portalparentingowy.pl
Dzieci, szkoła

portalparentingowy.pl

Minister zdrowia zabrał głos ws. powrotu do szkół. "Niewielka szansa na powrót starszych dzieci"

16 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Starsze dzieci nie wrócą do szkół w styczniu? W programie na żywo głos zabrał minister zdrowia, Adam Niedzielski, przekazując nie najlepsze wieści dla rodziców i uczniów.

Wszystkie dzieci od kilku tygodni uczą się w trybie zdalnym. Niezmiennie działają jedynie żłobki i przedszkola. Gdy premier Mateusz Morawiecki poinformował, że szkoły z pewnością zamknięte pozostaną do końca ferii zimowych, czyli 17 stycznia, wśród rodziców i dzieci pojawiła się nadzieja, że w takim razie powrót do placówek będzie możliwy już 18 stycznia. Czy rzeczywiście tak się stanie?

Minister Niedzielski o powrocie do szkół starszych dzieci

W programie Sygnały Dnia na antenie Polskiego Radia gościem był dziś minister zdrowia, Adam Niedzielski. Zabrał głos w sprawie powrotu do szkół.

Trudno zaprzeczyć, że zakończenie nauki zdalnej to jeden z głośniej omawianych w ostatnim czasie tematów. Wielu rodziców nie kryje, że zamknięcie szkół jest dla nich sporym problemem.

Tymczasem minister zdrowia przyznał, że powrót 18 stycznia jest możliwy tylko, jeżeli dobowa liczba nowych zarażeń nagle nie wzrośnie. Rząd obawia się bowiem, że ponowne otwarcie szkół doprowadzi do trzeciej fali koronawirusa.

18 stycznia do szkół mogą maksymalnie wrócić klasy 1-3, jest niewielka szansa na powrót starszych dzieci. Takie kraje jak Holandia czy Niemcy podejmują decyzje o wprowadzeniu głębokiego lockdownu obawiając się III fali pandemii - mówił minister.

Co ze starszymi uczniami?

Niedzielski przekazał, że najprawdopodobniej w pierwszej kolejności naukę zdalną przerwą młodsi uczniowie. Z kolei dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wrócą do placówek znacznie później.

Kiedy więc pozostali uczniowie będą mogli liczyć na powrót do nauki w trybie stacjonarnym? Kluczowa jest liczba zarażeń.

Jeżeli liczba zachorowań na #koronawirus będzie stosunkowo niska, to wtedy możemy podjąć decyzję o powrocie do szkół starszych klas - mówił minister.

Źródło: Twitter

Tagi:

szkoładzieci

Weronika WasiakAutor

Redaktor portalu Portalparentingowy.pl. Wcześniej byłam związana z pracą w portalu Pikio.pl, gdzie pełniłam funkcję redaktora. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Szkoła

Prezenty na zakończenie roku szkolnego. Co kupić nauczycielowi?

Czytaj więcej >

Szkoła

Egzamin ósmoklasisty 2022. Przekazano, z czym musieli mierzyć się uczniowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Ministerstwo edukacji o European Language Label 2022. Kto może wziąć udział?

Czytaj więcej >

Szkoła

Kiedy zaczynają się wakacje 2022? Za chwilę uczniowie zakończą rok szkolny

Czytaj więcej >

Szkoła

Matura 2022: czy doszło do wycieku? Prawie cały arkusz pojawił się w sieci

Czytaj więcej >

Szkoła

Nowe święto państwowe w czerwcu. Uczniowie będą mieli dodatkowy dzień wolny? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >