portalparentingowy.pl
Dzieci, szkoła

portalparentingowy.pl

Minister zdrowia zabrał głos ws. powrotu do szkół. "Niewielka szansa na powrót starszych dzieci"

16 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Weronika Wasiak

Udostępnij:

Starsze dzieci nie wrócą do szkół w styczniu? W programie na żywo głos zabrał minister zdrowia, Adam Niedzielski, przekazując nie najlepsze wieści dla rodziców i uczniów.

Wszystkie dzieci od kilku tygodni uczą się w trybie zdalnym. Niezmiennie działają jedynie żłobki i przedszkola. Gdy premier Mateusz Morawiecki poinformował, że szkoły z pewnością zamknięte pozostaną do końca ferii zimowych, czyli 17 stycznia, wśród rodziców i dzieci pojawiła się nadzieja, że w takim razie powrót do placówek będzie możliwy już 18 stycznia. Czy rzeczywiście tak się stanie?

Minister Niedzielski o powrocie do szkół starszych dzieci

W programie Sygnały Dnia na antenie Polskiego Radia gościem był dziś minister zdrowia, Adam Niedzielski. Zabrał głos w sprawie powrotu do szkół.

Trudno zaprzeczyć, że zakończenie nauki zdalnej to jeden z głośniej omawianych w ostatnim czasie tematów. Wielu rodziców nie kryje, że zamknięcie szkół jest dla nich sporym problemem.

Tymczasem minister zdrowia przyznał, że powrót 18 stycznia jest możliwy tylko, jeżeli dobowa liczba nowych zarażeń nagle nie wzrośnie. Rząd obawia się bowiem, że ponowne otwarcie szkół doprowadzi do trzeciej fali koronawirusa.

18 stycznia do szkół mogą maksymalnie wrócić klasy 1-3, jest niewielka szansa na powrót starszych dzieci. Takie kraje jak Holandia czy Niemcy podejmują decyzje o wprowadzeniu głębokiego lockdownu obawiając się III fali pandemii - mówił minister.

Co ze starszymi uczniami?

Niedzielski przekazał, że najprawdopodobniej w pierwszej kolejności naukę zdalną przerwą młodsi uczniowie. Z kolei dzieci z klas 4-8 szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wrócą do placówek znacznie później.

Kiedy więc pozostali uczniowie będą mogli liczyć na powrót do nauki w trybie stacjonarnym? Kluczowa jest liczba zarażeń.

Jeżeli liczba zachorowań na #koronawirus będzie stosunkowo niska, to wtedy możemy podjąć decyzję o powrocie do szkół starszych klas - mówił minister.

Źródło: Twitter

Weronika WasiakAutor

Redaktor portalu Portalparentingowy.pl. Wcześniej byłam związana z pracą w portalu Pikio.pl, gdzie pełniłam funkcję redaktora. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Szkoła

Nauczyciel wyprosił nagle wyprosił 12-latkę z lekcji. Wszystko przez zbyt szerokie biodra

Czytaj więcej >

Szkoła

Nauczycielka przykleiła maseczkę do twarzy ucznia. Powód nie mieści się w głowie

Czytaj więcej >

Szkoła

Młoda mama nie może uwierzyć, czym w przedszkolu karmione są dzieci. Nie kryje złości

Czytaj więcej >

Szkoła

Minister edukacji zapowiedział zmiany, chodzi o ferie i pensje nauczycieli

Czytaj więcej >

Szkoła

Przemysław Czarnek o obowiązkowej religii. Wyznaczył datę wprowadzenia zmian w szkołach

Czytaj więcej >
fot. canva.com

Szkoła

Ile miesięcy potrwa nauka stacjonarna? Minister zdrowia: ''Daję gwarancję co najmniej na miesiąc, dwa''

Czytaj więcej >