portalparentingowy.pl
Dziecko

Pixabay/ CC0 Domena publiczna

Jak upewnić się, że kombinezon dziecka nie będzie stanowił zagrożenia dla bezpieczeństwa? Ważne szczegóły

7 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Dzieci wyglądają w nich uroczo, niestety kombinezony śnieżne mogą stanowić zagrożenie dla maluchów. Każdy rodzic powinien wiedzieć, jak odpowiednio dobrać i założyć strój swojemu dziecku. Podpowiadamy jak odpowiednio założyć kombinezony zim

Za oknem pada śnieg, a ty masz w planach wyjść ze swoim dzieckiem na sanki. Najważniejsze jest, aby maluch był ciepło ubrany, co pomoże w zachowaniu odpowiedniej temperatury ciała. Idealny kombinezon powinien być przede wszystkim wodoodporny. Nie może również doprowadzić do  spadku temperatury ciała. Źle dobrany i założony kombinezon może prowadzić do niefortunnych rzeczy.

Jak ubrać dziecko na mrozy?

Jeśli twoje dziecko będzie przez dłuższy czas w  wózku lub śniegu, zadbaj o to, by było mu przede wszystkim wygodnie. Najlepszym sposobem, aby chronić dziecko przed zimnem, jest odpowiedni dobór ubrania.

Odpowiednie zabezpieczeniem przed mrozami zapewni kombinezon. Oto kilka sposobów, dzięki którym kombinezon dziecka nie stanie się zagrożeniem, podczas wspólnego wyjścia na sanki lub spaceru.

Kombinezony są przystosowane do tego, by mogły pomieścić dodatkową odzież pod spodem, aby dziecko czuło się komfortowo i ciepło. Niestety bardzo często masywność kombinezonów może prowadzić do tragicznych sutków.

Podczas wyjścia z niemowlęciem na śnieg np. na sanki, kombinezon powinien być założony dopiero przed samym przybyciem do miejsca docelowego. W przypadku noszenia go w foteliku samochodowym dodatkowy materiał wyściełający kombinezon nie pozwoli na odpowiednie zaciśnięcie szelek fotelika. Gdyby doszło do wypadku samochodowego, dziecko mogłoby zostać wyrzucone z siedzenia. Skutki tego zdarzenia byłyby tragiczne.

Dlatego, kiedy wychodzisz z dzieckiem na śnieg, ubierz je warstwami i poczekaj z założeniem kombinezonu, aż dotrzesz na miejsce. W ogrzewanym samochodzie twój maluch na pewno nie zmarznie. Jeśli obawiasz się jednak, że dziecku będzie zimno, przykryj je kocem.

Sprawdź, czy twojemu dziecku nie jest za ciepło

Jako rodzic musisz pamiętać, aby podczas zabawy dziecka na śniegu sprawdzać, czy maluch nie przegrzewa się. N iemowlęta nie są w stanie regulować temperatury ciała, konieczne jest ciągłe sprawdzanie ich stanu, aby upewnić się, że między kombinezonem a warstwami ubrania dziecko nie jest spocone.

Uczucie przegrzania jest nieprzyjemne. Kiedy twojemu maluchowi będzie za ciepło może doprowadzić to nawet to wymiotów. Jeśli dziecko ma spocone ciało, lub jest ono gorące w dotyku, oznacza to, że ma na sobie za dużo ubrań.

Eksperci twierdzą, iż przegrzanie może prowadzić do odmrożeń na ciele malucha. Dzieje się tak na skutek gromadzenia się potu w ubraniu dziecka. Jeśli maluch jest ubrany zbyt ciepło, gwałtownie obniża się temperatura ciała dziecka.

Sprawdź kombinezon przed założeniem

Z kombinezonami jest podobnie jak z innymi ubraniami dla dzieci. Warto zwrócić szczególną uwagę na małe elementy takie jak: guziki, napy i inne ozdobne elementy. W ubraniach dla maluchów mogą odczepić się małe elementy, co jest szczególnie niebezpieczne dla twojego dziecka.

Kiedy dziecko jako pierwsze zauważy, że w kombinezonie coś się odczepiło, jest skłonne do włożenia tego do ust, co może powodować ryzyko zadławienia. Dlatego jako rodzic przed każdym wyjściem na dwór sprawdź kombinezon, który założysz dziecku.

Rutynowe sprawdzanie guzików i zatrzasków, a także innych drobnych przedmiotów znajdujących się na kombinezonie, zapewni dziecku bezpieczeństwo i pozwoli na przyjemną zabawę.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • (https://portalparentingowy.pl/corka-070121-jp-borys-szyc "Borys Szyc pokazał, jak wygląda jego 16-letnia córka. "Podobna do Henia"")

  • Dziewczynka cierpi na bardzo rzadką chorobę. Jej skóra zmienia się w kamień

  • Kobieta z pękniętą aortą urodziła dziecko. Cud w szpitalu w Zabrzu

Źródło: Babygaga.com

Podobne artykuły

Dziecko w czepku urodzone

Dziecko

Jak wygląda dziecko ,,w czepku urodzone''? Niesamowite zdjęcia z sali porodowej, przypadek jeden na sto tysięcy

Czytaj więcej >
Dziewczynka, ksiądz

Dziecko

Ksiądz chciał tylko pobłogosławić dziewczynkę. Nie przewidział jej reakcji, wszystko się nagrało

Czytaj więcej >
Robak

Dziecko

Mama znalazła w łóżku dziecka nietypowe robaki. Okazało się, że nie były to pluskwy

Czytaj więcej >
Dziecko

Dziecko

Koniec dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Ważny komunikat Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej

Czytaj więcej >
Minister Zdrowia potwierdził otwarcie żłobków

Dziecko

Żłobki i przedszkola ponownie otwarte. Minister zdrowia podał datę

Czytaj więcej >
Paweł Burczyk opowieział o swojej córce

Dziecko

Paweł Burczyk opowiedział, jak widzi świat jego córka. Przez lata nie wiedzieli, że ma autyzm

Czytaj więcej >