portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Dyson znów to zrobił. Najnowszy robot sprzątający deklasuje konkurencję
Redaktor Redaktor
Redaktor Redaktor 07.09.2023 14:23

Dyson znów to zrobił. Najnowszy robot sprzątający deklasuje konkurencję

Dyson 360 Vis Nav™
Fot. Materiały prasowe

Dyson wprowadza na rynek robota sprzątającego – wyposażonego w system wizyjny 360° i moc, z której znane są odkurzacze marki, aby dokładnie czyścić wszystkie rodzaje podłóg.

Ten robot widzi cały pokój

– Robotów sprzątających nie należy traktować jako nowinki technologicznej. Jak wiadomo, te obecnie dostępne dają wiele powodów do frustracji – jedne mają słabą moc ssania, a inne niesprawne systemy nawigacji. 

W efekcie często zatrzymują się na przeszkodach i nie sprzątają, jak należy. Inżynierowie z firmy Dyson skupili się na opracowaniu urządzeń, które przezwyciężają te ograniczenia. Takim, które coraz bardziej odpowiadają naszym potrzebom, orientują się w otoczeniu oraz działają samodzielnie – podkreśla Jake Dyson, naczelny inżynier marki Dyson.

RB03_SUBLNK_058-RGB-InUse-EagleCut-FrontOn-RoomCorner-HardFloor-A4_MIX.png

Robot sprzątający Dyson 360 Vis Nav™ wyposażony jest w system wizyjny 360 st. , wykorzystujący wyjątkową technologię symultanicznej lokalizacji i mapowania Dyson (SLAM). 

Dzięki temu zapamiętuje, gdzie już odkurzał, wykrywa miejsca, które musi jeszcze posprzątać, inteligentnie reaguje na wykryty kurz i tworzy mapy poziomu zabrudzenia podłogi w domu. Wysoce zaawansowany procesor analizuje dane i reguluje działanie odkurzacza, wykorzystując informacje z czujników do określenia jego pozycji z dokładnością do 71 mm. 

Robot posiada 26 czujników, które odpowiadają za określone zadania, takie jak wykrywanie kurzu, omijanie przeszkód czy dokładne sprzątanie bezpośrednio przy ścianie.

– Roboty sprzątające powinny być bardzo skuteczne i sprzątać na tyle sprawnie i inteligentnie, żebyśmy sami nie musieli tego robić. Działanie naszych urządzeń opiera się na niezwykle złożonych algorytmach, interpretacji danych wizualnych, zdolności wykrywania kurzu i potężnym silniku. Inżynierowie Dyson wykorzystali całą wiedzę zgromadzoną podczas tworzenia odkurzaczy oraz nowoczesne oprogramowanie, aby stworzyć Dyson 360 Vis Nav™ – najmocniejszy, inteligentny robot sprzątający – dodaje Jake Dyson.

RB03_SUBLNK_032-RGB-TECH-Eagle-FrontOn3QVert-A4_REFW.png

Nowa technologia Dyson

Dyson 360 Vis Nav™ został zaprojektowany przez zespół inżynierów z kampusów Dyson w Wielkiej Brytanii, Singapurze, Malezji i na Filipinach. Znaczna część z nich pracuje w nowym Centrum Robotyki Dyson RDD w Hullavington w Wielkiej Brytanii.

Robot jest wyposażony w system wizyjny 360° z kamerą typu Fisheye, która zapewnia panoramiczny obraz domu i umożliwia dokładną interpretację otoczenia. System wizyjny SLAM przetwarza informacje z kamery i zapamiętuje odwiedzone miejsca, dzięki czemu robot wie, gdzie jeszcze należy posprzątać.

RB03_SUBLNK_051-RGB-InUse-LivingArea-ObstacleFloorChange-A4_MIX.png

Silnik Dyson Hyperdymium™ obraca się z prędkością do 110 000 obr./min, zapewniając sześciokrotnie większą moc ssania w porównaniu z innymi robotami sprzątającymi.

Urządzenie posiada także nową szczotkę o potrójnym działaniu - pierwszą szczotkę Dyson, która łączy trzy metody dokładnego sprzątania z potężną mocą ssania: miękka nylonowa tkanina „Fluffy” do zbierania dużych zabrudzeń z podłóg twardych, antystatyczne włókna węglowe do zbierania drobnego kurzu z podłóg twardych oraz sztywne nylonowe włosie do dokładnego czyszczenia dywanów. 

O takiej szczotce marzyłaś

Inżynierowie Dyson postawili sobie za cel, aby ten nowy robot sprzątający w portfolio marki czyścił dokładnie, aż po same krawędzie. Dlatego oprócz wałka szczotki o pełnej szerokości, wyposażono go także w aktuator krawędzi bocznych, który przekierowuje moc ssania w stronę krawędzi. 

Co więcej, dzięki czujnikom wykrywającym ściany, robot sprzątający może podjechać aż do krawędzi pokoju i przesuwać się wzdłuż ścian, wykorzystując aktuator do zbierania kurzu z samej krawędzi.

