portalparentingowy.pl
Dziecko

Pisabay/ (CC0 Domena publiczna)

Czy jedzenie mięsa może wywołać problem z płucami u dzieci? Nowe badania

20 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Jessika Piechocka

Udostępnij:

Mięso bardzo często jest częścią diety wielu dzieci. Okazuje się jednak, że za duże ilości mięsa mogą powodować problemy z płucami u dzieci, w tym świszczący oddech. Badanie zostało wykonane przez Mount Sinai Hospital w Nowym Jorku. Uwzględniono w

Większość dzieci bardzo lubi jeść mięso. Rodzice chcą, aby organizm ich pociech miał dostarczone wszystkie ważne witaminy i minerały. Mięso jest jedną z tych grup pokarmowych, która dostarcza dzieciom doskonałe źródło białka.

Jedzenie mięsa przez dzieci

Według Hometown Focus dzieci, które jedzą mięso w za dużych ilościach, mogą być narażone na problemy z płucami, w tym świszczący oddech. Autorka tekstu opisała ważny problem, jaki spotkał jej dziecko.

10-letni syn miał problem ze świszczącym oddechem, więc zabrała go do alergologa. Martwiła się, że to niezdiagnozowana alergia powodująca świszczący oddech. Lekarz ustalił, że przyczyną problemów z oddychaniem nie jest alergia. Powodem nie było również zapalenie oskrzeli.

Po wykonaniu serii badań okazało się, że przyczyną świszczącego oddechu u dziecka mogło być mięso.

Naukowcy odkryli, że jedzenie zbyt dużej ilości mięsa może powodować świszczący oddech u dzieci. Warto podkreślić, że chodzi o zbyt dużą ilość mięsa, ponieważ mięso jedzone w odpowiednich ilościach, może przynieść korzyści zdrowotne.

Czy dzieci powinny jeść mięso?

Badanie zostało wykonane przez Mount Sinai Hospital w Nowym Jorku i wykazało związek w mięsie, gdy jest z grilla, smażone lub na tosty. Ten związek jest końcowym produktem zaawansowanej glikacji. Może on wywołać zapalną odpowiedź immunologiczną w komórkach płuc dzieci.

W badaniu uwzględniono dzieci w wieku od 2 do 17 lat. Badania wykazały, że dzieci, które jadły najwięcej mięsa, miały wysoki wynik AGE, co oznaczało, że zwiększało to ryzyko wystąpienia świszczącego oddechu u dziecka o 18%.

Zwiększyło również ryzyko świszczącego oddechu podczas ćwiczeń o 34%, wpływając na komfort dziecka, gdy próbuje ono codziennie wykonywać aktywność fizyczną.

Dzieci, które jadły ugotowane mięso również częściej miały zaburzenia snu z powodu świszczącego oddechu. Należy pamiętać, że brak snu może mieć wiele negatywnych skutków dla dzieci.

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Pepco wycofało popularny produkt ze sprzedaży. "W trosce o bezpieczeństwo"

  • Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół. Dalsze plany MEN

  • Aktorka z serialu Rodzina zastępcza urodziła dziecko. Podobne do mamy?

Źródło: Mooms.com

Jessika PiechockaAutor

Wydawca portalu Portalparentingowy.pl. Jestem absolwentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Gdańskim. Wcześniej byłam związana z pracą w Agora S.A, gdzie pełniłam funkcję redaktora portalu Edziecko.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz a

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@portalparentingowy.pl

Podobne artykuły

Niebezpieczne rośliny

Zdrowie

Niebezpieczne rośliny z naszego otoczenia. Rodzice powinni być uważni

Czytaj więcej >
trujące rośliny

Zdrowie

Rośliny trujące, na które powinny uważać dzieci

Czytaj więcej >
zespół angelmana

Zdrowie

Na czym polega zespół Angelmana?

Czytaj więcej >
panga

Zdrowie

Ryba, jakiej nie należy podawać dziecku. Jest bardzo szkodliwa

Czytaj więcej >
Jak chronić przed udarem słonecznym

Zdrowie

Jak chronić dzieci w gorące dni?

Czytaj więcej >
Przeziębienie u niemowlaka

Zdrowie

Przeziębienie u niemowlaka - kiedy może wzbudzać niepokój?

Czytaj więcej >