portalparentingowy.pl
Ciąża mimo antykoncepcji

fot. unsplash.com/Anastasiia Chepinska

Zaszła w ciążę mimo stosowania antykoncepcji. Podczas badania USG czekała ją kolejna niespodzianka

17 Marca 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

28-letnia Amy Maxey nie spodziewała się, że stosując antykoncepcję hormonalną, będzie mogła zajść w ciążę. Kobieta uważała, aby przyjmować tabletki każdego dnia o podobnej porze, a mimo to okazało się, że spodziewa się dziecka. Jednak ciąża nie była dla n

Antykoncepcja hormonalna jest jedną z najpopularniejszych metod zabezpieczenia przed niechcianą ciążą. Trzeba jednak zaznaczyć, że żadna metoda antykoncepcji nie daje 100% pewności, że podczas stosunku dojdzie do zapłodnienia. Co więcej, w przypadku tabletek antykoncepcyjnych ważne jest odpowiedzialne podejście do ich zażywania. Chodzi tu między innymi o tym, aby pamiętać o wzięciu tabletki każdego dnia oraz to, aby zażywać je o podobnej porze.

Jednak nawet stosując się do wszystkich zaleceń, wciąż istnieje niewielka szansa, że tabletka nie zadziała tak jak powinna. Taka sytuacja spotkała 28-letnią Amy Maxey, która zaszła w ciążę z partnerem, który nie chce angażować się jako ojciec. Co więcej, kobieta będzie musiała poradzić sobie z wychowaniem aż trójki małych dzieci.

Nie sądziła, że może zajść w ciążę

Pierwszymi oznakami, że Amy zaszła w ciążę, było złe samopoczucie i poranne mdłości, które pojawiają się u wielu kobiet, spodziewających się narodzin dziecka. Jednak początkowo 28-latka nie połączyła swoich dolegliwości z ewentualną ciążą. Dopiero jej siostra zasugerowała, aby Amy zrobiła sobie test ciążowy, który wyszedł pozytywny.

Niestety z czasem samopoczucie Amy nie ulegało poprawie. Kobieta spała nawet po 12 godzin w ciągu dnia, mimo że były to dopiero pierwsze tygodnie ciąży. W 6. tygodniu 28-latka zdecydowała się pójść na swoje pierwsze badanie USG, którego wyniki okazały się dla niej równie duży zaskoczeniem co pozytywny wynik testu ciążowego.

Wszystko dlatego, że Amy była w ciąży mnogiej. Pierwsza lekarka dostrzegła na ekranie EKG dwa płody, ale chciała skonsultować wyniki badania z kolejnym specjalistą. Kiedy do sali weszła kolejna lekarka, stwierdziła, że Amy urodzi trojaczki.

Pierwsza lekarka powiedziała, że widzi dwa płody i musi się skonsultować. Wtedy przyszła kolejna i powiedziała, że tak naprawdę są trzy - powiedziała Amy.

Dalsze badania wykazały, że w przypadku Amy doszło do podwójnego zapłodnienia. Oznacza to, że w czasie jednego cyklu zostały uwolnione dwie komórki jajowe zamiast jednej i obie zostały zapłodnione. Co więcej, jedna z zapłodnionych komórek podzieliła się, tworząc bliźnięta jednojajowe.

Lekarze poinformowali 28-latkę, że istnieje obawa, że w przypadku trzech zarodków niezwykle trudno jest donosić ciążę do 12. tygodnia. Na szczęście jej wyniki są jak najbardziej w normie.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Mama zauważyła, że dziecko dziwnie zachowuje się na widok niani. Dzięki ukrytej kamerze odkryła prawdę

  • 28-latka transmitowała na żywo swój poród dla 19 tysięcy osób. Chciała, aby rodzina była przy niej

  • Nauczyciele powiedzieli szczerze co sądzą o nauczaniu zdalnym. "Jeśli ja tracę entuzjazm, to co z dziećmi?"

źródło: Parenting.pl

Karol ZaborowskiAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Ciąża i poród

Domowe sposoby na zgagę w ciąży. Jak pozbyć się problemu?

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Czy w ciąży można jeść parmezan? Odpowiadamy

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Czy można jeść kiwi w ciąży?

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Czy kobiety czują moment zapłodnienia? Pierwsze objawy ciąży można łatwo pomylić

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Czy można jeść oscypek w ciąży? Lepiej uważać

Czytaj więcej >

Ciąża i poród

Fioletowy motyl przy łóżeczku noworodka. Ma bardzo smutną symbolikę

Czytaj więcej >