portalparentingowy.pl
Zabawki drewniane

fot. pixabay.com/Design_Miss_C

Zalety drewnianych zabawek. Mogą przetrwać wiele lat, ale to nie koniec płynących z nich korzyści

7 Lutego 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Choć przybierały różne formy, to drewniane zabawki znane są już od wieków. Często jako ich główną zaletę podaje się wytrzymałość, ale nie jest to ich jedyny atut. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy też propozycj

Tak jak już wspomnieliśmy wyżej, zabawki drewniane charakteryzują się nie lada wytrzymałością. Przemawia za tym nie tylko materiał, z jakiego zostały wykonane, ale też ich prostota. Bo bądźmy szczerzy, dziecku raczej ciężko będzie zepsuć, chociażby drewnianego klocka.

Dzięki temu raz kupiona zabawka może służyć przez długie lata i posłużyć potem innemu dziecku, chociażby młodszemu rodzeństwu. Jednak prostota zabawek drewnianych ma też w sobie inne korzyści.

Zalety drewnianych zabawek

Wiele drewnianych zabawek przypomina wyglądem przedmioty codziennego użytku, przez co dziecko może zrozumieć dokładniej, do czego służą i robi to właśnie przez zabawę nimi i np. odwzorowywanie ruchów swoich rodziców. Dodatkowo ich prostota w wykonaniu rozwija również wyobraźnię dziecka.

Trzymając się już przykładu klocka, to możemy z nich ułożyć standardową wieżę, miasto, mogą posłużyć nam jako samochodziki, którymi będziemy jeździć po podłodze. Można też ułożyć z nich proste domino. Możliwości jest cała masa.

Ważnym aspektem, jeżeli chodzi o drewniane zabawki, jest to, że są o wiele bardziej ekologiczne niż konkurencja wykonana z tworzyw sztucznych.

Co więcej, zabawki przygotowane dla młodszych dzieci, które mają tendencje wkładania wszystkiego do buzi, często nie zawierają substancji toksycznych. Oczywiście nie polecamy ich w roli gryzaków, ale niestety nie zawsze da się w pełni upilnować malucha.

Rowerek biegowy [zobacz]

Rowerki biegowe w ostatnich latach stały się prawdziwym hitem. Jeszcze nie tak dawno widok rowerka bez pedałów był zaskakujący, a dzisiaj już nikogo nie dziwi. Dodatkowo tego typu zabawki też można dostać w wariancie drewnianym, a ich wykonanie po prostu cieszy oko.

Dodatkowo sam rowerek biegowy już niesie ze sobą całkiem sporo korzyści dla naszego dziecka. Przede wszystkim poprawia umiejętności motoryczne dziecka, pomaga w nauce oceniania odległości, a także utrzymywaniu równowagi.

Nie można też zapominać, że stanowi doskonały trening przed przesiadką na standardowy rower. No i najważniejsze zachęca dziecko do aktywności fizycznej, która jest niezwykle ważna w każdym etapie naszego życia.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: krolestwodzieci.pl

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Karol ZaborowskiAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Życie rodzinne

Rodzice zauważyli, że ich córka jest podobna do ginekologa. W końcu poznali prawdę

Czytaj więcej >
materiały prasowe

Życie rodzinne

Tom & Jerry - uwielbiani bohaterowie powracają w pełnometrażowym filmie na DVD I BLU-RAY™!

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Kobiety o tym imieniu są najlepszymi matkami. Mają intuicję nie z tej ziemi, są niezastąpione

Czytaj więcej >
dziewczyna

Życie rodzinne

12-latka popełniła samobójstwo. Swoją śmierć transmitowała w internecie

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Dla kogo 1000 plus i na co można przeznaczyć pieniądze?

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Zamontowali kamerę w pokoju córki. Przeżyli wstrząs po tym co odkryli

Czytaj więcej >