dzieci: polecane rasy psów
pixabay
Damian Witoń - 5 Lutego 2021

Najlepsze rasy psów dla dzieci. Są przyjacielskie, łagodne i bardzo cierpliwe

Wybór najlepszej rasy psów dla dzieci nie jest prosty, a samo zachowanie czworonoga w dużej mierze zależy od zachowania. Niektóre rasy są jednak z natury lepiej dostosowane do bycia kompanami najmłodszych członków rodziny

Małe dzieci wprost uwielbiają zwierzęta. Co więcej, uczą się przy nim wielu wspaniałych wartości, takich jak opiekuńczość i wrażliwość. Najpopularniejszym wyborem na domowego pupila w Polsce jest oczywiście pies.

Chociaż jego zachowanie w ogromnym stopniu zależy od wychowania, to niektóre rasy uznawane są za lepsze, a niektóre za gorsze w kontekście nawiązania relacji z dziećmi. Przedstawiamy kandydatów, którzy powinni najlepiej poradzić sobie z tym zadaniem.

Najlepsze rasy psów dla dzieci. Będą stanowić wspaniałą paczkę

Eksperci zgodnie twierdzą, że nie ma ras psów, które same w sobie są złe. Wszystko zależy od tego, jak zostaną wychowane. Psiaki, które będą miały negatywne doświadczenia we wczesnym okresie swojego życia i zostaną zranione przez ludzi, mogą później zachowywać się agresywnie, ponieważ będą czuły się zagrożone. Mimo tego istnieją pewne predyspozycje, które czynią niektóre rasy lepszymi do określonych zadań.

Rasy polecane rodzinom z dziećmi to te, które są z natury łagodne, cierpliwe, opanowane, a także opiekuńcze. Jedną z nich jest, chociażby bokser. Właściciele bokserów chwalą je za uwagę, jaką poświęcają dzieciom. Niektórzy nazywają je nawet “psimi nianiami”.

Jesteś w ciąży i dopadło Cię przeziębienie? Pamiętaj o kilku, arcyważnych rzeczachJesteś w ciąży i dopadło Cię przeziębienie? Pamiętaj o kilku, arcyważnych rzeczachCzytaj dalej

Kolejną rasą godną polecenia dla dzieci są maltańczyki. To łagodny, ale bardzo energiczny piesek o małych rozmiarach. Bardzo szybko uczy się sztuczek i lubi bawić się dziećmi.

Wielu ludzi za ikonę psa rodzinnego uważa golden retrievera. Sława jest w pełni zasłużona. Rasa charakteryzuje się dużym posłuszeństwem wobec ludzi, a także niebiańską wręcz cierpliwością.

Warto rozważyć także kandydatury buldoga francuskiego i beagle’a. Niektórzy eksperci wskazują też na sznaucera miniaturowego. Ma bardzo dużo energii do zabawy, jest przyjazny i towarzyski.

Listę zamyka pudel duży. Jest bardzo inteligentnym psiakiem, który szybko się uczy i potrafi dostosować do wymagających warunków, jakie stwarzają przed nim dzieciaki.

Oczywiście umieszczenie powyższych ras na naszej liście, nie oznacza wcale, że inne absolutnie nie nadają się dla rodzin z dziećmi. Są to po prostu sprawdzone propozycje, dobrane pod kątem predyspozycji psiaków. Jak już jednak wspominaliśmy, bardzo dużo zależeć będzie od wychowania psa, któremu należy poświęcić szczególną uwagę.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: parenting.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News