Dziecko
StockSnap.com (CC0 Domena publiczna)
Jessika Piechocka - 26 Grudnia 2020

Kłamstwa rodziców, w które wierzą dzieci. Też ich używacie?

Wiele dzieci wychowywanych jest w przekonaniu, że starsi wiedzą wszystko najlepiej. Rodzice bardzo często mówią rzeczy, w które maluchy wierzą, dopóki nie dorosną. Dopiero później zdają sobie sprawę, że żyły przez lata w nieświadomości. Oto kłamstwa rodziców, w które wierzy większość dzieci.

Dzieci zadają wiele pytań. Bardzo często łatwiej rodzicom skłamać, niż myśleć nad racjonalnymi odpowiedziami. Prawie każdy maluch usłyszał w swoim życiu jakieś kłamstwo, a wiele osób nawet w dorosłym życiu myśli, że niektóre z nich są prawdą.

Niewinne kłamstwa rodziców

Oto kłamstwa, które zapewne usłyszałeś, kiedy byłeś dzieckiem od swoich rodziców i bardzo prawdopodobne, że powtarzasz je swoim dzieciom:

Po jedzeniu musisz czekać na kąpiel - powiedzenie to nie jest prawdziwe. Wywodzi się ono z poglądu, że podczas trawienia, do kończyn nie dopływa wystarczająca ilość krwi, więc dostanie się skurczów i dziecko może utonąć.

Witamina C chroni przed przeziębieniem - badania wykazały, że codzienne spożywane witaminy C nie chroni przed przeziębieniem. Prawdą jest jednak, że witamina C może pomóc w szybszym ustąpieniu objawów podczas choroby.

Bliźniaczki przyszły na świat w niespodziewany sposób. Lekarze nie mogli uwierzyćBliźniaczki przyszły na świat w niespodziewany sposób. Lekarze nie mogli uwierzyćCzytaj dalej

Większość ciepła tracisz przez głowę - nie jest to prawdą. Warto jednak nosić czapki, ponieważ każda odsłonięta część ciała wydziela ciepło.

Oglądanie telewizji zbyt blisko ekranu spowoduje, że dziecko będzie miało słaby wzrok - nie tylko to nie prawda, ale tak się składa, że ​​dzieci lepiej niż dorośli potrafią ogniskować na przedmiotach z bliska. Warto pamiętać jednak, że siedzenie blisko telewizora może wskazywać na krótkowzroczność.

Czytanie w ciemności sprawi, że będziesz miał słaby wzrok - czytanie po ciemku może co najwyżej spowodować ból głowy i zmęczenie oczu.

Rdza powoduje tężec - jest to spowodowane przez bakterie, które czasami można znaleźć na starych, zardzewiałych przedmiotach, ale sama rdza nie powoduje tężca.

Zabawne kłamstwa rodziców

Rodzice często mówią maluchom rzeczy, w które aż ciężko uwierzyć, że dziecko wierzy. Oto małe kłamstwa powtarzane przez wielu rodziców:

Jeśli połkniesz gumę. Będzie trawiona siedem lat - nie jest to absolutnie prawdą. Kiedy dziecko połknie gumę, żołądek po prostu ją wypchnie.

Picie kawy hamuje wzrost dziecka - wielu rodziców nadal uważa, ze podawanie dziecku kawy jest równoznaczne podawaniu mu papierosów. Prawdą jest, że duże ilości kofeiny szkodzą zarówno dzieciom jak i dorosłym, nie można powiedzieć, że to zahamuje wzrost dziecka.

Jeżeli dotkniesz ropuchę będziesz miał brodawki - dzieci są bardziej narażone na brodawki niż dorośli, ponieważ ich układ odpornościowy nie zbudował jeszcze właściwej obrony, ale nikt nigdy nie nabawił się brodawki od ropuchy.

Jeśli zjesz pestkę od arbuza, wyrośnie ci w brzuchu drzewo - to chyba najzabawniejsze kłamstewko rodziców. Dodatkowo, aby gdzieś wyrosło drzewo.

Pamiętacie, jak wasi rodzice mówili wam powyższe rzeczy? A może sami mówicie je swoim maluchom?

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

Źródło: Buzzfeed.com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj portalparentingowy.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News