portalparentingowy.pl
dzieci: polecane rasy psów

pixabay

Najlepsze rasy psów dla dzieci. Są przyjacielskie, łagodne i bardzo cierpliwe

5 Lutego 2021

Autor tekstu:

Damian Witoń

Udostępnij:

Wybór najlepszej rasy psów dla dzieci nie jest prosty, a samo zachowanie czworonoga w dużej mierze zależy od zachowania. Niektóre rasy są jednak z natury lepiej dostosowane do bycia kompanami najmłodszych członków rodziny

Małe dzieci wprost uwielbiają zwierzęta. Co więcej, uczą się przy nim wielu wspaniałych wartości, takich jak opiekuńczość i wrażliwość. Najpopularniejszym wyborem na domowego pupila w Polsce jest oczywiście pies. 

Chociaż jego zachowanie w ogromnym stopniu zależy od wychowania, to niektóre rasy uznawane są za lepsze, a niektóre za gorsze w kontekście nawiązania relacji z dziećmi. Przedstawiamy kandydatów, którzy powinni najlepiej poradzić sobie z tym zadaniem.

undefined

Najlepsze rasy psów dla dzieci. Będą stanowić wspaniałą paczkę

undefined

Eksperci zgodnie twierdzą, że nie ma ras psów, które same w sobie są złe. Wszystko zależy od tego, jak zostaną wychowane. Psiaki, które będą miały negatywne doświadczenia we wczesnym okresie swojego życia i zostaną zranione przez ludzi, mogą później zachowywać się agresywnie, ponieważ będą czuły się zagrożone. Mimo tego istnieją pewne predyspozycje, które czynią niektóre rasy lepszymi do określonych zadań. 

Rasy polecane rodzinom z dziećmi to te, które są z natury łagodne, cierpliwe, opanowane, a także opiekuńcze. Jedną z nich jest, chociażby bokser. Właściciele bokserów chwalą je za uwagę, jaką poświęcają dzieciom. Niektórzy nazywają je nawet “psimi nianiami”.

Kolejną rasą godną polecenia dla dzieci są maltańczyki. To łagodny, ale bardzo energiczny piesek o małych rozmiarach. Bardzo szybko uczy się sztuczek i lubi bawić się dziećmi. 

Wielu ludzi za ikonę psa rodzinnego uważa golden retrievera. Sława jest w pełni zasłużona. Rasa charakteryzuje się dużym posłuszeństwem wobec ludzi, a także niebiańską wręcz cierpliwością. 

Warto rozważyć także kandydatury buldoga francuskiego i beagle’a. Niektórzy eksperci wskazują też na sznaucera miniaturowego. Ma bardzo dużo energii do zabawy, jest przyjazny i towarzyski.

Listę zamyka pudel duży. Jest bardzo inteligentnym psiakiem, który szybko się uczy i potrafi dostosować do wymagających warunków, jakie stwarzają przed nim dzieciaki. 

Oczywiście umieszczenie powyższych ras na naszej liście, nie oznacza wcale, że inne absolutnie nie nadają się dla rodzin z dziećmi. Są to po prostu sprawdzone propozycje, dobrane pod kątem predyspozycji psiaków. Jak już jednak wspominaliśmy, bardzo dużo zależeć będzie od wychowania psa, któremu należy poświęcić szczególną uwagę.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Niepokojące praktyki podczas nauki zdalnej. Zrozpaczona mama wysłała wstrząsający list

  • Dieta w ciąży. Co jeść, aby wspomóc rozwój dziecka?

  • Jesteś w ciąży i dopadło Cię przeziębienie? Pamiętaj o kilku, arcyważnych rzeczach

Źródło: parenting.pl

Podobne artykuły

fot. unsplash.com/Hollie Santos (zdjęcie poglądowe)

Życie rodzinne

Emilia wychowuje z Arabem 1,5 rocznego Adasia. Opowiedziała, jak wygląda ich życie

Czytaj więcej >

Życie rodzinne

Mateusz Morawiecki o 500 plus. "Polska chce wzmocnić jeszcze bardziej rolę rodziny w życiu społecznym"

Czytaj więcej >
Dziecko

Życie rodzinne

Najciekawsze miejsca w Polsce, do których powinieneś zabrać swoje dziecko

Czytaj więcej >
Test na ustalenie ojcostwa

Życie rodzinne

Test na ustalenie ojcostwa

Czytaj więcej >
Dziecko, kary za krycie alimentarzy

Życie rodzinne

Nawet 45 tys. kary za pomoc w unikaniu płacenia alimentów. Na kogo może zostać nałożona?

Czytaj więcej >
Joanna Krupa zdradziła metody wychowawcze

Życie rodzinne

Joanna Krupa zdradziła swoje metody wychowawcze. Fanki nie wytrzymały

Czytaj więcej >