portalparentingowy.pl
Machalek

fot. twitter.com/MEIN_GOV_PL

Wiceminister o Laboratoriach Przyszłości w polskich szkołach

13 Stycznia 2022

(Ostatnia zmiana: 25 Stycznia 2022)

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

Udostępnij:

Prawie wszystkie szkoły skorzystały z programu, w ramach którego państwo oferowało wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. Wiceminister Marzena Machalek oceniła, że Laboratoria Przyszłości ministra Przemysława Czarnka to inicjatywa, "jakiej nie było dotychczas w historii edukacji".

Laboratoria Przyszłości to program, w ramach którego państwo wspiera finansowo szkoły w zakupie wyposażenia technicznego. Ma na celu rozwijanie kreatywności oraz kompetencji technicznych uczniów szkół podstawowych, oraz ogólnokształcących szkół artystycznych.

Laboratoria Przyszłości historyczną inicjatywą 

Wiceminister Marzena Machalek pochwaliła program, który jest inicjatywą ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka.

- Laboratoria Przyszłości to inicjatywa ministra Przemysława Czarnka, jakiej nie było dotychczas w historii edukacji, która byłaby tak znacząca i zrealizowana w tak szybkim tempie. Skorzystało z niej prawie 100% szkół - mówiła wiceminister.

guz

Dziewczynka ciągle dotykała swojej głowy. Później okazało się, że cierpi na poważną chorobę

CZYTAJ DALEJ

Nowoczesny sprzęt dla szkół

Laboratoria Przyszłości są atrakcyjnym sposobem na poznawanie wiedzy i odkrywanie talentów przez uczniów. Nowoczesny sprzęt, jaki szkoły otrzymują w ramach programu, wspiera uczniów w rozwijaniu zainteresowań nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, ale także w ramach zajęć pozalekcyjnych, czy kół zainteresowań.

Wyposażenie techniczne, jakie będą mogły nabyć szkoły w ramach programu, jest potrzebne w "kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym" - czytamy na stronie gov.pl.Pod żadnym pozorem ich nie jedz. Lista produktów zakazanych w ciąży

Slajd 1 z 5

Dieta: kobiety karmiącej piersią

Fast-foody

Do fast-foodów ciągnie prawie każdego. Ciężarne mają wyjątkową skłonność do ulegania takiej żywności. Mimo to powinny starać się nie podążać za swoimi pokusami. W trakcie ciąży niezwykle ważne jest zróżnicowanie wartościowych składników odżywczych. Fast-foody praktycznie ich nie posiadają. Szkodzą zdrowiu nawet przeciętnej osoby, już nie wspominając o ciężarnych. Kierując się więc troską o swoje i dziecka zdrowia, powinnyśmy zdecydować się na zdrowsze alternatywy.

Dzieci polskich gwiazd - co o nich wiecie?

Pytanie 1 z 5

Jak mają na imię córki Lewandowskich?

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: gov.pl, twitter.com

Wioleta PirógAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

Biznes i zarządzenie - nowy przedmiot w szkołach

Czytaj więcej >

Szkoła

Minister Edukacji zapowiedział nowy przedmiot

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauka zdalna wróci po feriach? Minister Zdrowia odpowiada

Czytaj więcej >

Szkoła

Przemysław Czarnek skomentował kontrowersje wokół "lex Czarnek"

Czytaj więcej >

Szkoła

Czarnek i Kowalski chcą systemowego nauczania języka polskiego za granicą

Czytaj więcej >

Szkoła

"Lex Czarnek" przeszło przez sejm. Ministerstwo Edukacji tłumaczy, co czeka uczniów

Czytaj więcej >