portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Z porodówki do sejmowej ławy. Karina Bosak urodziła, znamy płeć i imię dziecka
Marta  Lewandowska
Marta Lewandowska 19.11.2023 09:10

Z porodówki do sejmowej ławy. Karina Bosak urodziła, znamy płeć i imię dziecka

Karina Bosak urodziła trzecie dziecko
For. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Karina Bosak stała się niekwestionowaną sensacją ostatnich wyborów parlamentarnych. Jako jedyna kobieta dostała się do Sejmu X kadencji z list Konfederacji. Jest to o tyle ciekawe, że Bosak nie prowadziła kampanii, była bowiem w zaawansowanej ciąży.

W sobotę 18 listopada 2023 roku na platformie X (dawniej Twitter) posłanka opublikowała zdjęcie, na którym wraz z mężem pozują z noworodkiem na rękach. To trzecie dziecko Bosaków, choć małżeństwem są niespełna trzy lata.

Młodzi, piękni, kontrowersyjni

Kamil Bosak nie jest już liderem Konfederacji, jednak wraz z żoną wciąż zasilają szeregi konserwatywnej partii. Ich środowisko, choć bardzo młode wydaje się nie rezonować z poglądami większości ich równolatków. Partia, choć sondaże przedwyborcze mówiły o 15 proc. poparcia, ostatecznie Konfederacja musiała zadowolić się poparciem 7,16 proc., zdobywając tym samym 18 mandatów poselskich, tylko jeden przypadł kobiecie, była nią właśnie Karina Bosak.

Kobieta pokonała m.in. Janusza Korwin-Mikke, który przekreślił swoje szanse tuż przed wyborami, kiedy dość przychylnie wypowiadał się o Pandora Gate. Młoda polityczka słynie z dość kontrowersyjnych poglądów, choć... zgrabnie unika odpowiedzi na pytania o szczepienia dzieci, to wiadomo, że członkowie jej partii nie wierzyli np. w pandemię Covid-19 i byli przeciwni szczepieniom.

Kopia – Marta L - 2023-11-19T085307.441.jpg

Fot. Wojciech Olkusnik/East News

Trzecie dziecko Bosaków znamy płeć

Bosakowie pobrali się w lutym 2020 roku i choć próbowali zachować prywatny charakter uroczystości, zdjęcia z wielkiego dnia wyciekły do sieci. 30-latkowie postanowili nie próżnować i 9 miesięcy po uroczystości zostali rodzicami Artura Maksymiliana. W 2022 roku na świat przyszedł drugi syn pary Daniel Ksawery. W mijającym tygodniu para doczekała się trzeciej pociechy.

"Jest już z nami po tej stronie, Emilia Maria! Wdzięczni i szczęśliwi wracamy do domu" - napisała pod zdjęciem zamieszczonym na platformie X Karina Bosak. Para pozuje na nim z uśmiechami na twarzy, posłanka tuli w ramionach piękną dziewczynkę. Wygląda na to, że na najbliższe posiedzenie sejmu, które odbędzie się 21 listopada, Karina Bosak nie dotrze. 

Posłanka w połogu, czy to się uda?

Kobieta po porodzie jest położnicą przez około 6 tygodni. Niezależnie od dobrego samopoczucie to okres, kiedy powinna szczególnie na siebie uważać. Ciąża to nie choroba, ale ogromne obciążenie dla organizmu. Morfologia ciężarnej często pozostawia wiele do życzenia, bo organizm matki walczy o utrzymanie przy życiu i odpowiednie odżywienie płodu.

Sam poród również jest wyzwaniem, bo tracimy krew, doświadczamy wyrzutów hormonów, jesteśmy osłabione i potrzebujemy czasu, bo do siebie dojść. Jeśli porodów jest więcej w krótkim czasie, jak u Bosak, to wyzwanie jest jeszcze większe. Dodatkowym obciążeniem jest opieka nad dwójką małych dzieci, które czekały na mamę w domu. 

Jeśli wszystko będzie dobrze, a tego pani Karinie życzymy, i nie skorzysta ona z urlopu macierzyńskiego, to po połogu wróci do ław sejmowych dopiero w styczniu, czyli po głosowaniu nad wotum zaufania zarówno dla rządu PiS, jak i późniejszego Koalicji. Tak naprawdę ominą ją najważniejsze rozgrywki. Jednak zdrowie mamy i dziecka jest teraz najważniejsze. 

Zobacz także:

Żona Bosaka w trzeciej ciąży. W takim stanie kandyduje do Sejmu

Miłość znalazł dzięki bólowi zęba. Władysław Kosiniak-Kamysz jakiego nie znacie

Rodzina, jak z obrazka. Kim są dzieci i żona Rafała Trzaskowskiego?

Tagi: poród połóg