portalparentingowy.pl
Mama i córka

Naturalnieozdrowiu.pl (CC0 Domena publiczna)

Czy nowy zmutowany wariant koronawirusa jest groźny dla dzieci? Badania naukowców

24 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Naukowcy z Wielkiej Brytanii badają wpływ nowego zmutowanego wariantu koronawirusa, nazwanego VUI-2020 12/01, na dzieci. Specjaliści chcą sprawdzić, czy jego szybsze rozprzestrzenianie się w niektórych częściach Anglii jest spowodowane młodszą częś

Koronawirus na całym świecie rozprzestrzenia się bardzo szybko. Najgorsze jest to, że mutuje, a naukowcy nieustannie muszą badać nowy szczep wirusa.

VUI-2020 12/01 u dzieci

Rządowa grupa doradcza ds. Nowych i powstających zagrożeń wirusami układu oddechowego (Nervtag) monitoruje dane na temat nowego wariantu koronawirusa. Na celu ma dokładną analizę wszystkich zebranych danych i powstrzymanie bardziej zakaźnej mutacji.

Jak informuje M.hindustantimes wcześniejsze szczepy koronawirusa były trudniejsze do zarażenia dzieci niż dorosłych, a jednym z wyjaśnień było to, że dzieci mają mniej przejść zwanych receptorem ACE2, których wirus używa, aby dostać się do komórek ludzkiego ciała.

Dzieci są być może równie podatne na tego wirusa jak dorośli, a zatem biorąc pod uwagę ich wzorce mieszania się, można by oczekiwać, że więcej dzieci zostanie zarażonych - powiedział Profesor Wendy Barclay z Nervtag i Imperial College w Londynie.

Eksperci twierdzą, że prawdopodobnie nowa wersja wirusa nie jest większym zagrożeniem dla zdrowia dzieci. Naukowiec, który wynalazł  pierwszą na świecie zatwierdzoną szczepionką przeciwko Covid-19 wyznał, że ma ona działać również przeciwko nowemu szczepowi, ale badania nadal trwają.

Prawdopodobieństwo, że nasza szczepionka zadziała… jest stosunkowo wysokie - powiedział Ugur Sahin, dyrektor naczelny niemieckiego współtwórcy szczepionki BioNTech.

Specjaliści na temat nowego zmutowanego wariantu koronawirusa

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz a

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Niebezpieczne rośliny

Zdrowie

Niebezpieczne rośliny z naszego otoczenia. Rodzice powinni być uważni

Czytaj więcej >
trujące rośliny

Zdrowie

Rośliny trujące, na które powinny uważać dzieci

Czytaj więcej >
zespół angelmana

Zdrowie

Na czym polega zespół Angelmana?

Czytaj więcej >
panga

Zdrowie

Ryba, jakiej nie należy podawać dziecku. Jest bardzo szkodliwa

Czytaj więcej >
Jak chronić przed udarem słonecznym

Zdrowie

Jak chronić dzieci w gorące dni?

Czytaj więcej >
Przeziębienie u niemowlaka

Zdrowie

Przeziębienie u niemowlaka - kiedy może wzbudzać niepokój?

Czytaj więcej >