RB03_SUBLNK_043-RGB-Feature-UnderCabinet-LightOn-HardFlr-A4_MIX (1).png

Robot z kompaktową inteligencją do samodzielnego sprzątania Robot Dyson 360 Vis Nav™ jest kompatybilny z aplikacją MyDyson™, aby w inteligentny sposób wyznaczać trasę i sprzątać. W funkcjach aplikacji znajdziemy tworzenie, dostosowywanie i planowanie stref. Użytkownicy mogą wydzielać w domu określone przestrzenie i programować sprzątanie o wyznaczonych porach dnia.

Dzięki zawieszeniu dual-link robot Dyson 360 Vis Nav™ może wspiąć się na wysokość do 21 mm. Urządzenie ma niski profil i może sprzątać przestrzenie pod meblami do wysokości 99 mm, łatwo poruszając się pod meblami oraz wokół nich.

Za co jeszcze go pokochasz?

Silnik Dyson Hyperdymium™: pracuje z prędkością do 110 000 obr./min i generuje moc ssania większą niż jakikolwiek inny robot. Opatentowana siła cyklonów Dyson generuje siłę o wartości ponad 100 000g, wychwytując kurz z przepływającego powietrza. Zapobiega utracie mocy ssania w trakcie sprzątania.

System wizyjny 360°: zapamiętuje, gdzie już odkurzał i widzi, gdzie jeszcze jest to konieczne. Wydajny procesor sprawnie mapuje i zapamiętuje trasę, a 26 czujników umożliwia skuteczne omijanie przeszkód.

RB03_SUBLNK_061-RGB-InUse-Zoning-PowerModes-AppPhoneHand-A4_MIX (1).png

Czujnik piezoelektryczny: wykrywa poziom kurzu i reaguje na jego zmiany. Sprawdza poziom kurzu 15 000 razy na sekundę, dzięki czemu odkurzacz wykrywa niewidoczne gołym okiem cząstki i automatycznie zwiększa moc ssania, gdy zachodzi taka potrzeba .

Czyszczenie krawędzi: robot automatycznie czyści krawędzie i narożniki. To jedno z największych wyzwań dla każdego robota sprzątającego, a Dyson 360 Vis Nav™ potrafi mu sprostać. Czujniki wykrywają krawędzie pokoju, by aktuator przekierował ssanie do krawędzi. Dzięki konstrukcji w kształcie litery „D” oraz przedniej szczotce o pełnej szerokości robot sięga do narożników. 

Kompatybilność ze smart home dzięki aplikacji MyDyson™: za pomocą aplikacji MyDyson™ można tworzyć i dostosowywać strefy, planować sprzątanie, ustalać zasady i procedury, a także sterować głosem.

Raporty z dokładnego sprzątania: robot sprzątający zapamiętuje miejsca, gdzie gromadzi się dużo kurzu i automatycznie zwiększa moc ssania, gdy zachodzi taka potrzeba. Po zakończeniu pracy w aplikacji MyDyson™ wyświetlają się szczegółowe informacje prezentujące naukowe dowody dokładnego czyszczenia.

Aktualizacje oprogramowania: korzystaj na bieżąco z nowych funkcji i opcji. Robot sprzątający będzie automatycznie pobierał aktualizacje oprogramowania przez sieć Wi-Fi.

Szczotka o potrójnym działaniu: to pierwsza szczotka Dyson, która łączy trzy metody dokładnego odkurzania – ma miękkie nylonowe włosie Fluffy do zbierania dużych zabrudzeń z podłóg twardych, antystatyczne włókna węglowe do zbierania drobnego kurzu z podłóg twardych oraz sztywne nylonowe włókna do dokładnego czyszczenia dywanów.

RB03_SUBLNK_033-RGB-FrontOn-CameraEyeHaloVisual-CarpetToHardFloor-A4_W (1).png

Sprzątanie przyjazne dla zwierząt: szczotka o szerokiej średnicy wałka zapobiega plątaniu się włosów i sierści. System filtracji HEPA wychwytuje cząstki wielkości łupieżu zwierzęcego. Robot ma też tryb cichej pracy, aby sprzątanie było przyjazne dla zwierząt.

Filtracja HEPA całego urządzenia: W pełni szczelny system filtracji HEPA Dyson Wychwytuje 99,99% mikroskopijnych cząsteczek kurzu o wielkości 0,1 mikrometra. , czyli wielkości łupieżu zwierzęcego lub drobinek sadzy z oleju napędowego.

Cztery tryby sprzątania: w trybie Auto odkurzacz analizuje poziom zakurzenia i automatycznie dostosowuje moc ssania; w trybie Quick sprząta pobieżnie otwarte przestrzenie; w trybie Quiet pracuje ciszej i przez dłuższy czas; w trybie Boost odkurza z maksymalną mocą ssania i większą dokładnością.

Higieniczne opróżnianie pojemnika jedną ręką: specjalny mechanizm wyrzuca zebrany brud za jednym naciśnięciem przycisku.

Czas pracy: do 65 minut pracy  i automatyczny powrót do stacji ładowania – odkurzacz będzie gotowy do następnego sprzątania.

RB03_SUBLNK_038-RGB-Feature-BinEmpty-A4_W (1).png