portalparentingowy.pl
tata-i-corka-1604326409

Facebook - Kristen Beam Witt

Tata pomaga 6-letniej córce przygotować się do lekcji baletu. Słodkie nagranie

2 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Bryan Witt z Wirginii to tata małej Abigaili. Ostatnio udostępnił na swoich social mediach zabawne nagranie. Na filmie pomaga przygotować się córce do zajęć z baletu.

Najlepsi tatusiowie to tacy, którzy nie boją się mieć dystans do siebie. Spędzają dużo czasu ze swoimi pociechami i nie mają problemu, aby robić z nimi śmieszne i szalone rzeczy. Bryan Witt z Newport News w Wirginii jest właśnie takim tatą. Jego sześcioletnia córka Abigail bardzo się stresowała przed zbliżającym się recitalem baletowym, w którym miała wziąć udział online. Tata wpadł na oryginalny pomysł, jak pomóc córce ze stresem.

Tata pomaga córce

Abigail z powodu panującej pandemii brała udział w lekcjach baletu online. Po paru tygodniach instruktor zapowiedział recital baletu freestyle. Dziewczynka nagle poczuła się zdenerwowana. „Nie była przygotowana i nie tańczyła wcześniej” - powiedziała mama Kristen Witt. 

- Później była bardzo zdenerwowana i niespokojna, że ​​w następnym tygodniu ma występ - dodała kobieta.

Mama dziewczynki sama kiedyś była tancerką. Postanowiła pomóc córce w przygotowaniach. Stworzyła choreografię na występ baletu „Taniec małych łabędzi”, który miał trwać 45-sekundy. „W ciągu następnych kilku dni ćwiczyła wiele razy. Denerwowała się i płakała na myśl o tym, że może coś zepsuć, więc ćwiczyłam z nią. Chciałam, aby nabrała pewności siebie” - wyznała Kristen.

 W międzyczasie tata dziewczynki uważnie obserwował treningi swoich kochanych dziewczyn. Po paru dniach postanowił wkroczyć do akcji i również poćwiczyć z córką. Chciał poprawić nastrój córeczce. Zabawny trening i starania taty, nagrała Kristen. „Uważała, że ​​to było po prostu niesamowite i bardzo ją to uszczęśliwiło”. „Nagrałam, jak tańczą, ponieważ było to dla mnie bardzo cenne” - wyznała mama.

Bryan początkowo nie chciał, aby Kristen udostępniła film na Facebooku. Kiedy żona postanowiła to jednak zrobić, jego reakcja była pozytywna. Wideo zyskało wielu zwolenników. Obserwatorzy komentowali, że nie mogą się napatrzeć na występ taty i córki.

Internauci komentowali wideo następująco: „Tatuś roku!” - skomentował jeden z użytkowników Facebooka. „Uwielbiam to nagranie” – napisał inny. „Świetny tata, Bryan! Abby to szczęśliwa mała dziewczynka! ” – dodała kolejna osoba.

Taniec taty i córki w czasie pandemii

Twoje dziecko podczas siedzenia w domu spowodowanego pandemią się nudzi? Nie wiesz, co zrobić, aby było szczęśliwe i dało ci chwilę dla siebie? - Kiedy przebywanie w domu stało się nagle rutyną, trudno określić, dlaczego zajęcia taneczne traktowane są priorytetowo. Tak, taniec to najchętniej uprawiany sport przez dzieci podczas domowej izolacji.

Wielu rodziców zastanawia się, dlaczego taniec ma tak duże znaczenie podczas zdystansowania społecznego. Rodzice powinni wiedzieć, że zajęcia taneczne dziecka powinny znaleźć się w codziennych czynnościach wykonywanych przez maluchy, ponieważ:

  • Taniec pomaga pozbyć się negatywnych emocji – uczucie złości, zmęczenia i smutku podczas pandemii to nic dziwnego. To doskonały sposób na uwolnienie tych negatywnych emocji. Taniec zapewnia dziecku zdrowe strategie radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

  • Poczucie izolacji od przyjaciół i rodziny to coś, z czym boryka się każde dziecko.  Zachęcając malucha do udziału w zajęciach tanecznych online, możesz pomóc mu zwalczyć poczucie izolacji.

  • Kontynuowanie treningów przywraca kontrolę, która może zwiększyć poczucie kontroli i zmniejszyć uczucie niepokoju. 

źródło: www.inspiremore.com

undefined

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz a

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Życie rodzinne

Znaleźli na plaży butelkę z poruszającym listem ojca do córki

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Dzieci uważały, że w domu jest duch. Gdy matka została sama w domu odkryła ponurą prawdę

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Rodzice zauważyli, że ich córka jest podobna do ginekologa. W końcu poznali prawdę

Czytaj więcej >
materiały prasowe

Życie rodzinne

Tom & Jerry - uwielbiani bohaterowie powracają w pełnometrażowym filmie na DVD I BLU-RAY™!

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Kobiety o tym imieniu są najlepszymi matkami. Mają intuicję nie z tej ziemi, są niezastąpione

Czytaj więcej >
dziewczyna

Życie rodzinne

12-latka popełniła samobójstwo. Swoją śmierć transmitowała w internecie

Czytaj więcej >