portalparentingowy.pl
Antykoncepcja nie zabezpieczyła jej przed ciążą

fot. pixabay.com/Pexels

Zaszła w ciąże mimo stosowania antykoncepcji. Podczas badania USG czekała na nią kolejna niespodzianka

21 Lutego 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

17-latka była przekonana, że skoro przyjmuje antykoncepcję hormonalną, to nie grozi jej niechciana ciąża. Nic bardziej mylnego, jednak nie była to dla niej ostatnia niespodzianka, kiedy udała się na badanie USG.

Maggie Rojas z Dallas-Fort Worth w Teksasie chciała odpowiedzialnie podejść do rozpoczęcia swojego życia seksualnego. Dziewczyna udała się w tym celu do lekarza po tabletki antykoncepcyjne. 17-latka była święcie przekonana, że ich zażywanie uchroni ją przed nieplanowaną ciążą.

Niestety żadna antykoncepcja nie zabezpiecza w stu procentach i nawet prawidłowo przyjmowane tabletki antykoncepcyjne nie zawsze okazują się skuteczne. Jednak Maggie nie chciała wierzyć, że zaszła w ciąże, nawet gdy odczuwała poranne mdłości.

Sądziła, że antykoncepcja hormonalna jest stuprocentowo skuteczna

Nawet koleżanka Maggie sugerowała, że dziewczyna mogła zajść w ciążę i powinna wykonać test. Mimo to 17-latka cały czas pozostawała przy swoim, jednak po dłuższej chwili postanowiła się upewnić i wykonać test ciążowy.

Po wykonaniu badania na twarzy nastolatki pojawiło się nie lada zdziwienie, ponieważ test pokazał dwie kreski. W rozmowie z South West News Service 17-latka przyznała, że jej mama również podejrzewała ciąże u Maggie i jak się okazało, miała rację.

Jednak nie był to koniec niespodzianek dla Maggie. Kiedy nastolatka wybrała się na badania USG, okazało się, że owszem jest w ciąży, ale spodziewa się narodzin bliźniaków. Narodziny maluchów znacząco wpłynęły na życie nastolatki, a także jej partnera, który niedługo później została jej mężem.

Niestety nie spodobało się to rodzinie Maggie, przez co małżonkowie zdecydowali się ograniczyć kontakt z rodziną dziewczyny.

Dodatkowo, kiedy dzieci Maggie i Kenrrika trochę podrosły, para pomyślała, że postara się o młodsze rodzeństwo dla bliźniaków. Kiedy Maggie ponownie zaszła w ciąże, to standardowo wybrała się na rutynowe badanie USG, na którym okazało się, że znowu urodzi bliźniaki.

Ciaża bliźniacza nie jest zbyt częstym zjawiskiem. Prawdopodobieństwo narodzin bliźniaków jest większe, jeżeli wcześniej w rodzinie zdarzały się już ciąże bliźniacze, jednak brak informacji w mediach, czy w rodzinie Maggie ktoś wcześniej miał bliźniaki. Oczywiście i bez tego jest możliwość, aby kobieta zaszła w ciążę bliźniaczą, ale znacznie mniejsza.

Trzeba też pamiętać, że jednoczesna opieka nad dwójką maluchów bywa naprawdę wyczerpująca, o czym Maggie otwarcie mówiła w wywiadach.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Ministerstwo Edukacji przekazało ważną wiadomość. Chodzi o wakacje 2021

  • Kontrowersyjne zmiany już od 1 marca. Dotyczą pomocy lekarskiej dla dzieci i nie tylko, rodzice są oburzeni

  • Jak chronić dzieci przed smogiem? Kilka ważnych rad od doktora

Źródło: Popularne.pl

Podobne artykuły

stopy

Ciąża i poród

Domowe sposoby na opuchnięte stopy podczas ciąży

Czytaj więcej >
bliźniaki

Ciąża i poród

Jakie mam szanse na posiadanie bliźniąt?

Czytaj więcej >
stajk kobiet - aborcja

Ciąża i poród

Ogólnopolski Strajk Kobiet opublikował nową mapę Protestu Kobiet. Chodzi o aborcję

Czytaj więcej >
niemowlę

Ciąża i poród

Czy będzie kolejny baby boom? Ekonomiści i epidemiolodzy odpowiadają

Czytaj więcej >
Szkoła rodzenia – co to jest i dlaczego warto do niej chodzić?

Ciąża i poród

Szkoła rodzenia – co to jest i dlaczego warto do niej chodzić?

Czytaj więcej >
Cysta w ciąży

Ciąża i poród

Cysta w ciąży

Czytaj więcej >