portalparentingowy.pl
Śpiewanie dziecku może przynieść ogromne rezultaty

Fot. facebook.com/viralhog

Dziewczynka jest oczarowana śpiewem mamy

30 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Internet obiega urocze wideo, na którym mama śpiewa swojej córce piosenkę, a ta wprost nie może oderwać od niej wzroku. Ta przesłodka scena daje powód do zastanowienia - jakie korzyści daje dziecku śpiewanie? O tym w artykule.

Nie od dziś wiadomo, że śpiew jest jedną z najlepszych metod, aby dziecko poczuło się bezpiecznie i komfortowo. Maluch potrzebuje śpiewu o wiele bardziej niż może nam się wydawać.

Dziecko wpatrzone w mamę

W sieci można znaleźć wideo, na którym mała, ciemnooka dziewczynka wpatruje się w mamę podczas, gdy ta śpiewa jej piosenkę. Wygląda zupełnie uroczo, a jej radosne oczy nie mogą oderwać się od twarzy kobiety. Miłość, jaką widać w jej oczach, idealnie odzwierciedla to, jak bardzo podziwia mamę.

Zachwycona dziewczynka i jej mama pochodzą z miasta Coimbra w Portugalii i w tym też języku śpiewana jest piosenka. Jak podał jeden z internautów w komentarzu, jej tekst może brzmieć: „Karaluch mówi, że ma obrączkę, ale on kłamie, ma twardą skórę, hahaha, hohoho, ma twardą skórę”.

Wideo zostało opublikowane na fanpage’u ViralHog, a pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Dziewczynka zupełnie skradła serca internautów, którzy piszą:

“Wiem, że ciągle to powtarzam, ale to jest naprawdę najsłodsza rzecz, jaką kiedykolwiek widziałem”, “To jest takie piękne - dziecko i więź, jaka łączy je z mamą”. Nagranie możecie zobaczyć poniżej artykułu.

Czy warto śpiewać dziecku?

Jak podaje serwis mamazone.pl, badania potwierdzają, że śpiewanie dziecku przynosi ogromne rezultaty w procesie wychowywania dziecka. Przede wszystkim buduje relacje między dzieckiem a rodzicami. Dźwięki już w trakcie ciąży pozwalają nawiązać maluchowi kontakt ze światem zewnętrznym.

Co więcej, śpiewanie dziecku wpływa na zwiększenie jego możliwości umysłowych. Im więcej śpiewamy, tym większy będzie jego potencjał do nauki. Piosenki wpływają też na procesy pamięciowe.

Gdy śpiewamy, rozwija się również mowa. W końcu łatwiej zrozumieć i zapamiętać słowa pasujące do konkretnej melodii niż te, które funkcjonują samoistnie.

To jednak nie wszystko, bo dziecko, które słyszy muzykę, lepiej radzi sobie z emocjami. Dzięki niej jest spokojniejsze i łatwiej jest zapanować mu nad stresem. Także śpiewajmy dzieciom, bo przynosi to znacznie więcej dobrych rezultatów niż mogłoby nam się wydawać!

Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:

  • Rodzice ostrzegają przed maseczkami dla niemowląt. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia

  • Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Przemysław Czarnek podał termin

  • Produkty zakazane w czasie ciąży. Lepiej całkowicie z nich zrezygnować

źródło: ViralHog / mamzone.pl

Tagi:

Kamila KrótkaAutor

Redaktor portalparentingowy.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Niemowlę

Czy dziecko może być uczulone na mleko matki? Wyjaśniamy

Czytaj więcej >

Niemowlę

Czy niemowlę może odczuwać żałobę? Lista objawów

Czytaj więcej >

Niemowlę

Niebezpieczne wydarzenie podczas chrztu dziecka

Czytaj więcej >
Imię dla dziewczynki

Niemowlę

Nadała córce niepolskie imię. Przykre, wyśmiali ją "oryginalnie, ale nadal żenująco"

Czytaj więcej >
Kiedy chrzcić dziecko

Niemowlę

Kiedy najlepiej ochrzcić dziecko?

Czytaj więcej >
Jak ubierać niemowlę latem?

Niemowlę

Jak ubierać niemowlę w upalne dni?

Czytaj więcej >