Szkoła: Adam niedzieslki o obostrzeniach
fot. unsplash.com/MChe Lee
Karol Zaborowski - 6 Marca 2021

Minister Zdrowia zaostrza obostrzenia. Nauczanie hybrydowe w kolejnym województwie

Według słów Adama Niedzielskiego trzecia fala pandemii dopiero nabiera rozpędu w naszym kraju. Podczas swojego wczorajszego wystąpienia szef resortu zdrowia ogłosił zaostrzenie obostrzeń w kolejnym województwie. Dzieci z klas I-III zostały objęte nauczaniem hubrudowym

Powoli spełnia się najczarniejszy scenariusz, jeżeli chodzi powrót do nauczania stacjonarnego w polskich szkołach. Podczas wczorajszej konferencji prasowej Adam Niedzielski ogłosił zaostrzenie obostrzeń w województwie pomorskim.

Od początku wprowadzenia nauki zdalnej, wszyscy mieli nadzieję, że jest to tylko rozwiązanie tymczasowe i uczniowie niedługo wrócą do stacjonarnego trybu nauki. Na początku tego roku do szkół wrócili uczniowie klas I-III, którzy teraz niestety powoli wracają do nauki zdalnej.

Adam Niedzielski zaostrza obostrzenia

W ciągu trzech ostatnich dni raporty dotyczące ilości zakażeń koronawirusem w ciągu doby pokazywały ponad 15 tysięcy nowych przypadków. Najnowszy raport podany szóstego marca wskazał nieco niższą wartość, bo niecałe 15 tysięcy nowych zakażeń, jednak jest to wciąż wynik wyższy niż w poprzednich tygodniach.

Rosnąca ilość nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju budziła obawy u wielu rodziców i nauczycieli, że rząd podejmie decyzję o przywróceniu nauczania zdalnego w klasach I-III. Niestety na naszych oczach zaczyna powoli spełniać się ten scenariusz. Jak na razie uczniowie klas I-III będą podlegać nauce hybrydowej, jednak według słów przedstawicieli władzy, niewykluczone, że niezbędne będzie przywrócenie nauczania zdalnego.

Choroba, o której często nie wiedzą nawet specjaliści. Pojawia się w czasie karmienia piersiąChoroba, o której często nie wiedzą nawet specjaliści. Pojawia się w czasie karmienia piersiąCzytaj dalej

Jak na razie zaostrzenie obostrzeń wprowadzono w województwie warmińsko-mazurskim oraz pomorskim. Jednak wciąż rosnące statystyki dotyczące ilości zakażeń pokazują, że również inne rejony naszego kraju mogą zostać objęte dodatkowymi ograniczeniami.

Niestety nauczanie zdalne niesie ze sobą wiele problemów, które dotyczą samego przekazywania wiedzy w trybie online, jak i negatywnie wpływa na psychikę dzieci.

Adam Niedzielski, jak i Przemysław Czarnek zapewniają, że władza, chce przywrócić nauczanie stacjonarne jak najszybciej, jednak w obecnej sytuacji epidemiologicznej w naszym kraju jest to niemożliwe.

Miejmy nadzieję, że już niebawem uda się opanować trzecią falę pandemii i uczniowie polskich szkół będą mogli wrócić do swoich szkolnych ławek, aby to właśnie w nich kontynuować swoją edukację.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

źródło: edziecko.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News