portalparentingowy.pl
dziecko-1604781038

Flickr/ CC0 Domena publiczna

Rodzice wygrali "bitwę" o nadanie dziecku imienia. Urzędnik powiedział, że z takim imieniem nigdy nie znajdzie pracy

3 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Rodzice z Wielkiej Brytanii wybrali nietypowe imię dla swojego dziecka. W urzędzie powiedziano im, że dziecko z takim imieniem "nie odniesie sukcesu w życiu".

Para z Wielkiej Brytanii wygrała "bitwę" o nadanie imienia swojemu synkowi. Chcieli, aby maluch miał na imię Lucyfer, niestety urzędnik był innego zdania i nie zgodził się na taki pomysł.

Rodzice dali nietypowe imię dziecku

Dan i Mandy Sheldon próbowali w zeszłym tygodniu zarejestrować imię swojego czteromiesięcznego syna. Urzędnik, do którego przyszli rodzice stwierdził, że imię Lucyfer jest zakazane.

Żeby zniechęcić rodziców, urzędnik powiedział im, że nie mogą używać tego imienia. Sheldon złożył oficjalną skargę dotyczącą ich traktowania. W wywiadzie z "The Sun" wyznał, że pracownik urzędu powiedział, że ich syn "nie odniesie sukcesu w życiu" z imieniem Lucyfer, które według chrześcijaństwa zostało nadane diabłu, kiedy był aniołem przed upadkiem z łaski.

"Byliśmy bardzo podekscytowani, że mogliśmy go zarejestrować, ale kobieta spojrzała na nas z niesmakiem. Powiedziała nam, że nigdy nie będzie mógł znaleźć pracy, a nauczyciele nie będą chcieli go uczyć" - powiedział Sheldon.

"Próbowałem wyjaśnić, że nie jesteśmy ludźmi religijnymi, a Lucyfer po grecku oznacza: niosący światło i poranek, ale ona nie słuchała" - dodał tata.

Rodzice złożyli skargę na pracownika urzędu

W końcu "przez zaciśnięte zęby" urzędnik zgodził się na zarejestrowanie imienia ich syna jako Lucyfer. "Szczerze mówiąc, po prostu pomyśleliśmy, że to ładne imię… wyjątkowe. Nie spodziewaliśmy się, że będziemy mieć z tego powodu tyle problemów" - powiedział tata dziecka.

"Czasami ludzie nie są świadomi pewnych znaczeń lub skojarzeń związanych z określonymi nazwami" - skomentował urzędnik.

W Australii rodzice nie mogą nazywać swoich dzieci tak, aby ktoś inny poczuł się urażony, imionami, które uznawane są za obraźliwe, powodują zamieszanie, zawierają oficjalny tytuł lub stopień, zawierają symbole. Imiona, które są zakazane w Australii to Anzac, Australia, Dame, God, Messiah i Satan - ale Lucyfera nie ma na liście.

W Wielkiej Brytanii nie ma takich przepisów. Jednak jeśli imię zostanie uznane za nieprzyzwoite, zbyt długie lub zawierające liczbę, prawdopodobnie zostanie odrzucone.

Źródło: TheSun

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz a

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

drugie śniadanie

Dziecko

Jak zachęcić dziecko do jedzenia śniadań w szkole? Dietetyczka radzi

Czytaj więcej >

Dziecko

Specjaliści ostrzegają przed złym wpływem Świnki Peppy na dzieci

Czytaj więcej >
Kobieta

Dziecko

Kobieta karmiła dziecko piersią w restauracji. Została wyrzucona z lokalu

Czytaj więcej >

Dziecko

Kupiła zestaw do sztucznego zapłodnienia. 9 miesięcy później urodziła "e-dziecko"

Czytaj więcej >
Zdjęcie ilustracyjne

Dziecko

Służby odnalazły dwoje dzieci w krzakach. To nie pierwszy taki przypadek

Czytaj więcej >

Dziecko

"Smartphone Pinky" - schorzenie, które dotyka współczesne dzieci. Wystarczy spojrzeć na ich palce

Czytaj więcej >