Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Zalety drewnianych zabawek. Mogą przetrwać wiele lat, ale to nie koniec płynących z nich korzyści
Karol Zaborowski
Karol Zaborowski 07.02.2021 01:00

Zalety drewnianych zabawek. Mogą przetrwać wiele lat, ale to nie koniec płynących z nich korzyści

Zabawki drewniane
fot. pixabay.com/Design_Miss_C

Tak jak już wspomnieliśmy wyżej, zabawki drewniane charakteryzują się nie lada wytrzymałością. Przemawia za tym nie tylko materiał, z jakiego zostały wykonane, ale też ich prostota. Bo bądźmy szczerzy, dziecku raczej ciężko będzie zepsuć, chociażby drewnianego klocka.

Dzięki temu raz kupiona zabawka może służyć przez długie lata i posłużyć potem innemu dziecku, chociażby młodszemu rodzeństwu. Jednak prostota zabawek drewnianych ma też w sobie inne korzyści.

Zalety drewnianych zabawek

Wiele drewnianych zabawek przypomina wyglądem przedmioty codziennego użytku, przez co dziecko może zrozumieć dokładniej, do czego służą i robi to właśnie przez zabawę nimi i np. odwzorowywanie ruchów swoich rodziców. Dodatkowo ich prostota w wykonaniu rozwija również wyobraźnię dziecka.

Trzymając się już przykładu klocka, to możemy z nich ułożyć standardową wieżę, miasto, mogą posłużyć nam jako samochodziki, którymi będziemy jeździć po podłodze. Można też ułożyć z nich proste domino. Możliwości jest cała masa.

Ważnym aspektem, jeżeli chodzi o drewniane zabawki, jest to, że są o wiele bardziej ekologiczne niż konkurencja wykonana z tworzyw sztucznych.

Co więcej, zabawki przygotowane dla młodszych dzieci, które mają tendencje wkładania wszystkiego do buzi, często nie zawierają substancji toksycznych. Oczywiście nie polecamy ich w roli gryzaków, ale niestety nie zawsze da się w pełni upilnować malucha.

Rowerek biegowy [zobacz]

Rowerki biegowe w ostatnich latach stały się prawdziwym hitem. Jeszcze nie tak dawno widok rowerka bez pedałów był zaskakujący, a dzisiaj już nikogo nie dziwi. Dodatkowo tego typu zabawki też można dostać w wariancie drewnianym, a ich wykonanie po prostu cieszy oko.

Dodatkowo sam rowerek biegowy już niesie ze sobą całkiem sporo korzyści dla naszego dziecka. Przede wszystkim poprawia umiejętności motoryczne dziecka, pomaga w nauce oceniania odległości, a także utrzymywaniu równowagi.

Nie można też zapominać, że stanowi doskonały trening przed przesiadką na standardowy rower. No i najważniejsze zachęca dziecko do aktywności fizycznej, która jest niezwykle ważna w każdym etapie naszego życia.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: krolestwodzieci.pl

Artykuł zawiera lokowanie produktu.

Tagi: Dziecko
Powiązane
Był sobie kot
"Był sobie kot" już w kinach. Świetna zabawa dla całej rodziny
Karol Strasburger
Pokręcony quiz z pytaniami z "Familiady". Zgadniesz, jak odpowiedzieli ankietowani?