusz Morawiecki o 500 plus. "Polska chce wzmocnić jeszcze bardziej rolę rodziny w życiu społecznym"

Czytaj więcej >
Dziecko

Życie rodzinne

Najciekawsze miejsca w Polsce, do których powinieneś zabrać swoje dziecko

Czytaj więcej >
Test na ustalenie ojcostwa

Życie rodzinne

Test na ustalenie ojcostwa

Czytaj więcej >
Dziecko, kary za krycie alimentarzy

Życie rodzinne

Nawet 45 tys. kary za pomoc w unikaniu płacenia alimentów. Na kogo może zostać nałożona?

Czytaj więcej >