Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Wiceminister o Laboratoriach Przyszłości w polskich szkołach
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 13.01.2022 01:00

Wiceminister o Laboratoriach Przyszłości w polskich szkołach

Machalek
fot. twitter.com/MEIN_GOV_PL

Prawie wszystkie szkoły skorzystały z programu, w ramach którego państwo oferowało wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Wiceminister Marzena Machalek oceniła, że Laboratoria Przyszłości ministra Przemysława Czarnka to inicjatywa, "jakiej nie było dotychczas w historii edukacji".

Laboratoria Przyszłości to program, w ramach którego państwo wspiera finansowo szkoły w zakupie wyposażenia technicznego. Ma na celu rozwijanie kreatywności oraz kompetencji technicznych uczniów szkół podstawowych, oraz ogólnokształcących szkół artystycznych.

Laboratoria Przyszłości historyczną inicjatywą 

Wiceminister Marzena Machalek pochwaliła program, który jest inicjatywą ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka. - Laboratoria Przyszłości to inicjatywa ministra Przemysława Czarnka, jakiej nie było dotychczas w historii edukacji, która byłaby tak znacząca i zrealizowana w tak szybkim tempie. Skorzystało z niej prawie 100% szkół - mówiła wiceminister.

Nowoczesny sprzęt dla szkół

Laboratoria Przyszłości są atrakcyjnym sposobem na poznawanie wiedzy i odkrywanie talentów przez uczniów. Nowoczesny sprzęt, jaki szkoły otrzymują w ramach programu, wspiera uczniów w rozwijaniu zainteresowań nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale także w ramach zajęć pozalekcyjnych, czy kół zainteresowań.

Wyposażenie techniczne, jakie będą mogły nabyć szkoły w ramach programu, jest potrzebne w "kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym" - czytamy na stronie gov.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: gov.pl, twitter.com

Powiązane
Niemowlę
Jak wspierać prawidłowy rozwój niemowlęcia, które nie jest karmione piersią?
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?