Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Szkoła > Kiedy będą ferie zimowe 2022?
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 01.11.2021 01:00

Kiedy będą ferie zimowe 2022?

Ferie zimowe
fot. Robert Kneschke, canva.com (zdjęcie ilustracyjne)

W zeszłym roku dzieci nie miały szansy skorzystać z ferii zimowych. Przerwy dla wszystkich województw stłoczono w jednym terminie, a dodatkowo ogłoszono kwarantannę narodową. Uczniowie zastanawiają się, jak będzie wyglądać ich tegoroczna sytuacja. Oficjalne informacje już zostały opublikowane

Minister Czarnek dla Polskiego Radia 24 wypowiedział się w sprawie zbliżających się ferii zimowych. Odpowiedział na pytanie dotyczące organizacji przerwy 2021/2022 i terminów dla poszczególnych województw. Uczniowie mogą być zaskoczeni.

Kiedy ferie zimowe 2022?

W roku 2021/2022 pierwsze województwa zaczną ferie zimowe 17 stycznia. Za to ostatnie regiony skończą przerwę 27 lutego. W przeciwieństwie do roku 2020/2021 organizacja tegorocznych ferii ma być tradycyjna. Województwa zostaną podzielone na małe grupy, które po kolei skorzystają z przerwy.

Według informacji opublikowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki tegoroczne ferie zimowe będą miały miejsce w poniższych terminach:

- 17 - 30 stycznia 2022 r. - województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie

- 24 stycznia - 6 lutego 2022 r. - województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie

- 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. - województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie

- 14 – 27 lutego 2022 r. - województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

Przemysław Czarnek o feriach zimowych

W trakcie rozmowy dla Polskiego Radia 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zabrał głos w sprawie ferii zimowych. Jego wypowiedź rozwiała obawy dzieci i młodzieży. Niektórzy jednak byli nią zaskoczeni.

- Jeżeli sytuacja epidemiczna będzie rozwijała się tak jak dzisiaj, to przewidujemy, że wrócimy do ferii w różnych terminach dla różnych województw. To korzystne dla dzieci, rodziców i branży turystycznej — przekazał szef MEiN.

Uczniowie liczą, że minister dotrzyma swojego słowa. Chcą w pełni skorzystać z przerwy zimowej. Jednak część z nich sceptycznie podchodzi do słów Czarnka. W komentarzach pod rozmową można przeczytać sarkastyczne komentarze:

- Co się zmieniło od ubiegłorocznych ferii? To była jednak zła decyzja, że wszyscy razem cisnęli się na niby zamkniętych stokach? - Wirus jest w odwrocie, to wiemy. I rozumiem, że w tym roku nie atakuje w ferie?

Warto zauważyć, że sytuacja w kraju jest stale niepewna. Wiele osób spodziewa się nagłego wzrostu liczby zakażeń. Mogłoby to zmusić uczniów do ponownego przejścia na nauczanie online, a także na rezygnacje z normalnej przerwy zimowej.

Źródło: edziecko.pl

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy: