Wyszukaj w serwisie
Przed ciążą Ciąża i Poród dziecko 0-2 przedszkolak szkoła Życie rodzinne zdrowie i pielęgnacja dziecka quizy
portalparentingowy.pl > Życie rodzinne > Kłamstwa rodziców, w które wierzą dzieci. Też ich używacie?
Jessika Piechocka
Jessika Piechocka 26.12.2020 01:00

Kłamstwa rodziców, w które wierzą dzieci. Też ich używacie?

Dziecko
StockSnap.com (CC0 Domena publiczna)

Dzieci zadają wiele pytań. Bardzo często łatwiej rodzicom skłamać, niż myśleć nad racjonalnymi odpowiedziami. Prawie każdy maluch usłyszał w swoim życiu jakieś kłamstwo, a wiele osób nawet w dorosłym życiu myśli, że niektóre z nich są prawdą.

Niewinne kłamstwa rodziców

Oto kłamstwa, które zapewne usłyszałeś, kiedy byłeś dzieckiem od swoich rodziców i bardzo prawdopodobne, że powtarzasz je swoim dzieciom:

Po jedzeniu musisz czekać na kąpiel - powiedzenie to nie jest prawdziwe. Wywodzi się ono z poglądu, że podczas trawienia, do kończyn nie dopływa wystarczająca ilość krwi, więc dostanie się skurczów i dziecko może utonąć.

Witamina C chroni przed przeziębieniem - badania wykazały, że codzienne spożywane witaminy C nie chroni przed przeziębieniem. Prawdą jest jednak, że witamina C może pomóc w szybszym ustąpieniu objawów podczas choroby.

Większość ciepła tracisz przez głowę - nie jest to prawdą. Warto jednak nosić czapki, ponieważ każda odsłonięta część ciała wydziela ciepło.

Oglądanie telewizji zbyt blisko ekranu spowoduje, że dziecko będzie miało słaby wzrok - nie tylko to nie prawda, ale tak się składa, że ​​dzieci lepiej niż dorośli potrafią ogniskować na przedmiotach z bliska. Warto pamiętać jednak, że siedzenie blisko telewizora może wskazywać na krótkowzroczność.

Czytanie w ciemności sprawi, że będziesz miał słaby wzrok - czytanie po ciemku może co najwyżej spowodować ból głowy i zmęczenie oczu.

Rdza powoduje tężec - jest to spowodowane przez bakterie, które czasami można znaleźć na starych, zardzewiałych przedmiotach, ale sama rdza nie powoduje tężca.

Zabawne kłamstwa rodziców

Rodzice często mówią maluchom rzeczy, w które aż ciężko uwierzyć, że dziecko wierzy. Oto małe kłamstwa powtarzane przez wielu rodziców:

Jeśli połkniesz gumę. Będzie trawiona siedem lat - nie jest to absolutnie prawdą. Kiedy dziecko połknie gumę, żołądek po prostu ją wypchnie.

Picie kawy hamuje wzrost dziecka - wielu rodziców nadal uważa, ze podawanie dziecku kawy jest równoznaczne podawaniu mu papierosów. Prawdą jest, że duże ilości kofeiny szkodzą zarówno dzieciom jak i dorosłym, nie można powiedzieć, że to zahamuje wzrost dziecka.

Jeżeli dotkniesz ropuchę będziesz miał brodawki - d zieci są bardziej narażone na brodawki niż dorośli, ponieważ ich układ odpornościowy nie zbudował jeszcze właściwej obrony, ale nikt nigdy nie nabawił się brodawki od ropuchy .

Jeśli zjesz pestkę od arbuza, wyrośnie ci w brzuchu drzewo - to chyba najzabawniejsze kłamstewko rodziców. Dodatkowo, aby gdzieś wyrosło drzewo.

Pamiętacie, jak wasi rodzice mówili wam powyższe rzeczy? A może sami mówicie je swoim maluchom?

Źródło: Buzzfeed.com

Tagi: Rodzice Dzieci