portalparentingowy.pl
szkoła

EastNews - Piotr Molecki

Nauka zdalna do 8 listopada. Kiedy starsze dzieci wrócą do szkół? Nowy scenariusz

5 Maja 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Od 26 października starsze dzieci uczą się w trybie zdalnym. Premier Mateusz Morawiecki informował, że nauka zdalna ma obowiązywać do 8 listopada 2020 r. Czy dzieci za parę dni wrócą do placówek edukacyjnych?

Z powodu panującej pandemii wiele osób pozostaje w domach. Wiąże się to z tak zwaną pracą i nauką zdalną, która polega na tym, że uczeń i nauczyciel nie są fizycznie obecni w placówce edukacyjnej. Lekcje prowadzone za pomocą technologii, takich jak wideokonferencje.

Nauka zdalna to działania edukacyjne, które mają różnorodne formaty i metody. Większość z nich odbywa się online. Możemy wyodrębnić wiele opcji online, które umożliwiają i ułatwiają skuteczną komunikację ucznia z nauczycielem, przekazywania zadań i materiałów edukacyjnych oraz przeprowadzanie testów sprawdzających wiedzę.

Czy dzieci wrócą do szkół?

Nauka zdalna dla dzieci powyżej klas czwartych została wprowadzona od 26 października. Premier Mateusz Morawiecki na konferencji zapowiedział, że taki tryb ma obowiązywać do 8 listopada 2020 r. Będzie jednak zależało to od sytuacji pandemicznej w kraju.

Termin 8 listopada zbliża się wielkimi krokami, a rodzice zastanawiają się, czy ich pociechy wrócą do szkół i czy byłoby to bezpieczne? A może dzieci pozostaną w domach? Rodzice nie wiedzą również, co z dziećmi z klas I-III szkół podstawowych oraz do przedszkoli? Sytuacja powinna być znana już niedługo.

Aktualnie Minister edukacji Przemysław Czarnek zapowiedział, że do placówek edukacyjnych najszybciej wrócą maturzyści i ósmoklasiści. Na razie są to jedynie prognozy, ponieważ sytuacja w kraju związana z panowaniem koronawirusa jest bardzo dynamiczna.

Co z dziećmi w przedszkolach?

Nauka w placówkach cały czas realizowana jest w przedszkolach i najmłodszych klasach szkół podstawowych. Jak mówił na wcześniejszych konferencjach, premier Morawiecki nie wyklucza wprowadzenia lekcji zdalnych także dla najmłodszych dzieci.

U naszych sąsiadów w Niemczech celem obecnej polityki w pandemii koronowej jest unikanie zamykania żłobków, przedszkoli i szkół. Jednak sytuacja jak wszędzie bardzo się zmieniła. W przeszłości dzieci mogły uczęszczać do przedszkola i szkoły nawet z łagodnymi objawami przeziębienia. Aktualnie zbyt mała ilość personelu na obecną sytuację pandemiczną jest niewystarczająca.

Ciężko jest bezpiecznie wykluczyć zakażenie SARS-CoV-2. Jednak choroby, których objawy mogą również wskazywać na zakażenie SARS-CoV-2, występują częściej u dzieci niż u dorosłych. Dlatego też wiele dzieci, prawdopodobnie musiałoby pozostać w domu w ciągu najbliższych miesięcy, jeśli głównym celem jest zapobieganie zakażeniom.

Źródło: gloswielkopolski.pl

Tagi:

szkoładzieci

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szkoła

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Czytaj więcej >

Szkoła

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Czytaj więcej >

Szkoła

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Czytaj więcej >

Szkoła

Matura 2022: czy doszło do wycieku? Prawie cały arkusz pojawił się w sieci

Czytaj więcej >

Szkoła

Nowe święto państwowe w czerwcu. Uczniowie będą mieli dodatkowy dzień wolny? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >