portalparentingowy.pl
Dieta: dziecko nie jadło nigdy cukru

fot. instagram.com/myfoodreligion

5-latka jeszcze nigdy nie jadła cukru. Według jej mamy, dzięki diecie dziewczynka jest wyjątkowo zdrowa

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Karol Zaborowski

Udostępnij:

Odpowiednio zbilansowana dieta jest podstawą zdrowego trybu życia. Mieszkająca w Australii Shan Cooper, postanowiła, całkowicie wyeliminuje cukier z jadłospisu swojej córki. Według niej dzięki temu dziewczynka praktycznie nie choruje.

Chcąc zadbać o swoje zdrowie, nie wolno zapominać o odpowiedniej diecie, która nie tylko zapewni nam niezbędne składniki odżywcze, ale także wzmocni ciało, a także organizm. Shan Cooper, która pracuje jako trenerka do spraw żywności, zdrowia i dobrego samopoczucia jest zwolenniczką diety paleo i postanowiła, że jej córka również będzie ją praktykować.

O dziewczynce pierwszy raz zrobiło się głośno, kiedy była jeszcze mała. Wszystko za sprawą zdjęcia, na którym widać córeczkę Shan, która z uśmiechem na twarzy zajada się brokułem. Dziewczynka ma obecnie 5-lat i wciąż praktykuje dietę swojej mamy. Co ciekawe, Shan wyeliminowała w całości cukier z diety swojej córki. Dziewczynka zamiast zwykłych słodyczy je produkty, którą są już naturalnie słodkie.

5-latka na diecie paleo

Założenia diety paelo nie są zbyt skomplikowane. Chodzi w niej o to, aby jak najbardziej odwzorować to, co jedli nasi przodkowie. Z tego też względu jej zwolennicy całkowicie rezygnują z przetworzonej żywności.

W przypadku 5-letniej Grace, słodkie przekąski zostały zastąpione warzywami i owocami. Oczywiście w jej diecie znajdują się również inne produkty takie jak owoce morza, mięso, jajka i ryby.

Według mamy 5-latki, dzięki temu dziewczynka praktycznie w ogóle nie choruje. Nawet kiedy dzieci, z którymi bawi się Grace, są przeziębione, to ona nie łapie od nich infekcji.

Co więcej, dziewczynka jest tak przyzwyczajona do diety, że sama sięga po warzywa i owoce zamiast na przykład po ciastka.

Australijka prężnie działa w mediach społecznościowych, gdzie zachęca również innych rodziców do wprowadzania zmian w dietach ich dzieci. Rzecz jasna nie wszyscy patrzą przychylnie na jej poczynania. Według niektórych, kiedy Grace dorośnie, będzie o wiele chętniej sięgać po słodycze, których odmawiano jej przez tak długi czas.

Shan zdaje sobie sprawę, że Grace nie zawsze będzie przestrzegać tak rygorystycznej diety i kiedyś spróbuje przekąsek, które jedzą jej rówieśnicy. Ma jednak nadzieję, że zdrowe nawyki, które wpaja jej od dzieciństwa, zostaną z nią na dłużej. Oczywiście kobieta nie ma zamiaru do niczego zmuszać swojej córki i zapewnia, że uszanuje jej decyzję, jeżeli nie zechce kontynuować dotychczasowego stylu życia.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Znana prezenterka jest w ciąży. Informację podała po przerwaniu programu na wizji

  • Kot próbował uratować dziecko. Nagranie trafiło do sieci

  • Prebiotyk a probiotyk. Wielu rodziców nie wie, czym się różnią i popełnia błąd

Źródło: Parenting.pl

Podobne artykuły

Dziecko w czepku urodzone

Dziecko

Jak wygląda dziecko ,,w czepku urodzone''? Niesamowite zdjęcia z sali porodowej, przypadek jeden na sto tysięcy

Czytaj więcej >
Dziewczynka, ksiądz

Dziecko

Ksiądz chciał tylko pobłogosławić dziewczynkę. Nie przewidział jej reakcji, wszystko się nagrało

Czytaj więcej >
Robak

Dziecko

Mama znalazła w łóżku dziecka nietypowe robaki. Okazało się, że nie były to pluskwy

Czytaj więcej >
Dziecko

Dziecko

Koniec dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Ważny komunikat Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Czytaj więcej >
Minister Zdrowia potwierdził otwarcie żłobków

Dziecko

Żłobki i przedszkola ponownie otwarte. Minister zdrowia podał datę

Czytaj więcej >
Paweł Burczyk opowieział o swojej córce

Dziecko

Paweł Burczyk opowiedział, jak widzi świat jego córka. Przez lata nie wiedzieli, że ma autyzm

Czytaj więcej >