Mama i córka
Naturalnieozdrowiu.pl (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 24 Grudnia 2020

Czy nowy zmutowany wariant koronawirusa jest groźny dla dzieci? Badania naukowców

Naukowcy z Wielkiej Brytanii badają wpływ nowego zmutowanego wariantu koronawirusa, nazwanego VUI-2020 12/01, na dzieci. Specjaliści chcą sprawdzić, czy jego szybsze rozprzestrzenianie się w niektórych częściach Anglii jest spowodowane młodszą częścią populacji.

Koronawirus na całym świecie rozprzestrzenia się bardzo szybko. Najgorsze jest to, że mutuje, a naukowcy nieustannie muszą badać nowy szczep wirusa.

VUI-2020 12/01 u dzieci

Rządowa grupa doradcza ds. Nowych i powstających zagrożeń wirusami układu oddechowego (Nervtag) monitoruje dane na temat nowego wariantu koronawirusa. Na celu ma dokładną analizę wszystkich zebranych danych i powstrzymanie bardziej zakaźnej mutacji.

Jak informuje M.hindustantimes wcześniejsze szczepy koronawirusa były trudniejsze do zarażenia dzieci niż dorosłych, a jednym z wyjaśnień było to, że dzieci mają mniej przejść zwanych receptorem ACE2, których wirus używa, aby dostać się do komórek ludzkiego ciała.

Dzieci są być może równie podatne na tego wirusa jak dorośli, a zatem biorąc pod uwagę ich wzorce mieszania się, można by oczekiwać, że więcej dzieci zostanie zarażonych - powiedział Profesor Wendy Barclay z Nervtag i Imperial College w Londynie.

Dziecko w filiżance Dziecko w filiżance "gorącego kakao". Najsłodsza rzecz, jaką zobaczysz w te Święta Bożego NarodzeniaCzytaj dalej

Eksperci twierdzą, że prawdopodobnie nowa wersja wirusa nie jest większym zagrożeniem dla zdrowia dzieci. Naukowiec, który wynalazł pierwszą na świecie zatwierdzoną szczepionką przeciwko Covid-19 wyznał, że ma ona działać również przeciwko nowemu szczepowi, ale badania nadal trwają.

Prawdopodobieństwo, że nasza szczepionka zadziała… jest stosunkowo wysokie - powiedział Ugur Sahin, dyrektor naczelny niemieckiego współtwórcy szczepionki BioNTech.

Specjaliści na temat nowego zmutowanego wariantu koronawirusa

Na podstawie wstępnych analiz, nowy zmutowany wariant wirusa występuje najczęściej w południowej części Anglii, gdzie najprawdopodobniej zostanie wprowadzona, ogólnokrajowy nakaz pozostania w domach.

Scotland Yard wydał oświadczenie wzywające społeczeństwo do przestrzegania środków, które zakazują spotykania się z osobami z różnych gospodarstw domowych w celu powstrzymania szybkiego rozprzestrzeniania się śmiertelnego wirusa.

Nasze przesłanie jest jasne. Myli się każdy, kto uważa, że ​​zasady są po to, aby je łamać, ignorować lub ich nie stosować. Zasady są takie, że powinieneś zostać w domu. Jest to dla twojego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa twojej rodziny i przyjaciół oraz bezpieczeństwa społeczności - powiedział komandor Alex Murray, szef policji miejskiej Covid.

Siły policyjne w całej Wielkiej Brytanii mają prawo nakładać wysokie grzywny za naruszenie przepisów, a najbardziej rażące przypadki mogą również być aresztowane.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: M.hindustantimes.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News