Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Ciąża i poród > 10-latek asystował mamie, gdy zaczęła przedwcześnie rodzić. Kobieta pęka z dumy
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 24.06.2022 11:27

10-latek asystował mamie, gdy zaczęła przedwcześnie rodzić. Kobieta pęka z dumy

Poród
fot. tung256 z Pixabay, canva.com, https://www.facebook.com/moreauashly

Gdy mama 10-letniego chłopca nagle zaczęła rodzić na podłodze w łazience, maluch od razu przystąpił do akcji. Dzięki swojej odwadze i zaradności udało mu się odebrać poród i jednocześnie uratować życie bratu.

Przedwczesny poród to coś, czego obawia się mnóstwo kobiet. Tej mamie odeszły wody w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Co gorsza, jej nowo narodzone dziecko nie oddychało.

10-latek odebrał poród

W 2018 roku ciężarna Ashley Moreau podczas wizyty w łazience nagle spostrzegła, że odeszły jej wody. Co gorsza, maluch było źle ułożony i zaczął się rodzić pośladkowo. W tym czasie w domu razem z Moreau przebywał tylko jej 10-letni syn. Kobieta natychmiast zadzwoniła po karetkę.

- Kiedy syn dotarł do łazienki, po prostu wziął głęboki oddech i powiedział: Ok mamo, po prostu powiedz mi, co muszę zrobić — opowiedziała Ashley.

Chwilę później 10-letni Jayden dzielnie przyjął poród na podłodze w łazience. Niestety, dziecko nie oddychało.

Chłopieć uratował życie bratu

Chłopiec posłuchał poleceń matki i pobiegł do kuchni po aspirator do nosa, którego zwykle używała jego siostra. Dzięki niemu uratował życie noworodkowi. Gdy przyjechała karetka, niemowlak już oddychał, a matka dochodziła do siebie po stresującej sytuacji.

- Płakałam, ale starałam się zachować spokój i opanowanie. Jayden był tak spokojny, więc to mnie też uspokajało. Widziałam, że się boi, ale wiedział, że musi to zrobić — opowiedziała kobieta.

Burmistrz miasta i służby medyczne postanowili uhonorować Jaydena za odwagę. Według doniesień medialnych, gdyby nie jego brawura, podczas porodu mogłaby umrzeć zarówno Ashley, jak i noworodek.

Artykuły polecane przez redakcję Portal Parentingowy:

Źródło: pl.newsner.com/